Jump to content
Sign in to follow this  
piterson777

Aparaty/kamery

Recommended Posts

Cześć, nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem temat :) myślę, że będzie można sie podzielić opinia na temat tego, jakiego sprzętu uzywacie do uwieczniania swoich wypraw :) jakie modele aparatow, kamer itd :) osobiscie poszukuje jakiejs dobrej kamerki gopro, chciałbym zacząć nagrywać swoje wyjścia w góry, choćby na pamiątkę :) do tej pory wszystkie zdjecia/filmiki robione były Huawei P8 Lite więc mocno średnio.. czy może ktoś z forumowiczów jest w stanie polecić jakąś kamerke do 500 zl? Ewentualnie aparat nagrywajacy filmy w zadowalajacej jakosci w podobnym pułapie cenowym? Nie jestem pro, ale chciałbym coś więcej niz zdjecia i filmiki telefonowe :)

To już pełna profeska, chetnie bym się dowiedział jakim sprzetem zaczynal bo teraz to inna liga :) robi świetne relacje z wypraw, już za czasów AleLufy oglądałem każdy odcinek z trekkingu ?

Ciężko o porządny sprzęt w takich pieniądzach, ale jeśli dołożysz parę stówek można się rozejrzeć za Sony a5100, którym sam czasem nagrywam, a używany pewnie będzie w przystępnej cenie. Aparat ma matrycę APSc co jest wielką jego zaletą, a dodatkowo zamknięta jest w naprawdę małym opakowaniu i filmuje się nim naprawdę świetnie. ?

• Thanks 1

Ja aktualnie filmuje wyprawy telefonem i gimbalem za 300 zł. Jest o wiele wygodniej niż gopro.

Tutaj jeden z moich filmów

Edited by adek1500

Samsung s7 z apką filmic pro. Całość zmontowana w kilka godzin. Miałem gopro i wymienianie baterii po 40 min, wciskanie guzików żeby coś ustawić męczyło mnie totalnie.

Cytat

czy może ktoś z forumowiczów jest w stanie polecić jakąś kamerke do 500 zl?

Używam sportowej Yi Lite (Taki budżetowy odpowiednik GoPro) za mniej więcej taką cenę, zaletą jest stabilizacja, wadą z kolei to, że zamiast nagrywać faktyczne 25/50 fps nagrywa jak chce, zazwyczaj coś w stylu 24,975/49,950 co skutkuje problemami, gdy chcemy ten materiał zmontować z takim, który się trzyma obowiązujących standardów (jak choćby to co nagrywa mój ręczny Canon Legria, którego w górach także używam, ale nie nadaje się na główną kamerę na odcinkach, na których używa się rąk). Jakoś sobie z tym radzę, ale nie ukrywam, że byłoby dużo lepiej mieć sprzęt, który nagrywa prawidłowo - czyli równe 25/50, no chyba, że ktoś preferuje inny fps.

Montuję w Sony Vegas. 

Do zdjęć większej wagi nie przykładam, traktuję wyłącznie jako dodatek i rzadko je potem oglądam (chyba, że dodane jako pokaz slajdów na końcu filmu).

Edited by Gieferg