Skocz do zawartości

Z kuznic na Giewont


Marcin 665

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar wybrać się 15 sierpnia na Giewont z przyjacielem (tak wiem że to sobota. Niestety inny termin nam nie bardzo pasuje) I moje pytanie brzmi czy jeśli zaczniemy wychodzić z kuznic o o godzinie między 5 a 6 to unikniemy zbędnego czekania na górze? A druga sprawa gdzie najlepiej zaparkować samochód żeby najbliżej kuznic? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobota, to proponuję bardziej o 5 (a nawet przed) ruszyć niż o 6?. W tygodniu już koło 11 robi się tłoczno i zaczynają się tworzyć kolejki, więc pewnie w weekend jest jeszcze więcej ludzi. Jest kilka parkingów na Karłowicza i Słowackiego ale może też uda Ci się coś znaleźć "przy drodze" a nie na prywatnym parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giewont + środek sezonu + długi weekend 

= to nie może się dobrze skończyć? W sensie, że kto spokoju wówczas szukać będzie z pewności go nie znajdzie, a pewnie się zdrowo nawkurza, zwłaszcza bliżej szczytu. Tym nie mniej powodzenia. Odpuszczałbym jakiekolwiek wyjście na szlak (licząc od Kuźnic) po godz. 07:00. Licząc 3 godziny na spokojne podejście będziecie tam około 10:00 i to mogą być ostatnie chwile przed tłumami IMHO dyskwalifikującymi sens takiej wycieczki, no ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin 665 napisał:

A druga sprawa gdzie najlepiej zaparkować samochód żeby najbliżej kuznic? 

Możesz z ronda  Jana Pawła zjechać w stronę w stronę Kuźnic i zaparkować na ostatnim parkingu, jest na nim baner, że to ostatni parking. Koszt 30 zł. Ja tak czasem robię. 

 

4 minuty temu, vatra napisał:

Oczywiście weekend to już jest dramat!!!

No jest tłum, nie da się ukryć. Ale co zrobić, gdy nie ma innej możliwości. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Andrzejb said:

Jak sobota, to proponuję bardziej o 5 (a nawet przed) ruszyć niż o 6?. W tygodniu już koło 11 robi się tłoczno i zaczynają się tworzyć kolejki, więc pewnie w weekend jest jeszcze więcej ludzi. Jest kilka parkingów na Karłowicza i Słowackiego ale może też uda Ci się coś znaleźć "przy drodze" a nie na prywatnym parkingu.

To o której już się zaczynają robić kolejki na szczycie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z Małej Łąki? Trasa widokowa, rano w Groniku zaparkujesz bez problemu, jednakże słowo rano jest tu kluczowe. 5:00 to naprawdę dobra godzina na rozpoczęcie spokojnej wędrówki, bez tłumów i martwienia się o wejście na szczyt. Jest to weekend blisko 19.08, wiec mogą się już tam pierwsi pielgrzymi pojawić.

Przy okazji zapraszam do obejrzenia filmu, jak wygląda wejście na Giewont bez ludzi ?
 

 

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, a chodźże na pole said:

A może z Małej Łąki? Trasa widokowa, rano w Groniku zaparkujesz bez problemu, jednakże słowo rano jest tu kluczowe. 5:00 to naprawdę dobra godzina na rozpoczęcie spokojnej wędrówki, bez tłumów i martwienia się o wejście na szczyt. Jest to weekend blisko 19.08, wiec mogą się już tam pierwsi pielgrzymi pojawić.

Przy okazji zapraszam do obejrzenia filmu, jak wygląda wejście na Giewont bez ludzi ?
 

 

Hmm a daleko to jest od kuznic bo miałem zamiar przejść z Giewontu na kasprowy i zejść kasprowy do kuznic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin 665 napisał:

Hmm a daleko to jest od kuznic bo miałem zamiar przejść z Giewontu na kasprowy i zejść kasprowy do kuznic 

Trzeba uważać na parkingi, bo niektóre są nawet po 100/dzień, niby podwożą cię busem do kuźnic, ale to chyba trochę za dużo.
Najbliżej to koło ronda, lub na ul. Karłowicza, ale tam są właśnie te dziwne parkingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

A może z Małej Łąki? 

Też polecam z tej strony! Ja akurat z Nedzówki startowałem w zeszłym roku, ale jak się dojdzie do Przysłopu Miętusiego to szlaki się łączą. Jak dla mnie ciekawiej niż z Kuźnic i chyba mniej ludzi też. Z drugiej strony każdy szlak ma swój urok a i logistyka powrotu też ważna ? 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzejb napisał:

Też polecam z tej strony! Ja akurat z Nedzówki startowałem w zeszłym roku, ale jak się dojdzie do Przysłopu Miętusiego to szlaki się łączą. Jak dla mnie ciekawiej niż z Kuźnic i chyba mniej ludzi też. Z drugiej strony każdy szlak ma swój urok a i logistyka powrotu też ważna ? 

Popieram! Ładniej, zwykle pusto i klimatycznie ?@Marcin 665 jeśli  będziesz chciał zrobić pętelkę od Małej Łąki to może warto auto zostawic bliżej dworca ( ja zostawiłam ostatnio pod Gubałówka - 30 zł za dobę) i wtedy busikami do Małej Łąki i z powrotem z Kuznic podobnie. To rozwiązanie generuje większe koszty, ale trasa z pewnością je wynagrodzi. Weź tylko pod uwagę, że schronisko dopiero niemal na końcu trasy. 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...