Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze dorzucę

holenderski Wschód"

dunskie,,Cienie pod powiekami"

,,Rozdzieleni" o wojnie gruzińskiej, ciekawie pokazana przemiana młodego Rosjanina wcielonego do wojska

 ,,Pole minowe " ten jest trochę kontrowersyjny, bo opowiada o Niemcach których po wojnie zatrzymano  by oczyścili duńskie  wybrzeze z położonynych przez swoich kolegów min. I tak to było przedstawione, że miałam wrażenie, że wymowa fil.u była taka,  ze Duńczycy powinni sami ginąc przy tych minach a  nie wyslugiwac się Niemcami. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wjesna napisał:

Jego Wichry wojny czytałam. 

Bardziej niż techniczne aspekty wojny, taktyka, militarne zaplecze i jego przydatność interesował mnie sam czas wojny i jej przeżycie.  Czy jest możliwe po tych, co się  robiło i widziało i przeżyło wrócić do normalnego życia,  do myśli sprzed wojny. 

Czytałaś "Młode lwy" I. Shawa? 

Jest też film i to całkiem niezły.  😏

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mniej znanych, o przeżywaniu wojny - "Przygody Wernera Holta" Dieter Noll. Wojenny jest znakomity pierwszy tom i polecam głównie tę część, drugi tom zaś opisuje mało u nas znany okres, czyli Niemcy tuż po wojnie - i jest niestety skażony propagandą (autor z NRD), choć gdy te propagandowe wstawki pominąć to też da się przeczytać z przyjemnością. 

No i jeszcze np. rzecz bardziej znana, choć teraz może już lekko zapomniana, czyli "08/15" Kirsta. 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłam, kiedy będzie można się spodziewać wyczekiwanego przeze mnie i pewnie przez @ZośkaZosię też, filmu Bękart. Dopiero w przyszlym roku bedzie u nas. Patrzyłam na nagrody w Wenecji i dostał tylko nagrodę specjalną od jakiegoś katolickiego stowarzyszenia. Film z Mikkelsenem, współscenarzysta Jensen i nic? A potem oglądnęłam wywiad z Mikkelsenem i Arcelem, czyli  odtwórcą  glowniej roli i reżyserem. I stało się jasne, że  zamknęli sobie drogę do nagród nie wprowadzając do filmu różnorodności,  cxyli poprawności politycznej.  Bardzo mi się podobała wypowiedz reżysera,  która broni swojej racji tym, że to film historyczny,  i że prawdopodobnie wtedy w Danii nie było osob o innym kolorze skóry  oprócz tej jednej która jest w filmie pokazana. Byłby niewiarygodny gdyby wprowadził więcej takich osób. Oby więcej takich reżyserów,  którzy nie robią filmów pod publikę, pod poprawność, pod nagrody. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Wam niezłą stronę, gdzie za free obejrzeć można klasykę kina polskiego. Niektóre z filmów to prawdziwe perełki. Jako że trochę podupadłem na zdrowiu i od tygodnia jestem faszerowany chemią, będę miał sporo czasu na czytanie i oglądanie filmów. 

https://ninateka.pl

  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mnich Moderator napisał:

myślę że daleko mu będzie do pierwowzoru

obejrzałem ,,Pana Samochodzika,, i jest to knot , obejrzałem Star Trek Discovery i jest to straszny knot , obejrzałem niektóre kawałki Wiedźmina i jest to tragiczny knot. Oczywiście wszystkie powyższe są bardzo poprawne politycznie.

Obejrzałem zwiastun i jestem zdziwiony ,że prof Wilczur nie jest  czarny, mam nadzieję ,że przynajmniej jego córka będzie coś tam, coś tam plus. No i przynajmniej część populacji Podlasia to powinni być  czarni niewolnicy.Jeśli z Kleopatry zrobiono murzynkę , to czymże jest podobny zabieg w stosunku do wschodnich Słowian. Jeśli chodzi o postacie negatywne to znajdzie się wystarczająca ilość mężczyzn rasy kaukaskiej w średnim wieku aby zadość uczynić obecnym trendom.

  • Lubię to ! 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, barbie609 napisał:

obejrzałem ,,Pana Samochodzika,, i jest to knot

Wytrzymałem 7 minut. 

2 minuty temu, barbie609 napisał:

obejrzałem niektóre kawałki Wiedźmina i jest to tragiczny knot

Już pal licho z ciemnoskórymi elfami. Ale biseksualny Jaskier? Ta poprawność polityczna sprawia, że coraz rzadziej mam ochotę oglądać nowe produkcje. 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mnich Moderator napisał:

Ale biseksualny Jaskier?

no i dziewczynki w Kaer Morhen, Vesemir idiota, Margarita Laux-Antille  jak murzynka z tragiczną nadwagą Eskel jako mutant tak można jeszcze długo. Z tego uniwersum najlepszym filmem pozostaje ,Pół Wieku Poezji później,, no i może ,,Zmora wilka,, jest strawna.

 

8 minut temu, Mnich Moderator napisał:

że coraz rzadziej mam ochotę oglądać nowe produkcje

ja w sumie też ,chociaż ostatnio pozytywnie zaskakuje Star Trek ,,Strange New Worlds ,, okazuje się że można coś fajnego zrobić. Prawie tak dobre jak ,,Następne Pokolenie,,. Niezły jest  ,,Picard ,,ale to głównie ze z względu na postacie: Data, Ryker , Siedem z Dziewięciu fajnie było ich zobaczyć.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać nowego "Znachora"...

I wiecie, co Wam powiem? Wbrew wcześniejszym obawom to kawał świetnego kina. Nie będę porównywał go do pierwowzoru. Napiszę jedynie, że reżyser tchnął w ten obraz jakby świeżego ducha. Główny wątek doczekał się kilku modyfikacji, są nowi bohaterowie, a Ci znani z dzieła Hoffmana pokazani są z innej perspektywy. Świetnie zagrany, bardzo dobrze oddane realia tamtych czasów, piękne plenery, kapitalna muzyka - praktycznie nie ma się do czego czepić. Jestem ciekaw Waszych opinii, ale dla mnie solidne 7/10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2023 o 19:23, Mnich Moderator napisał:

Polecam Wam niezłą stronę, gdzie za free obejrzeć można klasykę kina polskiego. Niektóre z filmów to prawdziwe perełki

https://ninateka.pl

Przy okazji - dziś o 22.00 na TVP Historia niezła perełka, czyli "Selekcja" część 1. 

Edytowane przez Jędrek
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...