Jump to content

Tydzień w Tatrach 29.08-04.09.2020


Recommended Posts

Urlop i wyjazd w Tatry miał być w maju ale trochę się przesunął w czasie ? Nawet dobrze wyszło bo z tego co sprawdzałam warunki to w maju było jeszcze zimowo i padał śnieg. Tym razem pojechałam z kuzynką (jej pierwsza ale na pewno nie ostatnia wyprawa w Tatry). Tak jej się spodobało, że już zastanawiamy się na jakie szlaki pójdziemy następnym razem ? 

W każdym poście będzie opisany kolejny dzień żeby było bardziej czytelnie ?

Dzień 1 - po 18 godzinnej podróży w końcu o 8 rano zameldowałyśmy się na dworcu w Zakopanem ❤️ Bagaże zostawiłyśmy w hotelu i ruszyłyśmy prosto na szlak. Na rozgrzewkę łatwa i niewymagająca trasa na Nosal a później relaks na Kalatówkach. Nad Nosalem widziałyśmy Sokoła (z tego co czytałam była akcja na Zawracie). Pogoda niezbyt rozpieszczała bo było dość pochmurno i wiał silny wiatr. Na tyle mocny, że nawet na Nosalu potrafiło nami "zachwiać" ? 

DSCN7584.JPG

DSCN7592.JPG

DSCN7619.JPG

DSCN7620.jpg

 • Like ! 4
Link to post
Share on other sites

Dzień 2 – w planach moja ukochana Hala Gąsienicowa z Kościelcem w tle (moje marzenie to stanąć kiedyś na szczycie). Załapałyśmy  się jeszcze na kwitnącą kiprzycę ? Z Hali podeszłyśmy nad Czarny Staw Gąsienicowy i gdyby była lepsza godzina to poszłybyśmy na Karb. No ale jak to my często się zatrzymywałyśmy na robienie zdjęć i podziwianie widoków i niestety zabrakło czasu. Na Halę szłyśmy przez Boczań a wracałyśmy Doliną Jaworzynki.

DSCN7642.JPG

DSCN7676.JPG

DSCN7687.jpg

DSCN7702.JPG

 • Like ! 6
Link to post
Share on other sites

Dzień 3 – Morskie Oko i Czarny Staw pod Rysami. Pogoda od rana cudowna. Na tyle było ciepło i słonecznie, że postanowiłyśmy godzinkę poleżeć nad Czarnym Stawem. Koło 14 zaczęły nachodzić ciężkie chmury więc musiałyśmy się zbierać (chociaż chmury tylko postraszyły i nic z nich nie padało). Po zejściu odbiłyśmy w lewo i tam pierwszy raz zobaczyłyśmy kozice ? Pierwotnie wydawało nam się, że jest jedna dorosła i dwójka maluchów ale dopiero w domu na zdjęciach okazało się, że dorosłych było aż 3. Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie bardzo mało ludzi nad MOkiem.

119008141_331411978291781_5962897880898785126_n.jpg

DSCN7724.jpg

DSCN7745.JPG

DSCN7781.jpg

DSCN7792.JPG

DSCN7794.jpg

DSCN7844.JPG

DSCN7848.JPG

DSCN7877.JPG

DSCN7896.JPG

 • Like ! 6
Link to post
Share on other sites

Dzień 4 – był typowym relaksem. Na wtorek zapowiadano znaczne pogorszenie pogody (miał nawet padać śnieg) ale skończyło się tylko na deszczu.

Dzień 5 –dzień był pochmurny ale bez deszczu więc poszłyśmy od Kalatówek ścieżką nad Reglami, zahaczyłyśmy o Sarnią Skałę (z której było widać tylko Zakopane) i zeszłyśmy do Doliny Strążyskiej. Po drodze poszłyśmy jeszcze pod Siklawicę.

DSCN7916.JPG

DSCN7921.JPG

DSCN7923.JPG

DSCN7924.jpg

DSCN7925.JPG

 • Like ! 4
Link to post
Share on other sites

Dzień 6 – Dolina Kościeliska. Chciałyśmy idąc do schroniska zajść do Wąwozu Kraków i Smoczej Jamy ale trwały prace i szlak był zamknięty (wichura powaliła drzewa i porządkowali szlak). Plany trzeba było zmienić – poszłyśmy najpierw do schroniska a później na Smreczyński Staw. W schronisku zjadłyśmy pyszne ciasto jagodowe ze śmietaną. Wracając do Kir okazało się, że Wąwóz jest już uprzątnięty i można śmiało iść więc z ochotą skorzystałyśmy ? To była nasza pierwsza przygoda z łańcuchami i jaskinią ?

DSCN7959.JPG

DSCN7961.JPG

DSCN7968.JPG

DSCN7969.jpg

DSCN7979.JPG

DSCN7984.jpg

DSCN7997.JPG

DSCN7999.JPG

Edited by martuś
 • Like ! 5
Link to post
Share on other sites

Dzień 7 – niestety dzień wyjazdu ? Na szczęście pociąg był dopiero o 21 więc miałyśmy cały dzień do wykorzystania. Kolejką wjechałyśmy na Kasprowy i stamtąd udałyśmy się czerwonym szlakiem na Kopę Kondracką. Z Kopy schodziłyśmy żółtym szlakiem do Przełęczy Kondrackiej i spontanicznie pomyślałyśmy – „skoro jesteśmy tak blisko, niebo prawie bezchmurne, ludzi w miarę mało to czemu nie zajść na Giewont?”. Później zejście do Hali Kondratowej (po drodze spotkałyśmy 3 kozice ? ), Kalatówki i Kuźnice.

DSCN8011.JPG

DSCN8027.JPG

DSCN8069.JPG

DSCN8077.JPG

DSCN8081.JPG

DSCN8093.jpg

DSCN8100.JPG

DSCN8103.JPG

DSCN8112.JPG

DSCN8113.JPG

DSCN8125.JPG

 • Like ! 9
Link to post
Share on other sites

Super trasy, przy takim doborze atrakcji nic dziwnego, że kuzynka chce wrócić w góry ? niestety, podczas tygodnia w Tatrach ciężko ustrzelić ładną pogodę non stop, grunt to nie poddawać się i dobrać trasy odpowiednie to warunków ? Giewont chodzi za mną całe lato - ale jakoś zawsze coś staje na drodze ? czekam za to na jesienny Czarny Staw pod Rysami, zawsze wygląda fajnie, ale jesienią jest magiczny...widzę, że Wy trafiłyście jeszcze na tę "letnią" odsłonę ? 

 • Like ! 3
Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, martuś said:

skoro jesteśmy tak blisko, niebo prawie bezchmurne, ludzi w miarę mało to czemu nie zajść na Giewont?

Chyba Wasz instynkt samozachowawczy zawiódł, skoro takie zdrożne pomysły do głowy przyszły... ?

 • Haha 4
Link to post
Share on other sites

@Q'bot dlaczego zdrożne? ? Wiem, że dużo osób "nie lubi" Giewontu ale ja od zawsze chciałam stanąć przy krzyżu. Wcześniej nie było możliwości bo poprzednich towarzyszy wypraw nigdy w życiu nie odważyłabym się zabrać na taki szlak (dla nich podejście z Roztoki do Piątki było zbyt strome i trzeba było zawrócić). Nie wiem czy drugi raz będę wybierała się na Giewont - chyba, że w drodze powrotnej np. z Czerwonych Wierchów i zobaczę, że nie ma mega dużo ludzi. Nie odważyłabym się wychodzić nad ranem w celu uniknięcia tłumów bo przeraża mnie spotkanie po ciemku z misiem ?

Co do pogody to bałam się, że więcej dni będzie deszczowych i wtedy zostałyby nam trasy tylko po dolinkach ale na szczęście pogoda się wyklarowała na tyle, że "zmarnowałyśmy" tylko jeden dzień ?

Część tras miałyśmy zaplanowane wcześniej ale wszystko zależało od tego na które zdecyduje się kuzynka. Ja wiedziałam na co się piszę a ona nie ale dzielnie dała radę  ? Gdyby w którym momencie było dla niej zbyt trudno to na pewno byśmy odpuściły ale szlaki były łatwe - takie na zachętę do dalszych wędrówek ?

 • Like ! 3
Link to post
Share on other sites
Cytat

Dzień 2 – w planach moja ukochana Hala Gąsienicowa z Kościelcem w tle (moje marzenie to stanąć kiedyś na szczycie). 

To na co czekasz? ?

Cytat

niestety, podczas tygodnia w Tatrach ciężko ustrzelić ładną pogodę non stop,

Mi się ostatnio udał tydzień ładnej pogody non-stop (no dobra, jeden dzień był częściowo pochmurny :P)

podejście z Roztoki do Piątki było zbyt strome i trzeba było zawrócić

Oj,  nie dla nich Tatry...

Cytat

Na Halę szłyśmy przez Boczań a wracałyśmy Doliną Jaworzynki.

Zawsze tak robię.

A Giewont jest fajny ?

Edited by Gieferg
 • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Wątek przejrzałam - dużo osób nie lubi Giewontu - ale jakoś mnie to nie zniechęca ? Co prawda nie jest to szczyt na który szybko wrócę (nie dlatego, że mi się nie podoba ale tak jak wspomniałam przez większość dnia są tłumy więc stanie np. 2 godziny w kolejce do łańcuchów nie jest fajne, z drugiej strony wychodzić o 3-4 też nie ? ). Wtedy wykorzystałyśmy okazję  ?

Jak dla mnie w Tatrach nawet spacer doliną ma swój urok i nie koniecznie trzeba się wspinać mega wysoko chociaż wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i z czasem chcemy iść coraz dalej, coraz wyżej i coraz trudniejszymi szlakami ?. Z resztą przez poprzednią ekipę wyjazdową ja sama nie miałam okazji chociażby sprawdzić się na łańcuchach...

@Gieferg na Kościelcu na pewno kiedyś stanę. Na razie muszę bardziej popracować nad kondycją. I co ważne - nie zatrzymywać się co chwilę żeby zrobić zdjęcia ?

Schodząc Jaworzynką jakoś ciężko mi sobie wyobrazić żebym miała tą doliną się wspiąć ?

 • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

A czy ktoś twierdzi, że doliny nie są przyjemnym miejscem do chodzenia? (z pewnością nie ja ;P)

Ba, wielokrotnie, to właśnie jakaś odnoga doliny jest celem mojej wycieczki - szczyty odwiedzam rzadko, no chyba, że cisnę granią...

 

No i właśnie mi się przypomniała kolejna przywara Giewontu - gdy już wejdziesz, to musisz się nakombinować którędy zeń zejść. Czyli ta sama wada co Sławkowski czy Krywań...

 • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...