Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 05/24/2020 in all areas

 1. A moja wycieczka której nie zapomnę była całkiem krótka, łatwa i praktycznie pozbawiona widoków.....ale od niej zaczęła się fascynacja najpiękniejszą ( oczywiście dla mnie taką jest, a zapewne ilu forumowiczów, tyle najpiękniejszych) doliną Tatr. W sumie to był przypadek - dostałem kwartalnik "Tatry" numer 14 z 2005 roku, w którym był artykuł M.Grocholskiego "Biała Woda świeci w nocy". Przeczytałem go ze trzy razy i wiedziałem już, że muszę tam być. Nyka poszedł w ruch, wyszukiwałem skąpe informacje w necie ( to było 15 lat temu, więc wiadomości na ten temat nie było wiele) Polska weszła do
  5 points
 2. Prawie 2 lata temu po tym jak burza zaskoczyła wszystkich w Piątce...i po około 3 godzinach udało się doczekać wypogodzenia i wrócić na parking.
  3 points
 3. Plan na ten rok?? Częściowo już wykonany: Pierwszy wyjazd zimowy w Tatry . Był ? Karkonosze też były i jeszcze będą. Świetna baza treningowa przez Tatrami. A latem ... Wołowiec i może Rohacze. Jak pogoda pozwoli to Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem lub od Zawratu do Koziego. I spacer granią od Kondrackiej Kopy do Kasprowego. Kościelec przez dobrej pogodzie bo ostatnio było widać Nic? Jesień jak wszystko będzie dobrze to zjazd tatromaniaków i zobaczymy ... Do zobaczenia na szlaku ??
  3 points
 4. Udało się zrobić tylko Gęsią Szyję Zawsze mogło by być lepiej ?
  3 points
 5. Perć akademików otwarta ?
  3 points
 6. Tym razem przesympatyczny spacer po zielonych Beskidach? Przyznaję że mało znam te szlaki, dlatego dzisiejsza wyprawa na Groń Jana Pawła II była miłym i ciekawym zaskoczeniem. Cicho, spokojnie, bardzo zielono i pięknie ♥
  2 points
 7. Lubię czasem usiąść i przejrzeć zdjęcia z konkretnego wyjazdu, przypomnieć sobie, jak to było, jakie emocje mi wtedy towarzyszyły. Dziś trafiłem do folderu ze zdjęciami sprzed prawie roku, kiedy to pod koniec czerwca wybrałem się w Tatry na kilka dni. Plany były ambitne, jednak większość z nich zweryfikowała bezlitosna pogoda. Przez pierwsze dwa dni tak lało, że cudem udało się wybrać na krótki spacer do Doliny Strążyskiej (nocowałem akurat przy wejściu do tejże doliny). Kolejny dzień też nie powalał warunkami, chociaż, nauczony doświadczeniami poprzednich wyjazdów, czerpałem z niego to, co na
  2 points
 8. Skąd zrobione zdjęcie? Piękne. ?
  2 points
 9. 2 points
 10. Super. Ja też zamawiałam takie jakie na co dzień noszę ? będziesz zadowolona ???
  2 points
 11. Skocznie narciarskie w Tatrach Najbardziej rozpoznawalną skocznią narciarska w Polsce jest obiekt usytuowany na stokach Krokwi. Wybudowana w 1925 roku a zaprojektowana przez Karola Stryjeńskiego tzw. Wielka Krokiew nie była jedyną skocznią narciarską w tym regionie. W tatrzańskich dolinach po polskiej stronie były niegdyś inne obiekty tego typu. Skocznia znajdowała się w Dolinie Jaworzynki, na Kalatówkach w Suchym Żlebie oraz w początkowej części Doliny Kościeliskiej — na skraju Wyżniej Kiry Miętusiej. Obiekty zostały zdemontowane i nie został po nich praktycznie żaden ślad. To info
  2 points
 12. Ciekawy dokument o Wojciechu Kurtyce. Polecam.
  2 points
 13. Nawet całodobowe!!! Którym szlakiem w Tatrach chodzicie najczęściej?
  1 point
 14. Nie lubicie ? A lubicie nocne rozmowy Polaków o Tatrach?
  1 point
 15. @martuś Najlepiej pójdź do Decathlonu i przymierz kilka par. W innych, dużych sieciówkach, typu Martes, albo Intersport można kupić obuwie marki Merrell, w Decathlonie też czasem się trafiają. To solidna marka i w miarę przystępna cenowo. Oczywiście to Ty najlepiej wiesz, w jakich butach chcesz chodzić, ale zastanów się, proszę, nad kupnem butów krótkich. Będą o niebo wygodniejsze i noga nie będzie się tak męczyć. Wbrew obiegowym opiniom obuwie za kostkę wcale nie chroni przed jej skręceniem. Ja jedyną kontuzję miałem właśnie w butach długich. Pozdrawiam i życzę udanych wyborów!
  1 point
 16. Czerwony szlak z Chudej przełączki do Kir. Lubicie wstać wcześniej żeby zdążyć na wschód słońca?
  1 point
 17. @Anuś Trzymam kciuki, żebyś trafiła z rozmiarem. LS ma jednak troszkę zaniżoną rozmiarówkę. Przymierz je dobrze w domu w skarpecie i pamiętaj, żeby śmiała kilka mm luzu. Najlepiej jest pochodzić w nich po schodach, jeśli masz taką możliwość. Zwróć zwłaszcza uwagę przy zejściu, czy kciukiem nie dotykasz przodu buta. Oczywiście może być tak, że rozmiar będzie idealny, czego z całego serca Ci życzę ?
  1 point
 18. @Doksa Naprawdę niezłe ? mój telefon takich nie robi ?
  1 point
 19. Eh, powinienem chyba jakąś prowizje od LS brać ???
  1 point
 20. Czarny Staw Gąsienicowy
  1 point
 21. W czerwcu. Czy zdarzyło się wam śnić o górach?
  1 point
 22. 1 point
 23. Tatromaniaczki ?
  1 point
 24. @Mateusz Z w górach. @vatra w górach, @Doksa w górach. Nie za dobrze Wam? ?
  1 point
 25. Film po słowacku, ale jak ktoś lubi tatrzańską faunę to komentarz da się zrozumieć...
  1 point
 26. Ok, czwartek się kończy, więc i po wycieczce ? Padło na opcję bliższą memu sercu ? Hala piękna jak zwykle, po drodze ludzi jak na lekarstwo, przy Murowańcu też praktycznie pustki, kilka osób co najwyżej. Na drogach też spokój, dawno mi się tak dobrze nie jechało, może to kwestia towarzystwa, może nowych fragmentów Zakopianki, przez które trasa jest nieco mniej uciążliwa, może radości, że wracam w Tatry ? pewnie wszystkiego po trochę tak na prawdę. Mogłoby być nieco cieplej, szkoda też, że nie można było wstąpić do schroniska na coś ciepłego, ale nie to jest najważniejsze. Ważne jest to, że znó
  1 point
 27. Moje też!!! Masz rację, że jest tu cicho, zielono, pięknie, raczej bezludnie ? no i jest duuużo stawów ♥? Naprawdę miejsce godne polecenia!
  1 point
 28. Zielona Dolina Gąsienicowa to miejsce o tyle dziwne, że bardzo łatwo tam się dostać, a zwykle jest puste. To znaczy w porównaniu do Hali Gąsienicowej. Jedno z moich ulubionych miejsc w naszych Tatrach. No i z jednej strony Świnica, a z drugiej Kościelec : D Nie miałam okazji iść przez nią do Przełęczy Świnickiej, może w tym roku się pojawi okazja. Zgaduję, że musi być tam pięknie ?
  1 point
 29. Cześć! Moje imię, to Natalia. Mieszkam w Rzeszowie. Góry i latem i zimą uwielbiam. Osoby z Rzeszowa i okolic chętne to wspólnych wypraw górskich, czy to w Tatry, czy w Bieszczady zapraszam do kontaktu ? Do zobaczenia na szlakach!
  1 point
 30. Ja bym chciała w końcu bardziej poznać słowacką strone Tatr i tak mam plan zdobyć Krywań, Sławkowski i Grań Rohaczy. Po polskiej koniecznie przełęcz pod chłopkiem ( może z czarnym ?) no i Rysy od polskiej ( od słowackiej byłam a od naszej strony ciekawi mnie trasa). Dokończyć Orlą czyli Skrajny Granat - Przełęcz Krzyżne. Gdyby te plany dało się zrealizować byłabym przeszczęsliwa ???
  1 point
 31. Kiedy jednak pójdziemy nieco dalej żółtym szlakiem w kierunku Kasprowego Wierchu a później skręcimy w lewo na czarny prowadzący na Świnicę, wejdziemy do Doliny Zielonej Gąsienicowej zwanej inaczej Roztoką Stawiańską. Miejsce jest tak urocze i ciekawe, że zasługuje na odrębny wątek.
  1 point
 32. Poniżej imponująca ściana Małego Kieżmara. Jedna z najwyższych ścian w Tatrach - około 900m. Naprawdę na żywo widok robi wrażenie. Ciężko Kieżmara z tej perspektywy zmieścić w kadrze zdjęcia ?
  1 point
 33. Przekazuję ważny apel: "Moi drodzy. Dnia 19 maja tragicznie zmarła moja siostrzenica Julia Krauza. Wyruszyła zdobyć Kościelec. Została znaleziona przez grupę, którą prowadził instruktor. Jeśli ktoś z Was był wśród tych osób, proszę o kontakt. A na zdjęciu nasza Julka. Tak bardzo kochała Tatry." Gdyby ktoś z Was posiadał jakieś informacje, piszcie proszę na priv.
  0 points
×
×
 • Create New...