Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/09/2019 in all areas

 1. Przez Boboty jeszcze nie szedłem bo niestety w tym roku zdrowie nie pozwoliło na górskie wędrówki - mam zamiar to nadrobić w przyszłym roku . Żeby zachęcić innych forumowiczów do poznawania piękna Małej Fatry - parę zdjęć z głównej grani krywańskiej Fatry, bo koleżanka Fibi troszkę oszczędnie potraktowała temat . Najlepiej wystartować z Vratnej i wjechać kolejką, bo podejście jest mocno męczące i mało widokowe - lepiej zachować siły na przejście większego odcinka malowniczej grani?
  1 point
 2. Z różnych powodów mogę sobie pozwolić jedynie na jednodniowe wypady w góry, dlatego dostępne są dla nas jedynie pasma położone niedaleko granicy w Chyżnem czy Jurgowie. Ponieważ powoli brakuje już tatrzańskich celów dostępnych znakowanymi ścieżkami to coraz częściej spoglądam w kierunku innych gór . Całkiem przypadkiem trafiłem w ubiegłym roku do Małej Fatry i....przepadłem. To niewielkie pasmo górskie jest niezwykle urokliwe i gwarantuje masę estetycznych doznań. Poniżej kilka fotek z naszej pierwszej wędrówki po tych górach. Początek trasy w osadzie Biely Potok koło hotelu Diery, potem Jano
  1 point
 3. @Artur S byłam. Ja generalnie w góry jeżdżę zawsze na minimum tydzień(no chyba, że w Karkonosze to wtedy na weekend, bo ja na zachodzie mieszkam) Mała Fatra była zatem 2x po tygodniu. Jak chcesz się wykończyć kondycyjnie, to polecam szlak na Boboty, też całkiem ciekawy :) Zejście z Bobotów(a miało trudności żadnych nie być ;) A Zbójnicki Chodnik to kiedyś robiliśmy w pierwszy dzień, od razu po wyjściu z samochodu. o 17 wymarsz, przed 21 byliśmy na dole. Czerwiec był, dzień długi...
  1 point
 4. A to ze szlaku główną granią, która mi przypomina coś między Bieszczadami a Tatrami Zachodnimi. Oba Rozsutce widać w tle:
  1 point
 5. Haha, @Artur S chyba w tej samej chwili dodaliśmy zdjęcia z tego samego szlaku
  1 point
 6. Bez przewodnika polecam dobry kamuflaż ? Ja chodzę cały na szaro, włącznie z plecakiem. Jakby co mogę udawać skałę Do siebie na głos nie gadam, więc nie jest jeszcze tak źle.
  1 point
 7. Trasa: Thredbo-Rawson Pass - Mount Kosciuszko Będąc na objazdówce w południowej Australii, nie można było odpuścić zdobycia najwyższego szczytu Australii - Góry Kościuszki - 2228m n.p.m. Będąc tam w połowie września panowała tam późna zima/wczesna wiosna, także trzeba było liczyć się ze śniegiem. Jedyna proponowana trasa była z ośrodka narciarskiego Thredbo, które umiejsciowione jest na wys 1365m n.p.m. Na górę można było dostać się na dwa sposoby, wjeżdżając kolejką na wysokość 2037m n.p.m., albo dość strome podejście, które przecinało trasy narciarskie. Zdecydowałem się na opcję nr 2, p
  1 point
 8. Na pogodę jedyna rada: przenieść się do Krakowa (lub nawet do Zakopanego) i planować wycieczki z maksymalnie kilkudniowym wyprzedzeniem. Choć przy dłuższych wyjazdach i to niewiele daje. No i oczywiście piękne zdjęcia z wycieczek na Kościelec.
  1 point
 9. Cześć, Też z Krakowa, Tatromaniak od lat, choć tu od dziś. W Tatry wypady od dziesięciodniowych do jednodniowych. Gdy jestem 10 dni, to nie ważne, czy deszcz, czy słońce (czy coś pomiędzy), idę w góry. Zawsze z Zakopca i nigdy w lipcu czy sierpniu (za gorąco, za dużo ludzi) (raz tylko byłem w lipcu, 2018 r., dzień po kilkudniowych ulewach, więc szlak na Rysy był pusty). Pozdrowienia dla wszystkich Tatromaniaków!
  1 point
 10. Kiedyś myślałem, że taki widok to Photoshop, ale jednak nie ? Co prawda słońca bezpośrednio nie widać, ale efekt super! Widok z Czarnego Stawu pod Rysami. Polecam jak ktoś nie zdąży na wschód na Rysy (tak jak ja ? )
  1 point
 11. Dzisiaj też ładnie ?
  1 point
 12. Aga jestem po wejściu na Mnicha 21 września i tym, którzy nie byli bardzo polecam. Świetna przygoda??????
  1 point
 13. Tym razem już nie przyspieszysz sobie zejścia.
  1 point
 14. Kiedyś w październiku udało mi się na Wielki Kopieniec wejść samemu po ciemku, przez las, z mała czołówka. Z każdym latającym ptaszkiem, i każdym ruchem w krzakach gacie coraz bardziej ciężkie się robiły ?. Ale opłaciło się ?
  1 point
 15. Generalnie im szczyt bardziej wybitniejszy tym lepszy na wschód. Nie byłem na żadnym wschodzie w Tatrach(jeszcze) ale wydaje mi się że szczyty wysokich tatr mocno przeszkadzają w całym spektaklu, oczywiście świadomość bycia w Tatrach na wschodzie jest super, no i morze chmur czyli inwersja która na jesień dość często się zdarza, robią swoje. Osobiście dla mnie najpiękniejszym wchodem ( na który się spóźniłem ciut) był zimowy wschód na Wielkim Choczu a jako że góra nie dość że jest mocno wybitna, to posiada piękną galerię o północno-wschodniej wystawie, do tego jest w środku 3 pasm górskich (po
  1 point
 16. Wschody słońca można oglądać z wielu ciekawych miejsc. Dla mnie za każdym razem jest to bardzo fajne przeżycie. A wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Poniżej wschód słońca widziany z wieży widokowej w Bruśniku.
  1 point
 17. Kopa Kondracka, Małołączniak, Ciemnak to były moje pierwsze szczyty w Tatrach zrobione w ortalionie i trampeczkach za dyszke wraz z tanim szkolnym plecakiem. Minęło trochę czasu jednak pamiętam te widoki z tych okolic, bardzo przyjemnych okolic. Pamiętam siebie zalanego od czubka głowy do samej ziemi z tego wysiłku, bolące plecy od plecaka, który też miał dość po zapakowanych dwóch butelkach wody. No i nogi, ojjjj od tamtej pory nie włożyłem już nigdy trampek. Jednak z uśmiechem przypominam sobie ten czas bo to tam były moje początki i tam złapałem bakcyla na Tatry.
  1 point
 18. Jakoś cicho o tym, a tu data wprowadzenia "słowackiej policji górskiej" się zbliża: 1 XI b.r. Mówi o tym Słowak przewodnik i wspinacz w filmie z panelu o przewodnictwie wysokogórskim. Najważniejszy fragment: 00:56:00 do 01:01:38. Trafiłem na to tutaj: http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=4&t=19811&sid=d0909c4825289fb6cf8ba50f987d834b&start=120#p770488. Tak, jak niektórzy tam piszący, uważam, że największą szkodę wyrządzają fejsbukowicze (nie wszyscy, ale ich masa) oraz ci, którzy bez głowy piszą o pozaszlakowym chodzeniu. Wiadomo było, że zaostrzenia się pojawią, n
  -1 points
×
×
 • Create New...