Skocz do zawartości

Morskie Oko


Lavinka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam byłem wczoraj nad Morskim Okiem z buta. Parking 50 zł gość kasuje każde auto nie dając żadnego biletu gruba przesada. Wejście do parku 7 zł cena za osobe ok. Po drodze dużo toi toi ale w środku syf brak papieru toaletowego. Duży plus za ławeczki dla zmęczonych minus za brak koszy na śmiecie ludzie po drodze wywalają w krzaki co się da a obecnie kładzie sie duży nacisk na ekologie - ekologia to fikcja. Nad samym morskim okiem schronisko zatłoczone ludzie bez maseczek nikt na to nie zwraca uwagi. Ceny z kosmosu woda mineralna cisowianka 1,5 l koszt 10 zł piwo również 10zł. Płatność tylko gotówką. To jest biznes nie nastawiony dla ludzi tylko wyzysk turysty a widok tych zmęczonych koni i baca spocony z głową opadniętą po całodziennej jeździe góra dół przygnębiający. Pomyślcie jak ciężko muszą mieć konie ciągnąc pod góre  ok 12 osób+bryczke (12x50zł=600 zł) Ja sam byłem padnięty po dwóch godzinach wspinaczki. Kolejka na Gubałówke 120 zł około 3 minuty jazdy  za 5 osobową rodzine. Myśle że raczej tam sie nie pojawie kolejny raz. Za sam parking 50 zł powinno się wode mineralną rozdawać gratis po trasie. Dobrym pomysłem byłoby zastąpienie bryczek pojazdami typu melex. Przynajmniej turysta nie łaziłby po końskich odchodach i nie wąchał smrodu. Trasa jest przereklamowana pod biznes i nie publikuje się negatywnych faktów. Wracając do koni problem sam by się rozwiązał gdyby ludzie z usług bryczek nie korzystali bo jak widziałem w większości ludzie młodzi nimi jeżdżą. Ja spędziłem tam około 5 godzin widziałem co jest do poprawy i co można zmienić a pracownicy parku i władze miasta latami żyją w tym środowisku i raczej są również nastawieni na wyciśnięcie z turysty ostatniego grosza. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert Kowal więc po kolei cena za parking -moim zdaniem akuratna , cena za wejście do TPN stanowczo za mało, biedne , śmierdzące konisie .... nie martw niedługo pewnie przestaną się męczyć i śmierdzieć -pójdą na  kabanosy.Będziesz wąchał zapach przegrzanych kabli.  Schronisko zatłoczone no cóż przestańcie tam łazić to nie będzie zatłoczone. Ceny w schronisku moim zdaniem OK , chcesz kupuj , nie chcesz nie kupuj. Co do gotówki, wiesz są na świecie miejsca gdzie są problemy ze stabilnością łączy.No jeśli droga do MOK-a to wspinaczka no to nie wiem co powiedzieć.Powinieneś podnieść jeszcze jedną rzecz w górach po zmroku robi się ciemno , niestety były już przypadki ,że ludzie zostali porzuceni w lodowej otchłani bo w styczniu w górach było ciemno a droga nieoświetlona. Normalnie skandal!!!Kosze na śmieci , kiedyś w odległej galaktyce była zasada nasze śmieci wędrują z nami a po za tym taki kosz na śmieci to paśnik dla niedźwiedzi co miśkom szkodzi  a i jakiś debil co by chciał misia pogłaskać też by się znalazł.  A ta czerń która lezie po asfalcie będzie śmiecić czy kosze by były czy nie. Papier toaletowy to ja noszę swój ale  ja dziwny jestem.Przyjmij do wiadomości ,że miejsca takie jak Morskie , Gubałówka Chochołowska są nastawione na wydojenie maksymalnej kasy od tzw turystów.

Masz rację te negatywne fakty   o których pisałeś powinny zostać nagłośnione i powinny zostać podjęte energiczne działania , żeby nie śmierdziało i najlepiej żeby było za darmo i  bez tłoku.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiejszy spacer nad Morskie Oko zaskoczył małą ilością ludzi na szlaku, wyruszyliśmy z Palenicy o 8.30, na parking wróciliśmy o 15.30. Nie byliśmy nastawieni i jakoś specjalnie przygotowani na wejście wyżej, więc ograniczyliśmy się do okrążenia stawu. Widoki super, wrażenia bardzo pozytywne ?

 

 

DSC05012.jpg

DSC05030.jpg

DSC05031.jpg

DSC05042.jpg

DSC05065.jpg

DSC05067.jpg

DSC05081.jpg

DSC05083.jpg

DSC05092.jpg

DSC05101.jpg

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, staroń napisał:

Dzisiejszy spacer nad Morskie Oko zaskoczył małą ilością ludzi na szlaku, wyruszyliśmy z Palenicy o 8.30, na parking wróciliśmy o 15.30. Nie byliśmy nastawieni i jakoś specjalnie przygotowani na wejście wyżej, więc ograniczyliśmy się do okrążenia stawu. Widoki super, wrażenia bardzo pozytywne ?

Morskie Oko zawsze piękne.  Widzę,  że ptaszek trwa niezmiennie na posterunku czekając na resztki ze  stolu pańskiego ?

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...