Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Zośka napisał:

Tak trochę zboczę z tematu ale pamiętam jak kilka lat temu dyrektor TPN i jego brat chcieli żeby Kraków kupił od nich Las Borkowski za 16 mln. Zagrozili że jeśli miasto terenu nie kupi oni zaczną wycinkę drzew na 15 hektarowym terenie. Trochę słabe zachowanie jak na dyrektora parku narodowego. Tak samo jak jego tłumaczenie kiedy stracił prawo jazdy. Powiedział że dobrze się stało bo i tak chciał odpocząć od samochodu. 

Nie znam prywatnych spraw dyrektora TPN, jeśli jest tak jak piszesz nie są to powody do dumy, ale nie mnie to oceniać. Mnie interesuje TPN i tu doceniam pracę Ziobrowskiego i jego ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wjesna napisał:

rozdeptanych górach

Te o których chcę napisać, raczej nie są rozdeptane, ale chcę pokazać, że naprawianie szlaków to raczej jest bardzo nasza "bajka".  Szwajcaria - szlaki często są jednocześnie nartostradami, zatem zwykle szerokie i wyraźnie wyodrębnione. Ale są i tzw. triale, bardzo podobne do naszych tatrzańskich szlaków, głównie kamieniste i dość dzikie. Podobnie Francja. Norwegia - mhhy... tu to się czasami domyślasz, jak idzie szlak, bo tysiąc ścieżek i brak oznaczenia... Jak Słowacy dbają o szlaki to sami wiecie. 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góralskie czary

 

W dzisiejszym odcinku podcastu Z Miłości do Gór Bartek Solik rozmawia ze współautorką książki Katarzyna Ceklarz, ilustratorką Aleksandra Czudżak i Pauliną Kołodziejską, szefową Wydawnictw Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapraszamy!
Edytowane przez jaaga76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gosia WU napisał:

Młody, głodny, zły.

Słowacy misie ubijają w takich sytuacjach.  I co one winne? 

Jeszcze chwilę i będzie jak w rumuńskich miasteczkach karpackich, gdzie mega silne lampy z czujnikami ruchu i pastuchy elektryczne w codziennym użyciu... szkoda zwierzaków. 

 

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jaaga76 napisał:

Słowacy misie ubijają w takich sytuacjach.  I co one winne? 

Jeszcze chwilę i będzie jak w rumuńskich miasteczkach karpackich, gdzie mega silne lampy z czujnikami ruchu i pastuchy elektryczne w codziennym użyciu...

 

Wakacyjny urlop mam już zarezerwowany na Słowacji. Przyznam że informacje o tym, że mogą go przerzucić w inny region nieco mnie niepokoją.

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gosia WU napisał:

Wakacyjny urlop mam już zarezerwowany na Słowacji. Przyznam że informacje o tym, że mogą go przerzucić w inny region nieco mnie niepokoją.

Traktuje to raczej jako incydent. Młody zwierzak, niedoświadczony, może chcial iść na łatwiznę.... 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gosia WU napisał:

Wakacyjny urlop mam już zarezerwowany na Słowacji. Przyznam że informacje o tym, że mogą go przerzucić w inny region nieco mnie niepokoją.

Tam jest pewnie już z kilkaset miśków więc jeden w te czy we wte nie powinien cię tak martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...