Jump to content

Termosy obiadowe, jakie macie? Podzielcie się doświadczeniami

Recommended Posts

Noszę się z zamiarem zakupu termosu "obiadowego" dla 2 osob ( ta wizja zupy na szlaku ...). Ale nie  mogę się zdecydować, co do rozmiaru, ani firmy. @Luk_ pisał o herbacianym  Esbita. Czy ktoś z Was ma Primusa?  Czy 0.75 Wam wystarcza?

Edited by jaaga76

Też myślę o zakupie termosu na zupę. I też się zastanawiam, na który sę skusić. Esbita nigdy nie miałem, ale zewsząd. zbiera bardzo pochlebne opinie. Primusa odradzam, miałem tradycyjny termos ich firmy i nie byłem zadowolony. 

Wielu znajomych poleca takie cacko. Jest niewiele droższy od Esbita. Nie wiem, czy wiecie, ale określenie termos zawdzięcza swoją nazwę firmie Termos właśnie ? 

• Like ! 2
2 godziny temu, Mnich Moderator napisał:

Też myślę o zakupie termosu na zupę. I też się zastanawiam, na który sę skusić. Esbita nigdy nie miałem, ale zewsząd. zbiera bardzo pochlebne opinie. Primusa odradzam, miałem tradycyjny termos ich firmy i nie byłem zadowolony. 

Wielu znajomych poleca takie cacko. Jest niewiele droższy od Esbita. Nie wiem, czy wiecie, ale określenie termos zawdzięcza swoją nazwę firmie Termos właśnie ? 

Składana łyżeczka jest klasa!?

• Like ! 1

To mój- półlitrowy esbit, @Luk_ mnie namówił ? Strasznie fajna sprawa, zawsze go zabieram.

Przeważnie mija około 7-8 godzin aż go otworzę i zupa jest gorąca. Od góry jakby trochę mniej, więc trzeba łyżką zamieszać. Dla mnie półlitrowy jest ok, ale gdybym kupowała jeszcze raz, to dla męża wzięłabym większy.

IMG_20200829_112100.jpg

• Like ! 2
  • Thanks 1

@jaaga76 im większa pojemność i więcej wlejesz do środka tym dłużej termos będzie utrzymywał wysoką temperaturę ? Także jeśli kupujesz, by korzystały z tego dwie osoby na raz i zależy Wam na gorącym posiłku to lepiej wziąć jeden termos litrowy niż np. 2x500ml ?

Edited by Luk_
  • Like ! 1
  • Thanks 1
Dnia 4.12.2020 o 01:01, jaaga76 napisał:

Mam nadzieję, że szybko będzie okazja podzielić się z Wami doświadczeniami i wrażeniami z jedzenia pysznej zupki na szlaku.?

A już myślałam że chcesz podzielić się z nami pyszną zupką a nie wrażeniami ??

• 4 months later...
  • 3 weeks later...
Posted (edited)

Esbit (0,75) przetestowany. Ciepła zupka na trasie - "miodek" 💗. Nam bardzo sprawdziły  się "liofile". Kilka lat temu próbowaliśmy- było ok, ale tym razem było bardzo smacznie :-). Technika idzie do przodu i w jedzeniu 😄

Edited by jaaga76
  • Like ! 2