Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Jędrek napisał:

Moim zdaniem przesadzasz, adminie. 

Moim też. Jestem chyba pierwszą osobą która tu reaguje na wszelkie hejty czy obrażanie kogokolwiek, nawet kiedy inni nie chcieli się wypowiadać albo "nie zauważali". W komentarzu @jaaga76 nie było niczego obraźliwego ani niestosownego. Krytyka to nie hejt.

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

Moim też. Jestem chyba pierwszą osobą która tu reaguje na wszelkie hejty czy obrażanie kogokolwiek, nawet kiedy inni nie chcieli się wypowiadać albo "nie zauważali". W komentarzu @jaaga76 nie było niczego obraźliwego ani niestosownego. Krytyka to nie hejt.

Szanuję Twoją opinię, jednakże zostaniemy przy swoich zdaniach 🙂 Inna rzecz,  nie użyłem słowa hejt, tylko zwróciłem uwagę na pewną - w moim odczuciu - niestosowność tego wpisu. Zrobiłem to bardzo grzecznie,  z szacunkiem do adwersarza. 

Zgodzę się @Zośkanatomiast z tym, że jesteś szczególnie wyczulona na kulturę wypowiedzi. Oboje dobrze pamiętamy, nie tylko my, pewnego Pana na literkę T. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barbie609 moderator napisał:

może i tak było , ludzie są różni.  Zdarza się również ,że dziennikarze w pogoni za sensacją...... , chociaż kiedyś , nie wiem jak teraz, TP przywiązywał dużą wagę do weryfikacji materiałów.

TP do bardzo rzetelna gazeta, redaktor Jurecki przykłada dużą uwagę do zachowywania dziennikarskich standardów. Pytanie, czy relacja kobiety jest prawdziwa, zakładam, że tak. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jaaga76 napisał:

Klasyczne "rolowanie" tematu. Nie ma ani jednej nowej informacji! Po co? 

Nie jestem autorem tekstu, proszę jego zapytać, dlaczego nie podał żadnych, nowych informacji. A artykuł udostępniłem, żeby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje dotyczące tych okropnych tragedii...

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zakochana w górach napisał:

a do tego odkłada się dużo więcej śniegu niż na bardziej stromych z oczach. 

nie jestem ekspertem , ale w ostatnim tygodniu trochę podeptałem po Tatrach i myślę że uratowało ich to że warstwa świeżego niezwiązanego śniegu jest niewielka  , pod nią jest beton .Pojechała tylko ta góra.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, barbie609 moderator napisał:

Coraz bardziej się cenią. Ale akurat tą decyzję popieram, w ogóle jestem za ograniczeniem ruchu drogowego na tym odcinku. Jeździ tyle busów, że każdy bez problemu dostanie się do Palenicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, barbie609 moderator napisał:

Czy to nie było tak, że ceny biletów parkingowych były różne w zależności od tego czy jest to czas wakacji/weekednów, itd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie na wykład dra Jana Skłodowskiego „Worochta – drugie Zakopane przedwojennej Polski”, który odbędzie się 19 stycznia (piątek) o godzinie 17:00, w Muzeum Kornela Makuszyńskiego w willi Opolanka, ul. Tetmajera 15.

Spotkanie z Janem Skłodowskim wokół jego książki „Worochta - drugie Zakopane przedwojennej Polski”, połączone będzie z prezentacją albumu, który ukazał się w październiku ubiegłego roku.

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Dr Jan Skłodowski zabiera czytelników do luksusowych pensjonatów, na górskie szlaki i pierwszą profesjonalną skocznię narciarską w przedwojennej Polsce. Zapraszamy do Worochty!
Jan Skłodowski, historyk i badacz Kresów, wraz z wydawnictwem Księży Młyn już po raz trzeci zaprasza na wycieczkę do przedwojennego kurortu. Wcześniej opisał ukraińskie Zaleszczyki i litewskie Druskieniki. Tym razem wsiadamy do pociągu „Narty–Dancing–Brydż” i ruszamy do Worochty.

Dziś to miejscowość na terenie Ukrainy, ale przed II wojną światową była jednym z najpopularniejszych uzdrowisk II Rzeczpospolitej. Nazywana „perłą huculszczyzny” początkowo spokojna i mniej zatłoczona w porównaniu z Zakopanem, Worochta kusiła inteligencję i artystów. Z czasem jej sława rosła. Luksusowe pensjonaty, restauracje i dancingi ściągały turystów nawet z odległej Japonii. Trzy lata przed zakopiańską Wielką Krokwią powstała tu profesjonalna skocznia, na której w 1922 roku odbyły się Mistrzostwa Polski. Miejsca noclegowe w kurorcie wyprzedawały się na długo przed wakacjami. Turyści przybywali licznie, a ogólnopolska prasa chętnie komentowała ich poczynania. Dziś to wszystko istnieje tylko we wspomnieniach…
Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, barbie609 moderator napisał:

też mi się tak wydaje aczkolwiek jakoś mnie nie za bardzo nie interesowało

Wakacje zimowe i letnie zawsze (chyba) były droższe, jeśli chodzi o parkowanie. Niektóre weekendy również. 

Ja zwykle i tak zostawiłam auto pod Gubałówką. Taniej i pewniej.

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawa, jakie reakcje by się pojawiły, gdyby w Zakopanem zastosować rozwiązanie rodem ze szwajcarskiego Murren, w którym obowiązuje wyłącznie ruch pieszy, a dojazd zapewnia kolej. Samochody pozostawia się pod miasteczkiem, na publicznym, jeśli dobrze pamiętam, płatnym parkingu...  tak się rozmarzyłam....😉  

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...