Skocz do zawartości

Rękawiczki na zime


Leonkrwawy

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Leonkrwawy napisał:

Polecicie jakies fajne rekawiczki na zime?

Nie napiszę Ci kup te i te , napiszę jakich ja używam i mnie się to sprawdza. Ważną informacją jest to ,że używam kijków więc w czasie marszu dłonie pracują co wyraźnie zmienia ich termikę. Stosuję taktykę warstw.Ubieram się tak: I warstwa cienkie rękawiczki , stosowałem decathlon: cieniutki merynos , jedwab, cieniutki polar-zastosowanie marsz z kijkami w temperaturze ok -5 , bezwietrznie lub słaby wiatr , bez opadu. II warstwa w razie pogorszenia warunków  , decathlon , grubszy polar . III warstwa , opady , mocny wiatr , wilgotno , odczuwalna mocna w dół: duże rękawice z softshela z ociepleniem , z paskami uszczelniającymi obecnie to rękawice Hi-tec kupione w Martensie. Rozmiary musisz oczywiście dobrać tak by miały odpowiednie ,, luzy,, . W plecaku leżą jeszcze jedne zapasowe polary na wypadek utraty lub zamoknięcia. Oczywiście jest to zestaw na wycieczki , które robię , widać je na forum. Jeżeli zamierzasz hardkorzyć to możesz potrzebować coś z górnej półki ale to już musisz poczekać na forumowych  wysokogórskich wymiataczy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Testowałem wiele i zawsze było mi zimno aż trafiłem na to https://www.theheatcompany.com/en/gloves/durable-liner-pro?_gl=1*1knvt0c*_up*MQ..&gclid=CjwKCAiAhJWsBhAaEiwAmrNyq0cUFLj3IrH8PQM9QGPQKdG0yb9DpMUrPgaPcfBqVmCIatS82EsTcRoCa9AQAvD_BwE

Toi jest podstawa. jak trzeba to pod nie wrzucam linery merino Icebreaker a w wersjach ekstremalnie zimnych (minus kilkadziesiąt na połoninie) na to wszystko jeszcze model https://www.theheatcompany.com/en/gloves/shell?_gl=1*bopcrc*_up*MQ..&gclid=CjwKCAiAhJWsBhAaEiwAmrNyq0cUFLj3IrH8PQM9QGPQKdG0yb9DpMUrPgaPcfBqVmCIatS82EsTcRoCa9AQAvD_BwE

Czasem stosuję też ogrzewacze chemiczne tej samej firmy, na które oba te modele mają kieszenie. Działają cały dzień. Wiem, że The Heat Company płaci niektórym za reklamę ale ja od nich nic nie dostałem. Polecam ich za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emildars napisał:

Polećcie:

1. Ciepłe legginsy, ocieplane w środku, takie jak Lelosi Siberosi (poleca ktoś?)

 

Brubeck, Decathlon

1 godzinę temu, emildars napisał:

2. Spodnie dresowe bawełniane, nie wypychające się na kolanach (mam od kilku lat od Pauliny Wiklak, są genialne, ale niestety marka już nie istnieje )

W góry raczej się chodzi w technicznych spodniach a nie w dresach, ale "jak stryjenka uważa".

1 godzinę temu, emildars napisał:

3. Czapkę zimową, ale taką "w góry" a nie miejski cienias. Żeby się dobrze trzymała na głowie (mam z Elbrusa, jest ok, tylko wystarczy podnieść kilka razy ręce i pokiwać glową i ześlizguje się z wlosów). Kolorową chętnie wełnianą

Zobacz Attiqa, Dynafita, TNF. Czapka jak inne rzeczy powinna być przymierzona. To co leży na mojej głowie, wcale nie musi na Twojej....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emildars napisał:

Polećcie:

1. Ciepłe legginsy, ocieplane w środku, takie jak Lelosi Siberosi (poleca ktoś?)

2. Spodnie dresowe bawełniane, nie wypychające się na kolanach (mam od kilku lat od Pauliny Wiklak, są genialne, ale niestety marka już nie istnieje )

3. Czapkę zimową, ale taką "w góry" a nie miejski cienias. Żeby się dobrze trzymała na głowie (mam z Elbrusa, jest ok, tylko wystarczy podnieść kilka razy ręce i pokiwać glową i ześlizguje się z wlosów). Kolorową chętnie wełnianą

Legginsy najlepiej z wełny  merino, jeśli mają być ciepłe. Pytanie, ile chcesz maksymalnie wydać. Bo można kupić w Decathlonie, a można kupić coś z Icebreakera. 

Spodnie dresowe od biedy mogą być. Choć lepszy byłby materiał, który nie przepuszcza wiatru. 

Jeśli chodzi o dopasowaną czapkę, z czystym sumieniem polecam Ci firmę Buff. Na przykład taki model: https://sportano.pl/p/36055/czapka-zimowa-buff-lightweight-merino-wool-solid-black?utm_source=google&utm_medium=free_clicks&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAs6-sBhBmEiwA1Nl8szi7sF36xtYAeUk0fp5VxO6RUpMxnaRaPEaR6O5AYtys_KcG17pMghoCF6UQAvD_BwE. Jest bardzo ciepła i dobrze przylegająca.  

@Zakochana w górach ma ten model od kilku lat i jest bardzo zadowolona 🙂 Ja też byłem, dopóki jej nie zgubiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam kaszmirowe w Uniqlo, bardzo ciepłe i wygodne, ale po dwóch sezonach trochę się wytarły na opuszkach prawej ręki.

Teraz kupiłam z Wittchen, skórzane z wełnianą podszewką i jestem zadowolona. Przyjemna w dotyku skórka, trochę dłuższe więc nie wieje po nadgarstkach

https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/kody-rabatowe/wittchen

Od siebie polecam poszukać kodów rabatowych, można często kupić takie rzezy o wiele taniej 🙂

 

Edytowane przez ariadne
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...