Jump to content

ŁukaszJ

Member
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ŁukaszJ

 1. @Luk_ na razie bardziej ciągnie na Świnicę, a co do kolejnych to zobaczę, ale chciałbym też zostawić trochę na kolejny rok, myślałem właśnie o Rysach, Mięguszowieckiej Przełęczy, całej Orlej i całych Rohaczach jako celach 2021. Tatry zimą na razie jakoś mnie nie przekonują, ale podejrzewam, że po dłuższym okresie bez gór to może być naturalna kolej rzeczy. Na pewno o tym trochę poczytam i pooglądam.
 2. @Luk_ dzięki za polecenie szlaku Kozi Wierch - Granaty. Wybrałem wariant ze Skrajnym Granatem. Trasa nie sprawiła jakiś większych problemów, ale pod względem emocji super. Kościelec pozostaje jednak nr 1. Zrobiłem też dalszą część Zachodnich i jak się okazało do trzech razy sztuka. Pogoda fajna, ale nawet poza nią trasa Chochołowska - Starorobociański - Ornak - Kiry świetna dla chilloutu, spokojniejszego pochodzenia, porozglądania się, choć oczywiście kondycyjnie też na swój sposób wymagająca. W tej luźniejszej kategorii 1 miejsce przed Kopa - Kasprowy. Mam nadzieję, że we wrześniu
 3. @jaaga76 na czwartek-sobota prognozy przewidują jakieś okienko i więcej słońca niż (chyba) obecnie.
 4. @jaaga76 tak, remont na Przełęczy, informacja z dziś. Będę przez 2 dni i jednego zrobię jak piszesz tę część Zachodnich. Z drugiego dnia wypadła mi Świnica, ale myślę teraz bardziej o Kozi Wierch - Granat lub wszystkie Granaty jak napisał @Luk_ Ten odcinek chyba porównywalny ze Świnicą, więc jako tako utrzymałbym w ryzach swoje plany przejścia całych Tatr ze stopniowaniem trudności.
 5. Nie jadę autem, start nie Siwa Polana tylko Zuberec, dokąd dzień wcześniej dostarłbym z Zakopanego (i wtedy wyjście po 4.00), ale bardziej pasuje dojazd dopiero tego samego dnia (wtedy wyjście na szlak ok. 7.30). Meta na Siwej Polanie.
 6. Rysy jako najwyższy punkt w kraju zostawiam na koniec, czyli przyszły rok wraz z całą Orlą i Przełęczą Pod Chłopkiem. Te Rohacze niepokoją mnie czasowo, układam to jakoś logistycznie, ale podczas trasy myślałbym pewnie, że nie zdążę na 20.00 czy 21.00 na Siwą Polanę, a jak się o tym myśli i spieszy to może być łatwo o błąd. Ale ten kawałek Orlej, kto wie, w ogóle o tym nie myślałem. Byłoby to zupełnie nie po drodze z planami, ale biorą to pod uwagę, dzięki.
 7. Witajcie ponownie. Kurczę, zamknęli dojście na Świnicę, a akurat jadę. Trochę późno taka informacja... Jednego dnia j/w część Tatr Zachodnich, ale nie mam na teraz pomysłu na drugi dzień na trasę z trochę większymi emocjami i może coś doradzicie? Gdzieś tam przewijają się Rohacze z miejscowości Zuberec do Siwej Polany. W teorii 7.30 - 20.00 byłaby realna, ale i trudna do przyjęcia za pewnik....
 8. @Anuś tak, domyślam się 🙂 delikatne objawy występowały przez lata, a teraz to już poszło... W górach jest coś trudnego do opisania.
 9. Jeszcze kilka zdjęć, ale średnio się do tego przykładałem. Raczej za rzadko jakiś postój.
 10. Dziękuję za poparcie kierunku :) Pytam o to, a nie dodałem najważniejszego. Ja mam lęk wysokości, chociaż w górach sobie z tym radzę i jak na razie aż tak bardzo nie czuć obaw. Wydaje się, że co innego lęk wysokości gdzieś na wieżowcu czy jakiejś wieży ratuszowej, a co innego w górach. W takim razie szykuję się na Świnicę i Tatry Zachodnie, Trzydniowiański, Kończysty i wspomniany przez @Luk_ Starobociański.
 11. Dzięki za kolejne rady. Za mną drugi wyjazd, choć miał być jeden, a podejrzewam że nawet na tych dwóch się nie skończy w tym roku. 4) Zakopane - Kuźnice - Kopa - Małołęczniak - Krzesanica - Ciemniak - Hala Ornak - Kiry Nie była to dla mnie tak fajna trasa, jak Kopa - Kasprowy, ciekawsze odbicie spod Ciemniaka na halę Ornak, ale dam Tatrom Zachodnim jeszcze kolejne szanse. 5) Zakopane - Kuźnice - Karb - Kościelec - Kuźnice - Zakopane Super. Na razie dostarczyło to najwięcej satysfakcji. Po tych pięciu dniach w dwóch ratach wygląda to tak:
 12. Trochę później niż planowałem, ale właśnie zakończyłem pierwsze w życiu 3 dni w Tatrach. Miały być 4, ale prognozy na te dni były fatalne i tuż przed ograniczałem wyjazd, myśląc nawet o jego odwołaniu. Żadne prognozy się nie sprawdziły (jedyny deszcz już przy zejściu do Morskiego Oka) i dopisało mi dużo szczęścia, pogoda top. Być może uda się jeszcze w sierpniu. Dzięki za wszelkie wskazówki. Macie jakieś propozycje na kolejne trasy? Teraz były takie: 1. Siwa Polana - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Siwa Polana (ok. 26 km) Godz. 7.00 - 13.00 2. Zakopane - Kuźnice - Giewont - Ko
 13. @J@n myślałem o noclegach w schroniskach, ale raczej wolę większość rzeczy zostawić w jakiejś miejscówce niż chodzić po szlakach z całym wyposażeniem (pozostałości po kontuzji) @Konrad93, @Karol Kliński ćwiczę na co dzień, biegania też nie omijam, poza tym rok wcześniej byłem testowo kilka razy w Karkonoszach (najdłuższa trasa miała chyba ponad 20km), więc jakieś tam podłoże amatorskie jest. Na początek wolałbym jednak coś prostszego. Świnica, Zawrat, Krzyżne nie brzmią jak na ten etap za dobrze 🙂 choć być może to wpływ oglądanych i czytanych materiałów na ten temat. Tatry Zachodni
 14. W tym rzecz, że nie chciałbym opuszczać, bo ciężko będzie o ponowny wyjazd w cieplejszym okresie jeszcze w tym roku, a te chłodniejsze w górach na razie mnie nie przekonują (wizualnie nie przekonują, bo moje doświadczenie w góach nie jest duże, do tej pory tylko Karkonosze różnymi trasami i różnym tempem jako testy przed Tatrami). Dlatego ten jeden na razie wyjazd chcę napakować takimi szlakami żeby podróż po Tatrach była jak najrozleglejsza/największa terytorialnie. @Mateusz Z i @Luk_ dzięki, oczywiście to też biorę pod uwagę. W ostatecznoście zdecyduję się na taksę, już pomijają
 15. OK. Początkowo chciałem wyjść na szlak ok. 5, ale widzę. że busy wyjeżdżają dopiero ok. 6, więc pewnie trzeba przyjąć okolice godz. 7. Jest ona do przyjęcia?
 16. Wiadomo, że w trakcie może okazać się to zbyt wymagające i będę musiał dostosowywać trasy, ale chcę mieć jakiś "teoretyczny" punkt odniesnienia, czyli jakiś konkretny cel, plan. W tym roku być może skończy się na tym jednym wyjeździe, na pewno nie więcej niż dwóch, więc stąd takie napakowanie.
 17. Witajcie. W drugiej połowie czerwca planuję wybrać się po raz pierwszy w Tatry i w 3, 4 dni przejść 3, 4 różne szlaki. Bardzo proszę o pomoc w ich dobraniu i uwagi co do mojego wstępnego planu. Plan układałem według następujących wytycznych: częściowe przejście Tatr Zachodnich (patrząc na zdjęcia, wydają się mieć to coś w krajobrazie), obecność w bardziej popularnym miejscu i kawałek Tatr Wysokich. 1) Siwa Polana - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Siwa Polana (23km) 2) Polana Strążyska - Giewont - Kondracka Kopa - Kasprowy - Kuźnice (18km) 3) Siwa Polana - Starorobociański Wier
×
×
 • Create New...