Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/dutki-kontra-turysci-goral-nam-powiedzial-ze-nie-lubi-warszawiakow/grjsnhb,07640b54

co do nielubienia warszawiaków to z czasów mojej służby w drogówce pamiętam ,że też był z nimi wieczny problem. Słabi kierowcy , mistrzowie prostej, a pretensje o wszystko.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Q'bot napisał:

Ja pamiętam inna sytuację - wracałem z Łysej Polany późną jesienią - czekałem na przystanku od 6:30 do ok. 8 aż jakakolwiek marszrutka będzie wracać do miasta (W kierunku Palenicy zajechało koło pięciu czy sześciu). Czy są o poranku aż półtoragodzinne przerwy w kursowaniu?

Z moich doświadczeń wynika, że "dziura" jest między 10.00 a 12.00, jeśli chodzi o Palenicę. Zawsze mam w tych godzinach stresa, że mi pociąg/autobus ucieknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Q'bot napisał:

Ja pamiętam inna sytuację - wracałem z Łysej Polany późną jesienią - czekałem na przystanku od 6:30 do ok. 8 aż jakakolwiek marszrutka będzie wracać do miasta (W kierunku Palenicy zajechało koło pięciu czy sześciu). Czy są o poranku aż półtoragodzinne przerwy w kursowaniu?

A patrzyłeś na rozkład? Powinna jeździć w tym czasie linia regularna? Czy po prostu czekałeś na pierwszego, lepszego busa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, barbie609 moderator napisał:

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/dutki-kontra-turysci-goral-nam-powiedzial-ze-nie-lubi-warszawiakow/grjsnhb,07640b54

co do nielubienia warszawiaków to z czasów mojej służby w drogówce pamiętam ,że też był z nimi wieczny problem. Słabi kierowcy , mistrzowie prostej, a pretensje o wszystko.

Też nie lubię warszawiaków 😛 

  • Wow 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń (dla osób dorosłych) z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody.

W sobotę 20 stycznia odbędzie się wycieczka dotycząca przygotowania roślin i zwierząt do zimy.

◾ prowadzący: dr inż. Tomasz Skrzydłowski
◾ trasa: Dolina Małej Łąki - Przysłop Miętusi - Dolina Kościeliska
◾ start: wylot Doliny Małej Łąki o godz. 8.00, czas trwania ok. 4 godziny
◾ minimalna liczba osób: 5
 
 
Zima to pozornie niekorzystny okres w życiu różnych organizmów. W rzeczywistości wiele z nich jest do niej doskonale przystosowanych na poziomie fizjologicznym oraz zmiany swoich zachowań. Dzięki temu mrozy nie są im straszne. Zastanowimy się dlaczego drzewa zrzucają liście, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które ucinają sobie jedynie dłuższą drzemkę. Warto też zdawać sobie sprawę, że niektóre gatunki w czasie śnieżnych zim, zasadniczo zmieniają pory aktywności, miejsca żerowania lub inne formy zachowania.
 
proxy?sig=c1771c0a46f876b996b48b0993457f37190bcc2105df75e83ecfa5d4452eede1&url=aHR0cHM6Ly90cG4ucGwvdXBsb2FkL2ZpbGVtYW5hZ2VyL2FrYWRlbWlhLXRhdHJ5LTIwMDFfMS5qcGc=
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mnich Admin napisał:

nie będę oceniał.

Pierwsza via ferrata w Tatrach? ^^

Ja się pokuszę o ocenę - turyści niedostosowali środka lokomocji do miejsca w którym się znajdują - taki stok to ewidentne miejsce do zjazdu na sankach/dupolocie/hulajnogą/deskorolką, a nie na butach.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mnich Admin napisał:

Zrobią to pewnie

trochę o tym myślałem i :

A może to my z naszym czarnowidztwem, wszędzie widzący zagrożenie , przewidujący że  w zimie w górach będzie lód i śnieg, wieszczący zmrok zapadający 0k 16-tej , węszący załamania pogody jesteśmy tak naprawdę głęboko nieszczęśliwi. Nie potrafimy żyć beztrosko , wypoczywać na luzie , po prostu się nie przejmować. Jak widać nawet w miejscu tak ekstremalnym jak MOK-o da się po prostu być szczęśliwym . W razie czego urządzi się awanturę  w końcu ci w czerwonych kurteczkach z tymi śmiesznymi naszywkami są po to żeby nami się opiekować. 😜

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I alerty RCB pojawiające się średnio co 3 dni. Emeryci i renciści boją się czy wychodzić z domu bo nie wiedzą czy już pada albo wieje. Co gorsza kilkudziesięcioletnie doświadczenie życiowe to za mało aby wygrać z rządowym sms-em

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...