Skocz do zawartości

Na Kozi Wierch z Doliny Pięciu Stawów.


vatra

Rekomendowane odpowiedzi

Mleko tez ma czasem swoje zalety... ? dodaje tajemniczości zdjęciom a w Tatrach jak opada i ukazuje to co zasłoniło też ma swój urok i czasem zaskoczenie. Tak właśnie pierwszy raz zobaczyłam Kościelca .... wchodząc do Gąsienicowej było totalne mleko ... zero widoków i tak na jakis czas to mleko opadło ukazując dwa wierzchołki piramid - Kościelcow .... tak mnie zaczarowały wtedy ze skradły moje serce .... 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk_ pewnie masz racje, znaleźć się w środku tej mlekowej "szklanki" schodząc gdzies ze szczytu to nie było by fajnie. Takie mleko jakby to ująć może "chlupnięte na szczyty" ma swoj urok ? no i jak jest to aura chwilowa.... ? zupełnie moze doprowadzić do szału jak przychodzi wraz z nami na wierzchołek ( dwa razy na Giewoncie miałam ? wiem Ty nie lubisz szlachcicatego ??...) na Kasprowym to nie wiem ile razy ale mnóstwo.... i na Sławku też im wyzej tym gęstsza śmietana chyba bym nazwała to wtedy ? + burza ( czyli moze być gorzejbod samego mleka) no ale takie są te Tatry trochę kapryśne ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Luk_ napisał:

Ej, ej to nie jest tak, że go nie lubię ? Po prostu w porównaniu do gór dookoła jest mało ciekawy ? i widokami (prócz widoku na Zakopane) nie powala ? Gdyby był wyższy albo poza Tatrami to na pewno spoglądał bym na niego bardziej przychylnym okiem ?

Co do kaprysów Tatr to pełna zgoda. Nie raz jest tak, że wszędzie dookoła piękna pogoda, a wierzchołki Tatr w chmurach. Chyba bardziej irytująca jest tylko Babia Góra z jej chorymi podmuchami wiatru ?

I Śnieżka królowa Karkonoszy  ?

Edytowane przez Anuś
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz GIEWONT....  jak to widok tylko na Zakopane nie zgodze się.... o nie ???? jest super widok na wysokie i zachodnie .... proszę pójść raz jeszcze. Sam Giewont jest ładny ? mnie sie podoba lubie na niego patrzec z Zakopca ( wiem ze tylko własciwie go widac z tej dziury...?

A tutaj widoki dla Ciebie ze szczytu ?

20200918_160052.jpg

20200918_160015.jpg

20200918_160108.jpg

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Luk_ napisał:

 

@Zośka patrz, został poruszony Twój ulubiony temat ? Z racji, że chyba masz największe doświadczenie z przebywania w chmurach to może Ty coś dodasz od siebie? ?

@Luk_ może niekoniecznie ulubiony ale na pewno dogłębnie poznany?

No cóż...mogę powiedzieć tyle że takie błądzenie we mgle bardzo rozwija wyobraźnię bo brak efektów wizualnych pozwala jej pracować na najwyższych obrotach?. Jest też mniej pozytywna strona tych mglistych wędrówek....nawet nie wiedziałam ze potrafię przeklinać (co prawda cicho pod nosem) i że wejście któryś z kolei raz bez widoków potrafi tak zepsuć humor?

  • Lubię to ! 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Luk_ napisał:

Co do Śnieżki, to niby na niej są rejestrowane największe podmuchy wiatru, ale z drugiej strony... Na Babiej chyba nie ma żadnej aparatury pomiarowej ? a będąc zarówno na Babiej i na Śnieżce to wiatr zdecydowanie ma więcej miejsca na nabranie prędkości przy Babiej ? Muszę tam zostawić jakiś wiatromierz i wtedy Królowa Beskidów może zdetronizuje Królową Sudetów ?

Zostaw wachlarz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Luk_ napisał:

@Anuś z Zakopca prezentuje się naprawdę świetnie, ale od "dupy strony" na mnie już takiego wrażenia nie robi ? i owszem, jest super widok, ale obok masz Kopę ? z której widać niemalże to samo co z Giewontu plus jeszcze więcej ?

Zawsze jest coś....

Zawsze też można by powiedzieć ze kopa przysłania trochę  widok z Giewontu ??? ale tak serio to tak z Kopy tez piękny widok jest i nawet na Giewont.... od jakiej strony, uważasz???? ?

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku byliśmy już 2 razy. W czerwcu(całymi dniami padało ?): Sarnia Skała, Dziura, Czarny Staw pod Rysami, Mroźna i schronisko Ornak. W sierpniu: Mała Wysoka od Doliny Wielickiej. Czarny Staw Gasienicowy, Giewont(przez chwile byliśmy sami na szczycie ?), Przystop Mietusi, Chochołowska, Grześ,  Rakoń, Wołowiec, Smocza Jama, Smerczyński Staw, Babia Góra, Rysy od Słowackiej, Nosal. Jeżeli nic się nie zmieni to 8 października będziemy znowu. Pierwszy raz bez dzieci. Nie ma  już dla nas ratunku. Jesteśmy góroholikami. ?

  • Lubię to ! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...