Jump to content

Aparaty/kamery


Recommended Posts

Cześć, nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem temat :) myślę, że będzie można sie podzielić opinia na temat tego, jakiego sprzętu uzywacie do uwieczniania swoich wypraw :) jakie modele aparatow, kamer itd :) osobiscie poszukuje jakiejs dobrej kamerki gopro, chciałbym zacząć nagrywać swoje wyjścia w góry, choćby na pamiątkę :) do tej pory wszystkie zdjecia/filmiki robione były Huawei P8 Lite więc mocno średnio.. czy może ktoś z forumowiczów jest w stanie polecić jakąś kamerke do 500 zl? Ewentualnie aparat nagrywajacy filmy w zadowalajacej jakosci w podobnym pułapie cenowym? Nie jestem pro, ale chciałbym coś więcej niz zdjecia i filmiki telefonowe :)

Link to post
Share on other sites

Ciężko o porządny sprzęt w takich pieniądzach, ale jeśli dołożysz parę stówek można się rozejrzeć za Sony a5100, którym sam czasem nagrywam, a używany pewnie będzie w przystępnej cenie. Aparat ma matrycę APSc co jest wielką jego zaletą, a dodatkowo zamknięta jest w naprawdę małym opakowaniu i filmuje się nim naprawdę świetnie. ?

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Cytat

czy może ktoś z forumowiczów jest w stanie polecić jakąś kamerke do 500 zl?

Używam sportowej Yi Lite (Taki budżetowy odpowiednik GoPro) za mniej więcej taką cenę, zaletą jest stabilizacja, wadą z kolei to, że zamiast nagrywać faktyczne 25/50 fps nagrywa jak chce, zazwyczaj coś w stylu 24,975/49,950 co skutkuje problemami, gdy chcemy ten materiał zmontować z takim, który się trzyma obowiązujących standardów (jak choćby to co nagrywa mój ręczny Canon Legria, którego w górach także używam, ale nie nadaje się na główną kamerę na odcinkach, na których używa się rąk). Jakoś sobie z tym radzę, ale nie ukrywam, że byłoby dużo lepiej mieć sprzęt, który nagrywa prawidłowo - czyli równe 25/50, no chyba, że ktoś preferuje inny fps.

Montuję w Sony Vegas. 

Do zdjęć większej wagi nie przykładam, traktuję wyłącznie jako dodatek i rzadko je potem oglądam (chyba, że dodane jako pokaz slajdów na końcu filmu).

 

 

Edited by Gieferg
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...