Jump to content

Góra Gór zdobyta !


Recommended Posts

Nareszcie!!! Zespół 10 nepalskich himalaistów, Najlepsi z Najlepszych na szczycie K2???.  Kiedyś bezimienni tragarze a dzisiaj niewiarygodnie dobrzy himalaiści w pięknym stylu napisali ostatni rozdział zimowego zdobywania ośmiotysięczników. Wielki podziw i jeszcze większy szacunek! Gratulacje!!!

Edited by Zośka
  • Like ! 4
Link to post
Share on other sites

Gratulacje jeszcze raz! (w innym temacie już to robiłem) ?

Prawdziwi Kozacy aby po zdobyciu szczytu iść razem do obozu 4, minąć go i zejść do 3. A potem podobno jeszcze 2 zdecydowało się schodzić do bazy! 8 spało w trójce.

Czekam na najnowsze info i oczywiście zdjęcia, nagrania etc.! ?

Co z tego że z tlenem? Everest nasi zdobywali z tlenem(mało go było, to fakt, ale jednak). Jak nasi chcą być lepsi to niech zbiorą dziesięciu albo 11(ciekawe skąd??), poczekają na siebie pod szczytem, zdobędą go o 17 a potem niech zejdą po nocy do obozu 3 albo i do bazy. Oczywiście bez tlenu. ?

  • Like ! 3
Link to post
Share on other sites
Dnia 16.01.2021 o 23:48, Gieferg napisał:

Gratulacje i trzymam kciuki za bezpieczny powrót.

A tymczasem Bielecki, zgodnie zresztą z oczekiwaniami, już podkopuje ich sukces, marudząc o dopingu.   Cóż, lepiej wejść z tlenem, niż nie wejść wcale.

 

Tlen to doping - Bielecki ma rację.

Dla Nepalczyków niewątpliwie wielki sukces komercyjny

 

Edited by J@n
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, J@n napisał:

Tlen to doping - 

 

Tlen nie jest dopingiem nawet na poziomie morza. Dopingiem są leki pomagające w jego przyswajaniu. Bielecki swoje zimowe wejścia robił w marcu czyli w warunkach wiosennych więc jego krytyka jest trochę histeryczna. Poza tym styl zawsze można poprawić i każdy kto krytykuje ma szansę to zrobić. A sukces nie jest komercyjny. Komercyjna to była polska wyprawa na K2 która była kompletną porażką.

  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z @Zośka. Tlen to pewne ułatwienie, a nie doping. Czy oficjalnie tlen jest zakazany w himalaizmie? Idąc tym tropem musieliby unieważnić Everest Wielickiego i Cichego oraz Koronę Pustelnika...

I tak jak pisała Zośka: Bielecki teraz kwestionuje innych, a zaraz inni będą kwestionować jego(już to robią) bo kilku(Moro, Urubko) nie uznaje marca jako zimy. Ale to wciąż tylko opinia kilku osób, nic oficjalnego. Bo oficjalnie marzec to wciąż zima i wejścia są uznane.

 

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Masz rację @peter1 zakwestionować można wszystko.  

To było pierwsze zimowe wejście na K2 i nikt im tego nie odbierze. Może ktoś kiedyś zrobi zimowe wejście bez tlenu a może nie. Ale teraz to Nepalczycy okazali się najlepsi. 

Starożytni Grecy mówili " Wielcy ludzie doceniają sukcesy innych, mali je umniejszają "

Aktualizacja: A więc jednak Nirmal Purja nie używał tlenu. 

Edited by Zośka
  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites
Dnia 18.01.2021 o 14:42, Zośka napisał:

Aktualizacja: A więc jednak Nirmal Purja nie używał tlenu. 

To co on, nieśmiertelny? Ja myślałem że tlen jest potrzebny do życia... Btw. Gratulacje dla Szerpów, wyczyn niesamowity! Krótkie okno, jazda w góry na szczyt, najważniejsze, że wszyscy cali zeszli. 

Link to post
Share on other sites
Dnia 18.01.2021 o 07:51, J@n napisał:

Tlen to doping - Bielecki ma rację.

 

Nieważne czy ma rację. Są momenty, w których się ze swoją racją nie wyjeżdża (a już na pewno nie w taki sposób) i to był jeden z nich.  A jeśli się to mimo wszystko zrobi, to się wychodzi na buca z bólem dupy, tak jak w tym przypadku.

Edited by Gieferg
  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Jak nie kręcisz filmów, nie komentuj filmów, jak nie grasz w piłke, nie komentuj piłkarzy, jak nie jesteś politykiem, nie komentuj polityków, itd.

Serio zniżasz się do tego rodzaju "argumentacji"? Serio?

Będę komentował jego POSTAWĘ jak i kiedy mi się zachce. Mam do tego takie samo prawo jak on do bucowatej gadki o dopingu.

 

Edited by Gieferg
Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem Bieleckiego, Urubko czy Moro, wiem o czym mówią. Od strony sportowej w dzisiejszych czasach wszystko wygląda inaczej. Ale mimo wszystko nie powinni używać słowa 'doping', nawet jeśli to jest doping wg nich. Jeden Szerpa zdobył bez tlenu więc nie wiem czy jest sens teraz coś organizować i iść bez tlenu.

K2 i tak była dla Polaków 'łaskawa' jeśli chodzi o zapisanie się w historii(bo raczej nie w statystykach śmierci): Rutkiewicz to 1sza kobieta na świecie, trasa 'Polish Line' nigdy nie powtórzona i trasa 'Magic Line' powtórzona tylko raz. ?  I jeszcze Bargiel jako 1szy człowiek co zjechał na nartach z K2! Wystarczy! ?

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem Bieleckiego, Urubko czy Moro, wiem o czym mówią. Od strony sportowej w dzisiejszych czasach wszystko wygląda inaczej. Ale mimo wszystko nie powinni używać słowa 'doping', nawet jeśli to jest doping wg nich.

 

Dokładnie. Stanowisko jest zrozumiałe i nie to jest problemem, tylko sposób w jaki je przedstawiają.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...