Skocz do zawartości

Ciężki plecak


barbie609 moder

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Lexi napisał:

Noszenie aparatu kompaktowego jest bez sensu

Sens zawiera się m. in. w tym, że taki używany, lekki, nieduży aparacik z allegro, model oczywiście sprzed paru lat, kosztuje ułamek tego co przeciętny smartfon. W razie uszkodzenia, strata (w moim przypadku) to niecałe 100 zl - w ciągu ostatnich kilku lat dwa takie aparaty rozwaliłem, ale dokupiłem jeszcze trzy (ten sam model, i do tego praktycznie nieużywane), więc na jakiś czas starczy. ?

Wygoda obsługi to kolejny plus. Wystarczy jedna ręka - w przypadku smartfona nie zawsze się tak da, gdy chcesz np. cokolwiek przestawić, choćby zoom. 

No i nie zużywam baterii w smartfonie, bo jakieś 90 % fotek strzelam aparatem, a do niego mam zawsze jeszcze ze dwie zapasówki, też za grosze z allegro. 

Dla mnie to jest obecnie najlepszy możliwy układ. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Jędrek said:

Też kiedyś miałem Canona - i po każdym urlopie w Tatrach biały pasek na karku ??

Aparat wiszący na szyi to chyba najmniej wygodna opcja noszenia go ?

No i ryzyko przywalenia nim o skałę dość wysokie (jeśli nie przypniesz paska do pasa piersiowego). Już lepiej trzymać go za zawinięty dookoła dłoni pasek, albo wpięty do statywu - ja tak większość czasu noszę. Statyw albo pod pachą, albo zarzucony na ramię. Czasami jaki podpórki w mniej wygodnym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Q'bot napisał:

Aparat wiszący na szyi to chyba najmniej wygodna opcja noszenia go

Myślę ,że to zależy od tego jaki aparat i jakie zdjęcia robisz. Twoje zdjęcia to przemyślane artystyczne ujęcia a ja  idę i pstrykam co widzę , nie mam ani talentu ani  ambicji artystycznych. 

Oczywiście ,,poważny aparat,, swoje waży ale mój power shot jest naprawdę lekki i w zasadzie go nie czuję.

56 minut temu, Q'bot napisał:

No i ryzyko przywalenia nim o skałę

to prawda trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 23.06.2023 o 11:50, barbie609 napisał:

okazji bez okazji zrobiłem sobie prezent. Wiele lat nie nosiłem zegarka ,ale ponieważ zmuszony zostałem do przesiadki na smartfona uznałem że w/w w roli zegarka kieszonkowego się nie sprawdza. Za drobne pieniądze nabyłem  poniższy wyrób.

https://militaria.pl/p/zegarek-m-tac-black-307085

i pierwsze wrażenia są takie :

czytelny/bez okularów/ wyświetlacz wysokość pokazuje poprawnie ,ciśnienie też w granicach tolerancji kompas też mniej więcej. Co do krokomierzy itp to jeszcze nie próbowałem .Ponoszę w terenie i zobaczymy.

trochę już ponosiłem i uważam ,że to przydatna rzecz za  rozsądne pieniądze , wysokościomierz jest oczywiście ciśnieniowy,więc aby być dokładnym wymagałby wprowadzenia wzorcowego ciśnienia na poziomie morza/można/ ale w przypadku utalonej pogody np na Siwym Wierchu pomylił się o 20 m. Jak na taki sprzęt myślę .że to niewiele. Bardziej przydatny jest barometr , ma taką funkcję wykresiku , który pokazuje jak kształtuje się ciśnienie. Jak na razie dobrze pokazuje , w poniedziałek mocno leciał w dół i wierczorem na Podlasiu rozpętała się konkretna burza. Kompas prawie tak samo dokładnie jak stara busola AK. Myślę że mogę polecić.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się rozrósł, a ja powoli przymierzam się do zakupu plecaka właśnie...

Może zacznę od tego co mam obecnie - Fjord Nansen Nanga Parbat 85L - widzę, że wciąż jest w sprzedaży nawet ^^

Mój już dwukrotnie trafił do krawca, bo mu się uszy odrywały od spodu. Niby działa, ale mam do niego małe zaufanie, pas biodrowy lubi często skrzypieć no i mimo stelażu często traci swój kształt wyglądając na nieskoordynowaną bryłę...

Czego szukam?

Podobny rozmiar, dużo kieszeni, najważniejszy atrybut - wygodny sytem nośny, by ramiona nie odpadały ;)

Ktoś coś testował i poleca?

Oglądałem już Gregory i Ospreye, ale to są jakby worki z uszami - brak kieszeni, przedziałek, czegokolwiek, gdzie wepcham drobiazgi i nie zginę ;/ No i są z materiału grubości kurtki przeciwdeszczowej, a nie ripstopa...

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Jędrek said:

O, panie - w Tatry z takim tobołem? 

No statyw, lampy, ubranie na noc, piwerko i nagle cały wypełniony...

 

1 hour ago, barbie609 said:

Haglofs się przyglądałeś? Ja noszę prostą 30-tke zrobiona jest z niezniszczalnego nylonu więc może by coś od nich przypasowało.

Hmm... Mam śpiwór od nich, ale kupiony gdzieś w sieci - występują w jakichś sklepach stacjonarnie?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Q'bot napisał:

Ktoś coś testował i poleca?

Różnie bywało - walczyłem z różnymi systemami (to jak buty) ..od jakichś 5 lat Ortovox... nie takie duże  (mam 20 po nim oczarowany kupiłem jeszcze 35l ).. następny też będzie Ortovox ..czort wie kiedy ..

image.thumb.png.ee6e53b66145583fa575745bece887d4.png

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...