Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Zakochana w górach napisał:

Nie jestem biegła w przepisach, ale wydaje mi się, że to się zmieniło, w każdym razie nie wydaje mi się żeby to miało jakikolwiek wpływ na przebieg tego przetargu. 

Na wynik przetargu - formalnie - wpływu nie miało. Jednakże można zadać pytanie, nawet retoryczne, czy spółce z tak małym kapitałem zakładowym powinno się powierzyć zarządzanie takim majątkiem. 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2024 o 09:12, Mnich Admin napisał:

. Stał się pozbawionym jakiegokolwiek górskiego klimatu hotelem, w którym serwowana jest pizza. 
 

 

Nie wiem co żeś się tak tej pizzy uczepił. Akurat w Samotni żarcie było wstrętne już od wielu lat 😜

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jestem przeciwny rozpowszechnianiu takich filmów w sieci, czy komentowaniu - bez wyczucia i empatii dla bliskich ofiar - wypadków śmiertelnych w górach. 

"Jakim prawem to zrobiliście? Gdzie wasze serca, sumienia. Odwróć się teraz do osoby, którą kochasz i popatrz na nią dokładnie, co widzisz? …czy chciałbyś (chciała) żeby ktoś zrobił to samo tobie? Że ostatnie co zobaczysz pamiętając o nim to ten kadr z jego życia? Czy wiesz, że tu zostali jego bliscy, rodzina i dziecko? Masz dzieci? Każdy rodzic chce bronić swoje dziecko przed krzywdą i cierpieniem. Ja nie mogłam, bo ty wybrałeś za mnie! Twój jeden ruch sprawił, że wszystko stało się dla nas nieznośne. Przez twój czyn droga, którą przyszło nam iść stała się trudniejsza. Jednak zdołamy podźwignąć ten ciężar. Mam za to nadzieję, że twój cię przygniecie". 

https://tatromaniak.pl/aktualnosci/jakim-prawem-to-zrobiliscie-zona-zmarlego-na-sniezce-o-publikacji-zdjec-i-filmow-w-internecie/

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mnich Admin napisał:

Właśnie dlatego jestem przeciwny rozpowszechnianiu takich filmów w sieci, czy komentowaniu - bez wyczucia i empatii dla bliskich ofiar - wypadków śmiertelnych w górach. 

Jestem za , rozpowszechnianie filmów z takich sytuacji to w ogóle dno .Oczywiście jeśli taki film istnieje to za jakiś czas może i powinien zostać wykorzystany do szkolenia ratowników i przewodników , podkreślam za jakiś czas i po zanonimizowaniu.  Natomiast co do komentarza , oczywiście możemy napisać ,np że wchodzenie do Piekiełka w takich warunkach śniegowych to średni pomysł i było to mało rozsądne ,ale jazda typu debil , idiota i itd jest nie na miejscu , nawet jeśli tak myślimy. Zdarzało mi się rozmawiać z ludźmi , których bliski zginął  w zdarzeniu , które sam spowodował krzywdząc przy okazji innych i chociaż na usta cisnęły mi się rożne  nieparlamentarne określenia jego zachowania i jego samego starałem się mówić w miarę delikatnie.  Nie powinno się pogłębiać traumy tych co pozostali.

Natomiast uważam że należy nagłaśniać i piętnować takie sytuacje jak ostatnia na Kasprowym gdzie tzw opiekun wywlókł  w kopułę szczytową nie przygotowane dzieciaki , dla takich nie ma litości.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać ani kolejny raz narażać komukolwiek ale to co my robimy czyli klikanie i oglądanie tych filmów i komentowanie ich stawia nas niestety w tym samym szeregu co ludzie upubliczniający je w mediach społecznościowych. Niby się oburzamy ale klikamy i oglądamy choćby z ciekawości. Żyjemy niestety w świecie zachwianych proporcji a próg wrażliwości osiągnął już chyba zenit bo zamiast wyrażania sprzeciwu i krytyki wobec publikacji takich treści, komentujemy chętnie i co gorsza w sposób nierzadko wulgarny. Z kolei delikatna krytyka, mówienie o braku empatii czy współczucia to niepotrzebne eufemizowanie które nikomu sumienia nie ruszy. Moim zdaniem za publikacje takich filmów bez zgody rodziny czy bliskich powinny być bardzo surowe kary ale zacząć powinniśmy od siebie bo wiadomo że popyt napędza podaż. A jeśli już obejrzeliśmy i koniecznie musimy skomentować to oburzajmy się i krytykujmy tych którzy to umieszczają w mediach a nie ofiary.

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zośka napisał:

Moim zdaniem za publikacje takich filmów bez zgody rodziny czy bliskich powinny być bardzo surowe kary ale zacząć powinniśmy od siebie bo wiadomo że popyt napędza podaż. A jeśli już obejrzeliśmy i koniecznie musimy skomentować to oburzajmy się i krytykujmy tych którzy to umieszczają w mediach a nie ofiary.

zgadzam się w całej rozciągłości

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z drugiej strony - właśnie takie filmy mogą też u kogoś wywołać refleksje, zmusić do zastanowienia, w efekcie może nawet uratować. 

Z nieco innej beczki - uważam również że drastyczne filmy z wojny w Ukrainie czy ze strefy Gazy też powinny być publikowane jak najszerzej - może w ten sposób dotrze wreszcie do wszystkich że wojna to nie jest fajna zabawa, a jedynie cierpienie i tragedia. I że jako zwykły żołnierz czy cywil nie masz tam żadnych szans żeby sobie zapewnić bezpieczeństwo, bo przy obecnej technice praktycznie nic nie zależy od ciebie, więc powszechne wśród ludzi myślenie że "to inni giną" jest nonsensem.

Podobnie jak pchanie się w góry gdy warunki są naprawdę kiepskie, bo przecież "jakoś to będzie", czy wariacka jazda samochodem, bo "jeżdżę szybko, ale bezpiecznie".  Im więcej filmów czy zdjęć  z takich zdarzeń tym być może potem mniej ofiar.  

Chowaniem głowy w piasek i udawaniem że niczego nie widzimy, postępu w tych sprawach nie osiągniemy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jędrek napisał:

właśnie takie filmy mogą też u kogoś wywołać refleksje, zmusić do zastanowienia, w efekcie może nawet uratować. 

może tak , może nie , ale tu chodzi o coś innego , chodzi o rodzinę ofiary. To jest tak jakby dokumentację z oględzin różnych miejsc zdarzeń uczynić publicznie dostępną. To po prostu nie uchodzi wobec rodzin. Jeszcze co do prewencji to trzeba sporządzić analizę , zrobić grafiki , nawet animację i ją zamieścić a nie zdjęcia ginącego człowieka.

 

1 godzinę temu, Jędrek napisał:

nic nie zależy od ciebie,

właśnie to nie Ty wywołałeś konflikt i nie od Ciebie zależy jego koniec.A ci od których zależy mają  głęboko w d........... żołnierzy i cywilów , dla nich to tylko zestawienie strat.

1 godzinę temu, Jędrek napisał:

Podobnie jak pchanie się w góry gdy warunki są naprawdę kiepskie, bo przecież "jakoś to będzie",

W necie jest pełno zdjęć z Everestu a ludzie depcząc po zwłokach lezą tam dalej.

właśnie jakoś to będzie , wypadki zdarzają się innym , ci dwaj gliniarze zastrzeleni z czarnoprochowca też olali procedury bo im się nic nie zdarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, barbie609 moder napisał:

Jeszcze co do prewencji to trzeba sporządzić analizę , zrobić grafiki , nawet animację i ją zamieścić

I sam dobrze wiesz, że tego prawie nikt nie obejrzy, poza takimi jak my, którzy i bez analiz wiedzą co i jak. 

Niestety, na ogół najlepiej działają metody typu "łopatą do głowy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, barbie609 moder napisał:

A ci od których zależy mają  głęboko w d........... żołnierzy i cywilów , dla nich to tylko zestawienie strat.

I chodzi właśnie o to żeby ci wysyłani do bezsensownej agresji zrozumieli że mają nikłe szanse przeżycia. Bez tego wojny nigdy się nie skończą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jędrek napisał:

że tego prawie nikt nie obejrzy,

ważna jest forma , jeśli zrobiono by to w tak przystępnej formie jak napisano podręcznik o pierwszej pomocy to może by dotarło. Jeśli zrobimy to epatując ,,profesjonalnym ,,słownictwem , wzorami prawdopodobieństw to prostu czytającego znudzimy na samym początku. Np. dla mnie webinary TPN w sprawie lawin były kompletnie nieprzyswajalne. Na szczęście pamiętam gawędę na temat śniegu i lawin ,którą uraczył mnie ratownik Tatrzańskiej Grupy GOPR , pewnego sylwestra na stacji w Chochołowskiej. A później uzupełnił to na stokach Trzydniowiańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...