Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/23/2020 in all areas

 1. @Zośka Czy to Sławkowski Szczyt??
  4 points
 2. Kasia, Natalia, Jacek - miło było Was poznać i do zobaczenia we wrześniu. Oby w lepszych warunkach pogodowych ?
  4 points
 3. Dobry Czlowieku, zanim ruszysz na szlak kup sobie mapę. Wydatek duży to nie jest, a wsparcie zawsze.
  4 points
 4. Przewodnik fajny, potwierdzam ? Szlak opisany ciekawie, za to na deser ja spróbuję go jakoś zwizualizować ? Miłego oglądania. P.S. Nie długo na kanale całe przejście nagrane w 360°. Ci co widzieli, mówią że fajnie się ogląda!
  4 points
 5. Drodzy, sezon górski trwa w najlepsze, a na forum pojawia się coraz więcej pytań dotyczących szlaków, tras, czasów przejść, stopnia trudności, etc. Żeby nie tworzyć kolejnych wątków stworzyłem nowy, gdzie można pytać o wszystko, co związane z Waszymi wycieczkami. Serdeczna prośba, zwłaszcza do nowych użytkowników, o nie dublowanie tematów i zadawanie pytań właśnie w tym miejscu. Z góry dziękuję, pozdrawiam ?
  3 points
 6. Cześć Ludziska ? jestem Jasiu i jestem z Katowic, uwielbiam góry, a ostatnio mam więcej czasu, więc w weekendy szwędam się tu i tam ? od 10 lat planowałem wypad na Rysy, ale za każdym razem coś nie wychodziło... mam nadzieję, że tym razem się uda.... tfu tfu ? Pozdrawiam Wszystkich i obawiam się, że na początku będę zadawał masę dziwnych lub durnych pytań ? za co z góry przepraszam ?
  3 points
 7. O, tak ! Często te filmy są kręcone z perspektywy kamerki na głowie i poza kamieniami niewiele na nich widać. A często jak wizualnie jest lepiej to podkład muzyczny doprowadza do szewskiej pasji. Bo albo muzyka rodem z horroru(żeby podkreślić straszność np. Orlej), albo dyskotekowe umpa-umpa, które do Tatr pasuje jak kwiatek do kożucha i psuje całą przyjemność z oglądania?
  3 points
 8. Cześć. @Marcin 665 na taką wycieczkę licz 10 godzin z przerwami na podziwianie widoków. Radziłbym się wybrać w pewną pogodę, gdyż od przełęczy pod Kopą do Kasprowego nie ma żadnego zejścia, a w burze granie są najstraszniejsze (tym bardziej, że byłby to środek Twojej wycieczki, tak więc i godziny około południowe zakładam). Poza tym jest to bardzo fajna trasa, mało wymagająca.
  3 points
 9. W ramach rozgrzewki przed wrześniowym spotkaniem zorganizowaliśmy szybki, spontaniczny trip po Taterkach. Nasze ambitne plany pokrzyżowała, niestety, pogoda, ale trochę sobie podreptaliśmy. Zawsze twierdziłem, że od samego wejścia na szczyt ciekawsza jest prowadząca nań droga ? Na załączonym obrazku Mnich, a tuż za nim, w białej koszulce Tatromaniaka (a jakże!) człowiek dusza - czyli nasza forumowiczka @Kacha. Autorką zdjęcia jest nasza sympatyczna koleżanka @vatra
  3 points
 10. Super, dzięki za informacje, chyba zatem Kozi Wierch o ile pogoda dopisze. Poza tym Czerwone Wierchy w całości, bo dotychczasowe byłam tylko na Kopie i Małołaczniaku. Ewentualnie myślałam o Trzydniowoanskim i Kończystym Wierchu.
  2 points
 11. @a chodźże na pole to czekam dzielnie. Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo moim zdaniem znaleźć dobre filmy z Tatr, takie, które by oddawały ich charakter, tym bardziej się cieszę, że pojawią się Twoje ?
  2 points
 12. ??? Nareszcie mogę zalajkować swoje zdjęcie? A tak na serio myślę @Mnich Moderator że od wejścia na szczyt i prowadzącej nań drogi jeszcze ciekawsze jest wspólne wędrowanie ? Kasia, Karol, Mnich - dzięki!?
  2 points
 13. Takie tam z weekendowego wypadu.
  2 points
 14. Takim posiłkiem pożegnała mnie najcudowniejsza ekipa z Roztoki. Tak, też ich kocham ❤️❤️❤️
  2 points
 15. będą szły po kolei, po "głównym" filmie. Kończę Kościelec, a jak YouTube przemieli te filmy - (bo już dwa dni nie może jednego skończyć) to udostępnię całą wycieczkę. Skrzynkę piwa, temu kto obejrzy całe ?? - np. odcinek Boczań - Murowaniec ?. Na szczescie filmy będą podzielone na odcinki, miedzy ważniejszymi punktami, więc każdy coś znajdzie dla siebie. (Taki film 360 - 6 godzin to ok 3 TB danych.) Myślę, że w tym tygodniu Kościelec powinien się pojawić,
  2 points
 16. Pamiętajcie, na Grzesia się wspinamy, a po Orlej spacerujemy ?
  2 points
 17. Pogoda w te wakacje nie rozpieszcza, na szczęście nam się udało wpaść w słoneczne okienko ? w niedziele 5.07 Trasa Chochołowksa, Grześ, Starorobociański, Trzydniowiański, Chochołowksa. Niestety nie zabraliśmy kremu do opalania, wiec następne parę dni spędziliśmy w cieniu umilając sobie czas zrywaniem spalonej skóry ? We wtorek wyruszyłem samotnie na Świnicę. Piękny poranek jednak nie wystarczył,żeby zdobyć szczyt. Tuż przed wierzchołkiem napotkałem na trudności w postaci mocno oblodzonego szlaku i braku ubezpieczeń, więc zrezygnowałem, mając złe przeczucie. Serce
  1 point
 18. Hej @Loki, miło Cię poznać. Nie ma dziwnych pytań, zatem pytaj ile potrzeba ?.
  1 point
 19. Zdecydowanie Petzl!
  1 point
 20. @a chodźże na pole dzięki za info ? faktycznie tutaj wygląda to bardziej przyjaźnie ? klamka zapadła, jak będzie odpowiednią pogoda to idę na Kościelec ?
  1 point
 21. Na tym filmie, może faktycznie za duże rybie oko się zrobiło, i wyglada to strasznie. Nosal to nie jest, góra na pewno wymagająca, z zejściem raczej nie ma problemu jak jest sucho. zobacz na ten film. Tutaj już nie ma takiego przekłamania. Najlepiej jest odwzorowane to co na środku ekranu, wiec trzeba kręcić obrazem. W opisie filmu, linki do reszty trasy. Jeśli oglądasz na tel, to koniecznie przez aplikacje YT
  1 point
 22. Hahaha, to samo pomyślałam?
  1 point
 23. @Luk_ ok. Ulżyło mi ? wiem, że góry niczego nie wybaczają, szczególnie braku szacunku i przygotowania, dlatego po obejrzeniu filmu, wolałem dopytać ? dzięki za info ?
  1 point
 24. Witajcie Ludziska ? na początku września planuje urlop w Tatrach. W planach miałem między innymi wejście na Kościelec, ktorego bardzo się obawiam... czytając Wasze wypowiedzi od początku, trochę się uspokoilem, że nie taki diabeł straszny... po obejrzeniu filmu powaznie zastanawiam się, czy sobie nie darować... Czy tam faktycznie jest tak stromo i pionowo? Czy może to kwestia kamery 360? Dajcie proszę znać, bo aż mi ciśnienie skoczyło ?
  1 point
 25. Spotkanie z K. Wielickim - miły akcent ?. Dobrze, że wiedziałeś kogo spotkałeś, bo się zdarzyło mieszkać z jednym z polskich czołowych himalaistów XX wieku w pensjonacie w Zakopcu, baaaa nawet sie o niego pomartwic, bo poszedl w gory i byla burza... a to przecież mily, ale już starszy pan... A jak wróciłam i zobaczyłam go w TV to prawie padłam z wrażenia (i wstydu) ???. Co do "Pionowego świata" Kukuczki - zmęczyłam. Jakoś mi nie szła ta książka... Jeśli wracam - to wracam do książek P. Morawskiego. Swoją drogą- to refleksja po książce o K. Wielickim - brakuje książek o żona
  1 point
 26. @Marcin 665 Ja wtrącę zaś od siebie, że razu pewnego miałem okazję robić trasę odwrotną od Twojej, to jest schodzić z Przełęczy Kondrackiej do Kuźnic i przez niemal całą drogę myślałem sobie, że byłoby to chyba mocno nudna opcja gdybym się wybierał na Giewont. To oczywiście subiektywne odczucie, ale ten ciągły chodniczek z wyślizganych głazów i dość jednostajny widok tak na południowe zbocza Giewontu jak i kocioł pod Kopą Kondracką wydał mi się jednym z najmniej ciekawych szlaków jakimi miałem okazję iść. Plusem przy takim podchodzeniu na Giewont byłaby zapewne najmniejsza trudność z trzech
  1 point
 27. Luk_ słusznie mówi... chociaż... niewiele wiemy o Twojej kondycji, ale jeśli jesteś w niezłej formie, to ja bym poszedł odrobinę "szerzej". Podana trasa jest chyba optymalna, jeśli chodzi o długość. Gdy uwzględnisz jeszcze walory estetyczne, w stronę Kasprowego, bardziej malowniczo, ze znacznie lepszymi widokami, byłoby obrać szlak prowadzący w okolice Murowańca (niebieski lub żółty, zamiast zielonego z Kuźnic). Lub odwrócić całość i zacząć od Giewontu, potem Kasprowy i zależnie od warunków pogodowych i zapasów sił, wracać najkrótszą (zieloną) trasą, lub w stronę Hali Gąsienicowej, zahacz
  1 point
 28. Jak to Orla, zawsze robi wrażenie! Ubóstwiam ten szlak! Kiedyś już całą przeszedłem, potem fragmentami. Ale zawsze jest to wow! Po całym tygodniu intensywnego łażenia, już nie miałem zwyczajnie siły przejść całej. Ale może w sierpniu się uda, albo we wrześniu. Oczywiście będzie i film z całej trasy, na razie, na zachętę mogę udostępnić kawałek z trasy. Dajcie znać jak się to ogląda. Tego typu filmy będą z całych tras, ze wszystkich szlaków na których byliśmy. Będzie na nie trzeba trochę dłużej poczekać, bo sklejenie filmu zajmuje mnóstwo czasu i wiele TB danych. Na mnie nagranie zrobiło wrażen
  1 point
 29. Kolejnego dnia dzień wyborów i odpoczynek. Następnie w poniedziałek cała trasa Drogi nad Reglami. Kuźnice, Sarnia Skała, Strążyska, Małej Łąki, Kościeliska, Hala Stoły, Chochołowska. Szlak trochę nudnawy, dużo idzie się w lesie, ale na pochmurny dzień jaki miałem, wycieczka super! (Giewont w tle ? )
  1 point
 30. Kolejny dzień zapowiadał deszcze popołudniu, więc rano szybka wycieczka na Giewont od Małej Łąki, Grzybowiec, Giewont, i żółtym szlakiem z powrotem.
  1 point
 31. Kolejny dzień, tak na luzie, Dolina Kościeliska, Wąwóz Kraków, Smreczyński Staw. Następnego dnia, znowu pogoda dopisała (wizualnie), więc poszliśmy na zacny Kościelec. Piękna pogoda, ale po dojściu do Czarnego Stawu Gąsienicowego zaczęło wiać. Nie, napieprzać wiatrem! Wiało z góry z dołu z lewej i prawej ? do Końca dnia. Wejście na górę było trochę utrudnione, ale się udało! Potem szybki obiad w Murowańcu i jeszcze na Kasprowy. A co , dawno mnie tam nie było ! ?
  1 point
 32. Kowadełko mimo oderwania się części jeszcze jest przystojne :)
  1 point
 33. Niniejszym ogłaszam, że limit miejsc w schronisku, gdzie będziemy nocować w trakcie naszego, wrześniowego spotkania został wyczerpany. Uzbierało nas się już na pewno 10 osób. Oczywiście, jeśli ktoś chciałby jeszcze dołączyć (wiążę się to ze zorganizowaniem noclegu na własną rękę) serdecznie zapraszam. Wszelkie szczegóły na PW ?
  1 point
 34. OK, w takim razie ja również przyjeżdżam na wrześniowe spotkanie. Do zobaczenia! ?
  1 point
×
×
 • Create New...