Jump to content

Zagłosuj na najpiękniejszy, polski dwutysięcznik - ankieta

Top polskich dwutysięczników  

20 members have voted

1. 1. Z którego, polskiego dwutysięcznika rozpościera się - Twoim zdaniem - najpiękniejszy widok?

• Rysy
      5
    • Świnica
      0
    • Kozi Wierch
      6
    • Kozie Czuby
      0
    • Zadni Granata
      1
    • Pośredni Granat
      1
    • Mały Kozi Wierch
      0
    • Skrajny Granat
      0
    • Starorobociański Wierch
      1
    • Szpiglasowy Wierch
      4
    • Kościelec
      0
    • Krzesanica
      0
    • Ciemniak
      0
    • Małołączniak
      0
    • Wołowiec
      0
    • Beskid
      1
    • Kopa Kondracka
      1
    • Kończysty Wierch
      0

Recommended Posts

25 minut temu, Fibi napisał:

niektórych szczytów to ja tylko mgłę i chmury widziałam 😉🤷

@Fibi to koniecznie musisz powtórzyć  😉😊 Ja wdrapywałem się na te szczyty tyle razy aż trafiłem na super widoki.... i dalej tam wchodzę 😉😂

Edited by Krzysiek Zd
  • Like ! 4
5 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

Oczywiście, że jest. Stąd pytanie w ankiecie - z którego dwutysięcznika rozpościera się najpiękniejsze widok 🙂 

A nazwa tematu brzmi: "Zagłosuj na najpiękniejszy polski dwutysięcznik- ankieta". Tymczasem ankieta ma inne pytanie.

• Like ! 1

I uściślę od siebie, że najpiękniejszy widok dla mnie jest z Rysów. Jest to perfekcyjny punkt widokowy na każdą stronę. 🙂

Natomiast mogę się zgodzić z Janem, że jednym z najpiękniejszych polskich dwutysięczników jest Mnich. Mięgusz Wielki - na równi. Może też Kościelec.

• Like ! 2
38 minut temu, peter1 napisał:

A nazwa tematu brzmi: "Zagłosuj na najpiękniejszy polski dwutysięcznik- ankieta". Tymczasem ankieta ma inne pytanie.

Tytuł miał być skrótem myślowym. Ale słusznie - mogłem doprecyzowywać, że chodzi o najpiękniejszy widok, a nie o sam szczyt - jako taki. Niestety, nie mam możliwości edycji nazwy wątku. Dzięki za zawrócenie uwagi, w przyszłości będę bardziej precyzyjny 🙂 

• Like ! 2
  • Haha 1
10 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

Tytuł miał być skrótem myślowym.

No to nie wyszedł  🙃

I tak dobrze że tutaj, a nie w górach, bo skróty na szlakach bywają zgubne.

A zresztą - swoje pytanie/sondę opatrzyłeś numerem 1. 

Dołóż kolejne (np. na który szczyt najciekawiej się wchodzi, który najlepiej wygląda "z dolin" itp. itd), potem zrób podsumowanie - i wtedy wyjdzie ten "naj", czy też (zgodnie z tytułem) "top". 😉

Edited by Jędrek

"najpiękniejszy widok" to pojęcie dość względne, bo sporo zależy od warunków itp. 

Widok z Rysów jest świetny, ale słabo się go kontempluje w tłoku który tam zwykle panuje. Na Świnicy podobnie. 

Z tego względu lubię np. Pośredni Granat, bo tam jakiegoś tłoku nie spotykam, ludzie przechodzą, mało kto się rozsiada na dłużej. A ja i owszem. 

A gdyby np. mierzyć popularność szczytu ilością czasu spędzonego na nim razy liczba wejść - to w moim przypadku z dwutysięczników wygrywa Kościelec, choć widok z niego jakiś wybitny nie jest.  Ale lubię tam wejść i pobyć - zwykle kilka godzin. 

I na co tu oddać głos? 

• Like ! 1