Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/05/2019 in all areas

 1. Ledwo co forum powstało, a tu już exodus ? Ale rzeczywiście, zerknąłem w ustawienia profilu i nie widać takiej opcji... Ten gotowcowy szablon forum jakoś 'po macoszemu' został skonfigurowany
  1 point
 2. W necie jest dużo info na temat foto. Ja polecam książkę K. Nienartowicza,, Górskie wyprawy fotograficzne" m. in. o sprzęcie fotografii górskiej, metodach. Fajna?Daję autorowi dużego plusa?
  1 point
 3. Cześć. Planuję trochę rozwinąć się w fotografii, a jestem w tym kompletnym laikiem. Możecie polecić jakieś strony/kanały z których będę mógł czerpać wiedzę i się czegoś nauczę ? Z góry dziękuję! ?
  1 point
 4. Heh, każdy ma inna stopę... Dla mnie np. La sportivy i Scarpy mają zbyt sztywne podeszwy, więc to nasze stopy muszą się dopasować do nich, a nie odwrotnie. Aku mi podpasowały, gdyż były miękie i przyjemne, wciąż zachowując twardość podeszwy 'D'. Często też zwracam uwagę na grubość zastosowanej skóry - gdy zjedzie Ci noga na trawersie nabicie kolcem/czekanem buta nie spowoduje uszkodzenia, co w syntetykach może się przytrafić. Jeśli nie mieszkasz na końcu świata, to odwiedź sklep z jak najszerszą ofertą i poprzymierzaj ?
  1 point
 5. " Ak sa niekto ocitne v tiesni, horskí záchranári budú bližšie ako kedykoľvek " No i o to w teorii chodzi z tym BOJ. "Jeśli ktoś znajdzie się w niebezpieczeństwie, ratownik ma być bliżej niż dotychczas "
  1 point
 6. 1 point
 7. Jak zwykle kupuję wszelakie obuwie przez sieć, to buty zimowe były jedynym przypadkiem, który skłonił mnie do wizyty w sklepie stacjonarnym ? Co prawda teraz okres jest nieciekawy, gdyż buty zimowe w promocji można kupić wiosną/latem, ale może gdzieś coś znajdziesz do 1K złociszy. Z porad, to zabierz swoje raki, by przetestować jak się zapinają na danej podeszwie - zwykle jest to kompatybilne, ale czasami po prostu niektóre kombinacje niewygodnie dopasować zatrzasnąć...
  1 point
 8. Słowacja??? a ten turkusowy to pod Gerlachem?
  1 point
 9. Chodzi z grubsza o to że stworzyli w ramach Hzs komórkę szybkiego reagowania, która ma być bardziej mobilną i docierać szybciej w razie wypadku czy zagrożenia. Ma to być związane z coraz większym natężeniem ruchu turystycznego i dostosowaniem do standartów obowiązujących w UE . Tych 15tu gości ma zabezpieczać ośrodki narciarskie i szlaki górskie, dokumentować wypadki na nartach i szlakach.
  1 point
 10. Wybieram się ze znajomymi, ja pierwszy raz w polskim schronisku. Sam zawsze nocuję w Zakopcu pod Kuźnicami i tak gnam w górę i w dół codziennie. Dlatego pytam, jak to tu wygląda. Wielkie dzięki za odpowiedzi.
  1 point
 11. Witajcie ludzie znad morza? Byłam w czerwcu w Zakopcu z rodzinką przy okazji turnieju piłkarskiego moje syna. Znajomi, z którymi byliśmy wyciągnęli nas pierwsze dnia na nosal, kolejnego był Kasprowy, później jeszcze dolina Kościeliska. Tak się wkręciłam na Tarty , że namowilam siostre na babski weekendowy wypad we wrześniu. Wyjazd w czwartek po robocie pociągiem, piatek- niedziela ba szlakach i w poniedziałek rano powrót. Było bardzo intensywnie ale to był reset pierwsza klasa, mimo fizycznego zmęczenia psycha mega wypoczęta. W przyszłym roku planujemy takie dwa wypady. Baza noclegowa w Za
  1 point
 12. Wczoraj byłem pierwszy raz na Nosalu. Przyznam, że zrobił na mnie wrażenie. Jako, że był to mój 4 dzień pod rząd na szlaku to dobiłem się trasą Dolina Strążyska, Siklawica, Sarnia Skałka, Nosal, Kuźnice. Szlak bardzo fajny, pogoda piękna i widoczki na 5. Wielki Kopieniec następnym razem.
  1 point
 13. Czasami bywa też tak ?
  1 point
 14. Niektóre mostki na tatrzańskich potokach nie wzbudzają zaufania
  1 point
 15. @Agnieszka GP też zwróciłam uwagę na tabliczkę z Mount Everest ;) A zboczyć w prawo, owszem, zboczyłam:
  1 point
 16. Skok, ten szum trzeba usłyszeć :) VID_20190910_084252.mp4
  1 point
 17. Hej! Dodam kilka wodospadów od siebie z ostatniego wypadu :) Na zdjęciach wodospad Skok i wodospady z przejścia Sucha Bela i Wielki Sokół w Słowackim Raju.
  1 point
 18. Siklawa najładniejsza wiosną ?
  1 point
 19. 1 point
 20. Trasa króciutka, dobra na rozruch lub zakończenie sezonu. Przy dobrej pogodzie widoki wspaniałe ? Zdjęcia z 17 sierpnia tego roku ?
  1 point
 21. Zdjęcie ani nie świeże ani nie nastawione na konkurs, ale dziś wygrało w moim osobistym rankingu, jak przeglądałem zdjęcia z aparatu ? Okolice Zielonego Stawu Gąsienicowego, maj 2018 r.
  1 point
 22. Hala Gąsienicowa. 30.08.2019r.
  1 point
 23. Ostatni wschód słońca 2014 roku na Połoninie Wetlińskiej (Bieszczady) Nikon D7100, 18-105, 24mm https://500px.com/photo/95864729/Sunshine-in-the-morning-by-Krystian-Bigos?ctx_page=1&from=user&user_id=5357908
  1 point
 24. 1 point
 25. Szlak na Mieguszowiecka Przelecz pod Chlopkiem
  1 point
 26. Jeżeli nie bierzemy pod uwagę lokalizacji, to najbardziej lubię Roztokę... pod każdym innym względem - warunki, klimat, obsługa, jedzenie. Nie bez powodu wygrywają rankingi na najlepsze polskie schronisko. Poza tym nikt nie wygania ze stołówki po zamknięciu bufetu, można posiedzieć kulturalnie i rozprawiać o górskich doświadczeniach ? Lokalizacyjnie to najlepszą opcją jest Piątka, później Murowaniec i Moko. W Murowańcu spaliśmy w tym roku dwie noce i porównując obsługę z Roztoką to szkoda gadać ?
  1 point
×
×
 • Create New...