Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/18/2019 in all areas

 1. Chyba niezbyt lubi pozować bo odwrócił się od "fotoreporterów" ?
  3 points
 2. Zwykle nie chwale się jakoś za bardzo swoimi trasami, ale ta będzie wyjątkiem. Bo nie codziennie robi się samotnie drogę Lublin-Zakopane, 10-godzinną trasę po górach i powrót Zakopane-Lublin w ciągu 24 godzin. To było czyste szaleństwo ale jestem z tego dumny, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem pasonatem :D Start 0:45 z Lublina, 6:15 Zakopane, 6:45 Kuznice, nastepnie Przełęcz Miedzy Kopami przez Boczan -> Murowaniec -> Czarny Staw -> Zawrat -> D5S -> Szpiglasowa Przelecz i Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko -> 16:45 Palenica Bialczanska, bus do Zakopanego, 18:00 wyj
  1 point
 3. Taki sobie szlak zrobiliśmy zaraz po przybyciu w góry. Ale ogólnie wszyscy przeżyli. Trudności większych nie ma, dopiero przed szczytem trochę wchodzenia po skałach, czasem trzeba użyć wszystkich dostępnych kończyn ? Starujemy o 5:45 z tri studnicky, zielonym szlakiem. Atakujemy szybko bo deszcz w planach na popołudnie. Na szczycie jesteśmy 9:10. Widoki mocno średnie, ale też miały swój urok. Trzeba było użyć trochę wyobraźni i od razu pojawia się w głowie piękna panorama ?. Jako, że jestem zwolennikiem pętelek, idziemy dłuższym szlakiem, schodząc trzymamy się niebieskiego, potem w Jamsk
  1 point
 4. A już myślałem, że ktoś zaliczył 24h wyrypę w górach ? ale jeśli razem z dojazdem to i tak sporo, dla mnie te 1,5-2h z i do Krakowa to jest tak w sam raz. Dlużej by było już za dużo, wtedy zawsze brałbym nocleg. @piterson777 Niedawno zrobiłem podobną trasę, tyle że przez Świstówkę, fajnie się człowiek czuje po całej wycieczce. I jak dużo różnych widoków można zobaczyć podczas takiej trasy ?
  1 point
 5. @magdaa byliśmy, a na drugi dzień zrobiliśmy jeszcze część grani Kościelców od Mylnej Przełęczy, przez Zadni Kościelec do Przełęczy Kościelcowej. Jak ogarnę fotki, to wrzucę relację.
  1 point
 6. Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi!! ☺️ Szczególnie @Luk_, @Natalia D i @PiotrekC1982 za zwrócenie uwagi na Beskid tak blisko Kasprowego, jakoś wcześniej nie dostrzegałam go na mapie... ? Szkoda tylko, że nie było tabliczki, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie, ale za to ślad na Endomondo pozostanie ? W końcu wczoraj nadszedł dzień zdobycia 2k mnpm ? Schodziliśmy z Kasprowego przez Przełęcz pod Kopą i dalej do Doliny Kondratowej, trochę szkoda Kopy, która była bardzo blisko, ale nie starczyło już czasu, bo dzień coraz krótszy. ?
  1 point
 7. @Tatromen dziękuję, postoję ? Śmiejcie się śmiejcie ? dla mnie to prawdziwa trauma była. Nie mam problemu z wysokością, ekspozycja etc a tam rozegrała się tragedia. Nie idę i koniec. To tak a propos tego, że sami siebie do końca nie znamy. A w górach to już w ogóle.
  1 point
 8. Na tej „szczelince” miałam największe problemy. Zacięłam się totalnie. Musiałam ją obejść dołem. Nie byłam w stanie kroku zrobić.
  1 point
 9. Karta jest imienna na stałe. Opłaca się ją albo w kwaterze albo w informacji turystycznej np. w Tatrzańskiej Łomnicy. Opłata na 4dni ok. 4euro w tym jest bez ograniczeń elektryczka i ubezpieczenie wysokogórskie. Po 4-rech dniach można ją doładować na nowo. Ten program jest opisany w necie. Dla mnie to fajna sprawa. Przy każdym wyjeździe z niej korzystam?
  1 point
 10. 1 point
 11. Wschód słońca w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Zdjęcie zrobione przy schronisku w stronę Doliny Roztoki ok. 04.30 rano ?
  1 point
 12. Zgadzam się z przedmówcami. Ja też skróciłam drogę wjeżdżając na Hrebieniok. Szlak jest łatwy. Przy samej kopule drobne kamole - pomocne będą kijki(ja nie miałam). Powrót tą samą drogą. Widoki cudne. No i kolejny krzyż zdobyty. Polecam bardzo, bardzo... ??
  1 point
 13. Niekoniecznie trzeba być na szczycie żeby zobaczyć piękny wschód słońca ? Poniżej wschód słońca w Dolinie Chochołowskiej. Zdjęcie zrobione ok. 5.30 rano. Fakt, nocowałam w schronisku ?
  1 point
 14. W wielu podtatrzańskich penjonatach jest ogólna kuchnia do wykorzystania przez gości, więc zrobienie śniadania nie nastręcza trudności ? więcej na pewno znajdziesz w tym wątku: https://forum.tatromaniak.pl/index.php?/topic/5-noclegi-pod-tatrami/
  1 point
 15. Jeszcze jedna rzecz. Jeśli chcesz sobie oszczędzić troszkę sił i skrócić podejście, to warto wjechać kolejką na Hrebieniok - do końca września pierwszy kurs jest chyba o 7.30, więc wystarczająco wcześnie jak na jesień w Wysokich Tatrach. Tylko musisz obczaić piękną pogodę bo tylko przy takiej wejście na Slawkowski ma sens - wejście jest proste, bez żadnych trudności technicznych i całą frajda jest w podziwianiu cudów dookoła :-D
  1 point
 16. Ostatni wschód słońca 2014 roku na Połoninie Wetlińskiej (Bieszczady) Nikon D7100, 18-105, 24mm https://500px.com/photo/95864729/Sunshine-in-the-morning-by-Krystian-Bigos?ctx_page=1&from=user&user_id=5357908
  1 point
 17. Aż tak źle to nie jest ? A jeśli jesteś miłośniczką Łomnicy i Pośredniej Grani to po każdym końcu kolejnego zakosu ukazują się te dwie ślicznotki w coraz piękniejszym otoczeniu. Nawet jeśli to co widzisz po drodze nie rzuci Cię na kolana to widok ze szczytu przy pięknej pogodzie pozwoli w ułamek sekundy zapomnieć o wylanym pocie. Na Sławkowski po prostu trzeba wejść, jeśli ktoś jest tatrolubem. Na wyciągnięcie ręki Gierlach, Lodowy, Jaworowe, Staroleśny......w dolinie piekne stawy - czego chcieć więcej ?
  1 point
 18. "Ile ja tam jeszcze będę włazić, pfffff" - Patryk Bala, podczas wejścia na Rysy, urlop 2018.
  1 point
 19. Jeśli już muszą być Granaty, ale nie masz pewności co do możliwości córki, postaw na sam Zadni Granat. Piękny, zielony szlak przez Kozią Dolinkę da Tobie i córce wiele wrażeń, a trudności techniczne praktycznie żadne.
  1 point
 20. Miałam szczęście ze Świnicy iść na Zawrat, do Piątki, itd., ale to było jakieś 38 lat temu i mało z tego pamiętam. W zeszłym roku całkiem można powiedzieć przypadkowo, w piękny, wrześniowy dzień poszłam ponownie na Świnicę. Tatry już zmieniały kolor, dzień był bardzo słoneczny i cieplutki. A widoki? Po prostu przepyszne ? Niestety zdjęcia układają się jak chcą, a nie w kolejności np. czasu wykonania.
  1 point
 21. Byłem tydzień temu i jadalnia była zawalona cała ludźmi, sporo osób spało też na korytarzu coś jest zakazane, na ławkach pod schroniskiem też jest fajnie ?
  1 point
 22. Byłam w Piątce w zimie - są trochę niechętni (względy bezpieczeństwa), ale jeśli zgłosi się potrzebę noclegu późnym wieczorem, a nie ma innych miejsc, to nie robią problemów z glebą. Byłam, spałam :)
  1 point
 23. Zdjęcie wykonane 4 lata temu (ponad) dokładnie w marcu 2015 r (uwielbiam zimowe, marcowe zwłaszcza Tatry) - to było moje pierwsze zetknięcie z nimi. W jeden dzień zrobiliśmy trasę samochodem z Bieszczad (tam mieszkam) w Tatry. Przeszliśmy z plecakami o 3 nad ranem do schroniska w chochołowskiej w śnieżycy. Szliśmy bez latarek - bo gruby śnieg odbijał się od światła co jeszcze bardziej przeszkadzało. Z racji, iż tam nie ma opcji na pobłądzenie - doszliśmy do schroniska i się zameldowaliśmy. Podjęliśmy decyzję, że przeczekamy - ale ciekawość nas zjadała i w końcu (późno) wyszliśmy - cel Wo
  1 point
 24. Co do jedzenia polecam Marzannę pod Nosalem. Prowadzi ja specyficzny Pan Rysiek, menu jest rodem z kabaretu, ale żarcie domowe pyszne i w przystępnych cenach. Trzeba się nastawić na kolejkę i charakterna obsługę... ale warto !
  1 point
×
×
 • Create New...