Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 08/24/2020 in all areas

 1. Cześć, pod koniec lipca w przerwie treningowej w austriackich Alpach, miałem okazję, choć na chwil kilka, przystanąć na Passo Sella.
  4 points
 2. ...i podrzucam widok, którego pewnie nigdy nie zapomnę - z Monte Paterno (2 744 m n.p.m.) ?
  4 points
 3. Oj tam, to taka wartość dodana. Poza tym, my kobiety umiemy chodzić w rzeczach niewygodnych, gorzej nam się chodzi w brzydkich.;)
  3 points
 4. Mojito są z kolei zbyt miękkie na skałę, to takie trampki na vibramie. Ja wiem, że Wy kobiety, tak już macie, ale przy wyborze butów kompletnie nie kierowałbym się wyglądem ?
  3 points
 5. Cześć, kontynuacja powiedzenia "...bo nie samymi Tatrami człowiek żyje". Kolejna wulkaniczna góra została pod stopami - Agri Dagi 5137 m. Mimo niesprzyjających okoliczności do wyjazdów, udało się zorganizować przeloty (i powrót) - i oto mój szósty wulkan został zdobyty :) Warunki mało sprzyjające, dla ludzi i zwierząt - a na górze zima trzyma ?
  3 points
 6. Mnie aktualnie najbardziej irytują spodnie i spodenki, które się "skurczyły" przez koronawirusa ??.
  3 points
 7. Ja doszedłem do takiego wniosku po prawie 40 latach i jak już doszedłem to wyniosłem się w góry ?
  2 points
 8. Prezencja ważna sprawa - w końcu jeśli się akurat nie rozglądamy dookoła, to widzimy własne buty ?
  2 points
 9. Rycerka - Wielka Racza - Przegibek- Rycerka Mając kilka dni do dyspozycji naszą beskidzką przygodę chcieliśmy zacząć od Wielkiej Rycerzowej, ale im bliżej Rycerki byliśmy, tym bardziej się nam wydawało znajomo?‍♀️?‍♀️?‍♀️... W końcu nas oświeciło, że już tu kiedyś byliśmy i w związku z tym postanowiliśmy wybrać się na Wielką Raczę. Auto zostawiliśmy na parkingu w Rycerce Kolonii. Wędrówkę zaczynamy żółtym, dość łagodnym, bardzo widokowym szlakiem. Mu naszemu zdumieniu po godzinie docieramy do schroniska na Wielkiej Raczy. Schronisko niedawno przeszło remont, ale nie ro
  2 points
 10. Parking na Siwej Polanie- jesli będziesz autem to jedź do ostatniego parkingu, cena ta sama( z zeszłym roku tak było) a bliżej- potem kupujesz bilet i idziesz cały czas Dolina Chochołowską aż dojdziesz do schroniska- potem szlakiem żółtym na Grzesia- niebieskim na Rakoń- dalej na na Wołowiec. Z Wołowca wracasz kawałek tym samym szlakiem i potem zielonym w dół w Wyżnią Chochołowską Doliną. Około 9 godzin całość.
  2 points
 11. ... dodatkowo ciągle w głowie miał niedawno czytaną książkę słynnego szpiega GRU który pisał, że trening ma sens tylko wtedy, gdy jest pokonaniem wyniku z dnia poprzedniego. I pewnie byłby tak zrobił gdyby nie słońce, które przy setnym kółku zaczęło zawracać mu w głowie, nęcić i obiecywać, że dziś pięknie zajdzie, że będzie jak jeszcze nigdy dotąd, jak nigdy w życiu...Omotany słonecznymi promieniami porzucił bieganie i ruszył w górę by przeżyć kolejny dzień z zachodzącym słońcem ale wtedy pojawiła się @Zośka a za nią podążała jej koleżanka Mgła...
  2 points
 12. ps. i ostatnie spojrzenie na górkę, już w drodze powrotnej :)
  2 points
 13. @Mateusz Z leniwie przewracał się z boku na bok. Obok śpiwora leżała czołówka i dwie puszki piwa marki Tatra - To będzie piękny dzień - westchnął Mati przeciągając się. Plan miał ambitny. Chciał okrążyć Morskie Oko 132 razy, bijąc tym samym rekord ustanowiony przez @vatra. Mateusz dobrze wiedział, że musi zrobić przynajmniej 132 kółka. Jeśli mu się nie uda, czeka go to, czego zawsze obawiał się w Tatrach. Przeprawa przez najbardziej znienawidzony szlak, zwany przez niego "piekiełkiem"...
  2 points
 14. .....podziwiając widoki aż nagle zatrzymał się bo coś przykuło jego uwagę. Wyciągnął lornetkę żeby lepiej widzieć i oniemiał z zachwytu ! Patrzył na piękną kobietę w sportowym stroju o włosach w kolorze zachodzącego słońca. Ale to nie włosy tak zachwyciły @Luk_anieSkywalkera tylko jej długie, umięśnione i wysportowane nogi. Czyżby nareszcie trafił na kobietę która przebiegnie z nim wszystkie góry świata ? Szybko rozpoczął w myślach obliczenia....długość nóg, masa mięśniowa, odległość pokonywana przy każdym kroku....przypomniał sobie wszystkie prawa fizyki dotyczące ruchu, pędu ,dynamiki ( z ro
  2 points
 15. W środę postanowiłam wybrać się na Szpiglasowy Wierch, na którym do tej pory jeszcze nigdy nie byłam. O godzinie 6:00 zameldowałam się na Palenicy Białczańskiej, skąd ku mojemu zdziwieniu, już startowało niemało osób, chociaż tłumów jeszcze nie było. Pogoda zapowiadała się znakomicie, chociaż prognozy na ten dzień przewidywały rozwój chmur, ale bez burz. Szybkie przejście po znanej już prawie wszystkim Polakom asfaltówce (a może raczej ucieczka przed nią), minięcie Wodogrzmotów Mickiewicza i obranie szlaku do Doliny Pięciu Stawów. Poranek był rześki, jak to zwykle w Tatrach. Taki w sam raz n
  1 point
 16. @Luk_ kiedyś Ci zrobię na złość i całe lato przesiedzę w Tatrach ?
  1 point
 17. @Luk_ ale Ty jako Naczelny Forumowy Meteorolog znasz chyba jakieś sposoby na mgły??
  1 point
 18. Zwłaszcza mgły (i cienie) mnie zafrapowaly...???
  1 point
 19. Oooo o mgłach? Może wreszcie uda mi się je "ominąć "?
  1 point
 20. @Luk_ fajna rzecz ??. Trzeba się chyba wgryżć i trochę mapek pooglądać, by skutecznie korzystać, ale jesień idzie i nieco czasu będzie ?.
  1 point
 21. Wiem wiem. Widziałam co polecasz innym ? ale ja jak to uparta baba kupię sobie "ładniejsze" ?
  1 point
 22. Montura robi fajne buty. Ale namawiałbym Cię na coś od LS albo Scarpy ?
  1 point
 23. Tak mówią ,że nizinny góral,ale zero to góral nie góral ważne ,żeby człowiek był!
  1 point
 24. Mieszkam.ale nie góral bo pochodzę z Limanowej ,?
  1 point
 25. Wejdź na Kopę Kondracką przez przełęcz pod Kopą i zejdź przez piekiełko. Trasa niezbyt męcząca, ale widokowa. https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49.2594640,19.9666020;49.2344640,19.9388230;49.2364950,19.9321930;49.2463570,19.9323590;49.2594640,19.9666020#49.25081/19.95392/13 Jak jesteś zielony i nie miałeś przyjemności poznać Tatr to polecam wyprawę przez Halę Gąsienicową i Beskid. Transgraniczna geologicznie wyprawa przez przełęcz Liliowe - granica Tatr Zachodnich i Wysokich. https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49.2594640,19.9666020;49.2695070,19.9805100;49.2433410,20.006962
  1 point
 26. @podroznik zobacz w relacjach z wycieczek temat "Na Kozi Wierch z Doliny Pięciu Stawów" albo "Od Przełęczy Świnickiej do Przełęczy Kondrackej" tam jest więcej zdjęć z dalekiej perspektywy.
  1 point
 27. Ja bym Zodiaków nie brał, ale tylko z jednego powodu - są bardzo twarde. To bardzo dobry but, jest już długo na rynku, ale dla mnie za sztywny, dużo za sztywny. Oczywiście, jeśli Tobie to nie przeszkadza, to bierz, bo to naprawdę bardzo fajny i sprawdzony model. Jeśli wolisz ze Scarpy coś mniej twardego, polecam model Mescalito albo zen pro.
  1 point
 28. Toż Ty prawdziwy góral. ?
  1 point
 29. Trochę mnie denerwują (ale tylko trochę bo to przeważnie w niskich partiach ma miejsce) kijki tych, co idą przede mną, bo zdarza się czasem, że jakoś tak nimi dziwnie wymachują, że trzeba uważać, żeby nie oberwać. Sama chodzę bez, więc może to też dlatego.
  1 point
 30. W uzupełnieniu; szerokim uchem omijam również schronisko nad Morskim Okiem. Nigdy nie lubiłem też Murowańca (mimo znakomitej lokalizacji), a wraz ze zmianą właściciela moja niechęć wzrosła jeszcze bardziej ?
  1 point
 31. Nie mam chyba górki którą jakoś specjalnie omijam, ale nie lubię i unikam kolejek i tej dryndy co jeździ doliną Chochołowską.
  1 point
 32. @Mateusz ZParę metrów pod szczytem zobaczysz wydeptaną ścieżkę która biegnie po słowackiej stronie trawersem. Potem trochę pomiędzy skałami i znowu po trawie aż ścieżki robią się dwie, lewa po trawie a prawa granią. Ta granią jest trudniejsza dla niskich osób ale ciekawsza tylko trzeba uważać na zejściu na Wrota.
  1 point
 33. Jakieś kopczyki tam są, albo trawki wydeptane? Można się pogubić i zapchać w ciężki teren?
  1 point
 34. @Mateusz Z @RudaMaRysia polecam Wam przejście na Wrota od Szpiglasowego. Zupełnie inne ( fajniejsze ) wrażenia?
  1 point
 35. @a chodźże na pole właśnie o takim kierunku myślałam- w stronę Kasprowego ?
  1 point
 36. @Lavinka Czerwone Wierchy może lepiej zacząć w Kirach i skończyć na Kasprowym? Możecie przejść całe i wtedy zawsze zostaje możliwość zjazdu w przypadku braku sił. Grześ Rakoń, i zejść z powrotem do Chochołowskiej, ewentualnie Kościeliska z wąwozem Kraków i Smreczyńskim Stawem, albo Nosal i Kopieniec za jednym zamachem ?
  1 point
 37. Cześć, planuje wschód słońca na Giewoncie lecz chciałbym zapytać czy może polecacie jakąś inną górę? Kiedys czytalem ze wschody to w zaleznosci od miesiaca na roznych szczytach inaczej ale nie moge tego znależć. Może ktoś chce dołączyć? Ewentualnie może ktoś jedzie na palenice z/przez zakopane o 2 3 w nocy?
  1 point
 38. "Cepiatyj tancerce to i gumka w batkach przeszkadzo". Po prostu prosiłeś się.
  1 point
 39. @Lavinka jeśli nie masz pewności co do możliwości drugiej osoby to moim zdaniem Czerwone od Kasprowego to optymalna opcja. Jeśli będzie się Wam dobrze szło to polecam zejście przez Tomanową do Kościeliskiej. Nawet bym dla tego wariantu opuściła Kasprowy. Czerwone we wrześniu są przepiękne. Powodzenia ?
  1 point
 40. Odpowiadam późno, bo dopiero niedawno udało mi się pojechać, ale może komuś kiedyś się przyda ☺️ Według mnie warto pojechać w Dolomity i "mądrze" sobie to wszystko stopniować, jeśli jest na to czas. Jeśli wyjazd jest krótki, wystarczy się zahaczyć w parku Tre Cime di Lavaredo - człowiek miałby tam co robić i co oglądać pewnie z miesiąc. Taka perła Dolomitów. Jeśli jest więcej czasu - polecam zacząć od szlaku wokół Sassolungo, potem na pewno zahaczyć o Lago di Sorapis i Secedę, a Tre Cime di Lavaredo zostawić na koniec ?
  1 point
 41. @ŁukaszJ gratulacje? Jak na początki w Tatrach to super fajne i ambitne trasy wybrałeś. Zdjęcia też rewelacyjne?
  1 point
 42. Byłem fajnie było spodobało mi się. Zdj zrobione już na zejsciu w marszu ? Wyszedłem o 2.20 z drogi do olczy i kurde byłem pod samym giewontem koło 4.10 1.5h czekania trochę zmarzłem ale byłem 1 ? Łączenie że mną było 17 osób. Później poszedłem jeszcze na kopę Kasprowy i w dół do Kuźnic fajne przedpołudnie;) Dzięki za odzew i ogólnie to polecam. Tylko nie wyobrażam sobie tego robić w złą pogodę.
  1 point
 43. Giewont to zuo no i musisz mieć jakiś skuteczny sposób na odstraszenie konkurencji... Trzy tygodnie temu na wschód tam bieżyło około 30-40 osób (liczyłem będąc na przęłeczy kondrackiej). I generalnie widok będzie kiepski, ze względu na położenie tego szczytu względem Tatr - tylko plaskaty horyzont z gubałówką w tle... A czym dalej wysunięty szczyt na południe, tym pierwszy plan będzie bardziej interesujący ? Paaanie, kto by szlakiem chodził? Jak turysta jakiś...
  1 point
 44. Drogi Janie, dziękuję za informację znam ją. Z opisu mojego posta mogłeś wywnioskować co chce zrobić i dziękuję za Twoje mądrości.
  1 point
 45. Czesc. Jestem Darek mieszkam w Rabce.Cóż jestem w górach co tydzień jeśli pogoda tylko pozwala, Kocham góry i to łazikowanie.Pozdrawiam!
  1 point
 46. Cześć. Wschód z Giewontu może być całkiem spoko, tym bardziej, że na jutro prognozowana jest piękna pogoda. Teoretycznie im bardziej wybitny szczyt tym wschody słońca ładniejsze (przykładowo Diablak). W okolicy Giewontu sporą wybitnością cieszy się Świnica i Krzesanica. Myślę, że Krzesanica byłaby lepszym wyborem na oglądanie wschodu. Albo z innej strony - Kozi Wierch. O tej porze roku słońce powinno wstawać z Koziego gdzieś przy Tatrach Bielskich.
  1 point
 47. ....w kosodrzewinie przed strażnikami tatrzańskiej przyrody ponieważ nie posiadali licencji na łapanie zachodów a nałapali ich już tyle że przez następne dwa tygodnie na sfotografowanie jakiegoś turyści nie mieli co liczyć..... A @Luk_nieSkywalker biegł dalej......
  1 point
 48. @ukasus Piękne zdjęcia! Fajnie, że znów uaktywniłeś się na forum. Liczę, że będziesz zaglądał tu częściej ? P.S. Fajnie było spotkać się na szlaku ?
  1 point
 49. Fajna relacja @ukasus tez to lubię, obrócić się za siebie i popatrzeć z niedowierzaniem co za mną
  1 point
×
×
 • Create New...