Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Zośka napisał:

Ja mam podobnie. Na szczęście istnieje też taki fajny wynalazek jak "zaprzyjaźniona pani bibliotekarka", która odkłada mi zawsze nowości a ja wybieram sobie coś ciekawego jako pierwsza. Inaczej bym zbankrutowała?. Teraz wprowadziłam sobie limit na kupowanie książek, dwie miesięcznie. Ale przez to lista tych do kupienia rozrasta się w sposób niekontrolowany?

Nowości praktycznie nie kupuję, za te 50 czy więcej złotych mogę kupić na allegro całą paczuszkę interesujących mnie tytułów. 

I stosiki rosną, a mieszkanie z gumy nie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety na Mazury nie dojechałem, auto odmówiło posłuszeństwa...

Tak to już bywa, jak @Jędrekrzuci klątwę. Głupi ja, niepotrzebnie wspominałem o skuterze i fajkach ?

Co do książek, pewnie znów nasz forumowy Smerf Maruda, tudzież @Zośkawyrażą swoją opinię, że jeśli książka to tylko papier, ale ja od kilku lat czytam na Kindlu. Mam wykupiony abonament w Legimi.  Za 40 złociszy miesięcznie mam nieograniczony dostęp do 30 tysięcy tytułów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, barbie609 napisał:

sądząc po pokroju to mieszanina jamnika szorstkowłosego i jakimś terierem

Najdłużej żył Ares 14 lat

 

17 godzin temu, Zośka napisał:

miałam berneńczyka, żył 16 lat a weterynarz mówił że to najstarszy berneńczyk na świecie

Ładne psie lata. Mój bernenczyk żył 5 . Cudowne psy, przyklejone do człowieka 

 

  • Przykro mi 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mnich Moderator napisał:

A ja niestety na Mazury nie dojechałem, auto odmówiło posłuszeństwa...

Tak to już bywa, jak @Jędrekrzuci klątwę. Głupi ja, niepotrzebnie wspominałem o skuterze i fajkach ?

Co do książek, pewnie znów nasz forumowy Smerf Maruda, tudzież @Zośkawyrażą swoją opinię, że jeśli książka to tylko papier, ale ja od kilku lat czytam na Kindlu. Mam wykupiony abonament w Legimi.  Za 40 złociszy miesięcznie mam nieograniczony dostęp do 30 tysięcy tytułów. 

 

30 tysięcy tytułów brzmi dobrze, ale ja kupuję bardzo często rzeczy mało popularne, których tam nie ma. 

Poza tym po prostu lubię książki jako takie, to jest zupełnie inny klimat niż czytnik. 

 

Ps - nie rzucałem klątwy. Nie znoszę smrodu papierosów i tego całego syfu jaki palacze mniej lub bardziej świadomie robią wokół siebie. 

A jako żeglarz nie cierpię też hałaśliwych skuterów na których często pływają zwykli troglodyci, tacy sami jak ci którzy jeżdżą po lasach i polach crossami czy quadami. 

Opinia, nie klątwa. ?

 

 

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zośka napisał:

@Mnich Moderator oczywiście że książka to papier?.

Ale audiobooki nie są złe np. w czasie długiej podróży samochodem.

W moim przypadku audiobooki się nie sprawdzają - albo jednym uchem wleci, drugim wyleci, albo za bardzo się wczuwam w słuchanie i grozi to wypadkiem ?

Jeśli jadę sam to tylko muzyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Zośka napisał:

Chyba musisz pomyśleć o większym lokum albo pozbyć czegoś co jest Ci mniej bliskie niż książki?

Na większe lokum musiałbym więcej pracować, a wtedy już na książki nie byłoby w ogóle czasu. ?

 

Ale parę półek tu i ówdzie jeszcze się da wcisnąć. ?

Poza tym chyba czas na małą selekcję i pozbycie się tych książek do których i tak nie wracam. 

To trochę jak z ciuchami, znawczynie tematu twierdzą że jeśli czegoś przez ileś lat nie wyciągasz z szafy to możesz się tego bez bólu pozbyć, może ktoś inny skorzysta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jędrek napisał:

Od klasycznej po heavy metal. Zresztą jedno z drugim się czasem łączy, np. pierwsza część Zimy Vivaldiego, przecież to czysty rock:

Łatwiej napisać czego nie lubię: rap, funky, techno, disco polo itp ?

Ooo, kolega musi lubić w takim razie Black Sabbath. I Judas Priest, Metallicę, Iron Maiden i Motorhead. Jeśli tak, to wybaczam to malkontenctwo i marudzenie ? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...