Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/25/2020 in all areas

 1. Wodospad Skok w Dolinie Młynickiej. Bardzo ładne miejsce?
  3 points
 2. Mieczyk dachówkowaty roślina charakterystyczna dla wilgotnych łąk regla dolnego - akurat w tym okresie pięknie kwitnie. Kwiat objęty ochroną gatunkową także poza granicami Parku.
  3 points
 3. To prawda. Podejście od strony polskiej jest męczące i nieciekawe wizualnie. Jak się weszło na Bulę to się już widziało wszystko, co ma ten szlak do zaoferowania. Nagrodą są dopiero widoki z grani na samym końcu. Granaty czy Świnica całościowo dają o wiele lepsze wrażenia, tam bym chętnie wrócił podczas gdy na Rysy od strony polskiej się więcej nie wybieram. Ale od słowackiej - czemu nie? ?
  3 points
 4. I sam to wszystko zjadłeś ??? Po takim obiedzie kazałbym się odwieść do Zakopanego. ?
  2 points
 5. Spotkane przy szlaku na Rakuską Czubę.
  2 points
 6. @vatra w takim razie jest to ładny kwiatek tatrzański ? trzeba by policzyć te wszystkie słupeczki w każdym kwiatku itp, zapisać wysokość na której go znalazłaś i takie tam ? a tak na poważnie to zdaje się jest bodziszek błotny.
  2 points
 7. Tu fajnie widać jak ładnie było na dole i gdzie zaczynały się chmury.
  2 points
 8. @Luk_ na luzie ? Chyba na piątym biegu i pełnym gazie ?
  2 points
 9. Jeszcze na koniec takie pienińskie drzewko.
  2 points
 10. @Luk_ demoralizujesz kolegę.... O 10.00 ruszać na Rysy??? No proszę Cię...???
  2 points
 11. @jaaga76 @Luk_ @Fibi a to tak w temacie...?
  2 points
 12. @Artur S a to? Co to jest? Takie ładne?
  1 point
 13. Właśnie przeczytałam że teraz parkingi na Palenicy i Łysej Polanie są już dostępne tylko online ale można przyjechać o której się chce. To oficjalny komunikat Gmina Bukowina Tatrzańska uruchomiła dwa parkingi: w Białce Tatrzańskiej przy Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska oraz w Bukowinie Tatrzańskiej przy Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski, skąd można dojechać linią użyteczności publicznej do Palenicy Białczańskiej. Parkingi są bezpłatne, płaci się wyłącznie za transport..
  1 point
 14. @Luk_ jakbym ja robiła przerwy to bym zeszła wieczorem? @Fibi może nie jest najgorzej ale czasem ktoś mnie wyprzedza więc kondycja do poprawy ?
  1 point
 15. @Zośka muszę jakieś zostawić dla innych ?
  1 point
 16. Nie no @Artur S jaki koniec? W Pieninach jest jeszcze mnóstwo drzew ?
  1 point
 17. @Luk_ a TOPR Was gdzieś za Bulę nie podrzucił??? ? to Wielka Pardubicka chyba była z takim czasem ??? Dla mnie wejście Na Rysy było ok. Ale zejście to masakra.... wtedy to dopiero nic nie widziałam ( poza stopami wlasnymi). @Zośka ja podobny czas, ale spałam wtedy w Roztoce.
  1 point
 18. Nooo... niezły czas?? Ja żeby zejść na 16 wyruszyłam z Palenicy parę minut po 7. Co prawda były postoje na jedzenie ale do Twojego czasu mi baaardzo daleko?
  1 point
 19. Wyjście o 10 z Moka i o 16 przy samochodzie? Wyścigi czy co? Jednak wolę wejścia rekreacyjne od wyczynowych. Mi od momentu gdy wpadłem na ten pomysł przyszło czekać dwa lata.
  1 point
 20. @Gieferg Robi się coraz ciekawiej ? ale dobrze poznać opinię ludzi, którzy tam byli ? jeszcze miesiąc, ale ciesze sie jak dziecko, bo długo czekam już na ten moment ?
  1 point
 21. Cztery pory roku mieliście ?. Smaczek. Relacja zachęcająca. Bardzo. Dzięki ???
  1 point
 22. @Mateusz Z Jakoś ta część Tatr nie pasowała mi do kadrów, więc mam tylko jedną fotkę, na której coś widać po prawej stronie, bo to było bladym świtem. OD lewej oczywiście Łomnica, Durny, Lodowy i Jagnięcy potem Szalony, Płaczliwa, Hawrań i Nowy Wierch potem wierzchołek Koziego i Koszysta po prawej kadru.
  1 point
 23. @Zośka miałam podobną pogodę na Rysach, ale tam przynajmniej były jakieś atrakcje w postaci Chaty pod Rysami albo tych śmiesznych drabinek. A na Sławka wzięłam dużo jedzenia i podczas zejścia z nudów jadłam ? Tak czy siak chyba musisz się tam wybrać jeszcze raz.
  1 point
 24. @Fibi wiadomo że wchodzi się dla widoków ale ja po prostu lubię chodzić po górach, lubię się zmęczyć i sam pobyt na szczycie daje mi satysfakcję. Ale wiadomo że jak się wejdzie to trzeba zejść a przy średnio dobrej pogodzie to schodzenie strasznie się dłuży?
  1 point
 25. Moje bliskie spotkanie z niedźwiedziem nad Szczyrbskim Jeziorem?
  1 point
 26. Wysoki Wierch - miejsce idealne do obejrzenia wschodu słońca w górach. Wjeżdżając autem po słowackiej stronie na Lesnické sedlo mamy tylko trochę ponad pół godzinki szlakiem ( którego w zasadzie nie ma - polna droga, na całej długości trzy tyczki z żółtymi znaczkami) które da się przejść po ciemku, żeby przed świtem stanąć na szczycie. Górka niepozorna oferująca piękne panoramy na Tatry, Pieniny Właściwe i Pasmo Radziejowej w Beskidzie Sadeckim. Czy jest ktoś, kto nie chciałby usiąść na takiej ławeczce ?? No i oczywiście Tatry....od Łomnicy po Kozi Wierch i Koszyst
  1 point
 27. Czwartkowy ( 23.07 ) wschód słońca z Wysokiego Wierchu w Pieninach - widok na Beskid Sądecki.
  1 point
 28. Jak w porównaniu z Kozim, to nie wiem, bo nie byłem na Kozim (ale niektórzy piszą, że zejście jest mocno nieprzyjemnne dla kolan, a z Zadniego było raczej spoko), ale Zadni i Pośredni w komplecie zrobić jest raczej łatwo. Potem z Pośredniego można sobie wrócić do szlaku prostym skrótem (ścieżka widoczna ze szczytu idąca nieco w prawo). Dopiero przejście z Pośredniego na Skrajny może być problematyczne. Kończysty na cel główny raczej słaby. To już lepiej w komplecie ze Starorobociańskim Wierchem (i powrót pętlą przez dolinę Starorobocianską), bo tak to wyjdzie coś jakby dojść na Rakoń i
  1 point
 29. Drodzy, sezon górski trwa w najlepsze, a na forum pojawia się coraz więcej pytań dotyczących szlaków, tras, czasów przejść, stopnia trudności, etc. Żeby nie tworzyć kolejnych wątków stworzyłem nowy, gdzie można pytać o wszystko, co związane z Waszymi wycieczkami. Serdeczna prośba, zwłaszcza do nowych użytkowników, o nie dublowanie tematów i zadawanie pytań właśnie w tym miejscu. Z góry dziękuję, pozdrawiam ?
  1 point
 30. Takim posiłkiem pożegnała mnie najcudowniejsza ekipa z Roztoki. Tak, też ich kocham ❤️❤️❤️
  1 point
 31. Zgadzam się, iż te trzy szlaki jeżeli chodzi o trudność są podobne. Sławek bardzo mozolny, chociaż widoki że szczytu wspaniałe?. Ja miałam świetne warunki podchodząc na Sławka. Natomiast na wejście na Krywań nie pozwoliła mi burza, ok. 20min. przed szczytem zrobiłam wycof. Koprowy wspominam wspaniałe i szlak oceniam na bardzo atrakcyjny. Świetna relacja Mateusz Z. ???
  1 point
 32. Według mnie też. Krywań Koprowy Sławkowski to mniej więcej ta sama skala trudności. To znaczy nie jest trudno tylko żmudnie ale widoki z każdego cudowne?
  1 point
 33. @Mateusz Z to lodowe zdjęcie to szok? Gdzie ocieplenie klimatu ja się pytam? I jak to jest naprawdę z tym Krywaniem? Spotkałam już różne skrajne opinie: 1. Łatwiutko, spacerek bez trudności 2. Tak sobie, trochę trudniej niż na Rysy od Słowacji 3. Trudno, trudniej niż na Świnicę i Rysy od PL, bo tam są łańcuchy, a tu nie ? @Luk_ a mi się na Sławomirze podobało, ale miałam super pogodę i widoki. Ale zejście przez kosówki po wielkich niewygodnych kamieniach było chyba gorsze niż Chochołowska ?
  1 point
 34. Dzięki, brakowało tylko jesieni :) Dzięki. Nie, ta "półka" jest może 10-15 minut ponad rozejściem szlaków. Nie jest to jakiś wymagający moment, ale pierwszy wśród tych ciekawszych. Chociaż jest tam obejście tego taką dość kruchą ścieżką
  1 point
 35. Super wycieczka?. Widzę wszystkie pory roku na zdjęciach ?. Ja też byłam na Sławkowskim i Krywaniu w tych dniach ale Twoje zdjęcia jakoś lepiej wyglądają niż moje? u mnie prawie same chmury i mgła. Świetnie uchwycone Baszty, to moja ulubiona grań i chciałabym ją kiedyś przejść całą.
  1 point
 36. Akcja 9.07.2020, zdjęcie zrobione z Ceprostrady, śmigłowiec nad Dolinką za Mnichem.
  1 point
 37. Tak sobie urosły dość wysoko przy szlaku na Sławkowski ? Podgrzybki.
  1 point
×
×
 • Create New...