Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/16/2019 in all areas

 1. Czas na opis wczorajszego przejścia. Krótko zwięźle i na temat. Było bosko. Zacznę od początku. Pobudka godzina 1:00 przygotować śniadanko kawę i w drogę po szwagra (jego 2 wypad w Tatry). Rozpoczynamy podróż do Zakopca o 2:00. Na parkingu meldujemy się o 4:45, szybko zmieniamy obuwie, ubiór i w drogę o równej 5 ruszamy z Drogi Oswalda Balzera w stronę Kuźnic. Z nami już grupka 8 osób, która wędruje w tym samym kierunku ku szczytom. Po 1h30 min meldujemy się w schronisku ,a o 8:50 czyli po prawie 4 h jesteśmy już na Zawracie. Ku chwale ruszamy o 9:10. Pierwszym trudniejszym fragmentem jest At
  3 points
 2. Mnie również udało się przebyć ten cudowny szlak w sobotę 14.09.2019. Wrażenia niesamowite pogoda wspaniała na przemian słoneczko i te chmury zasłaniające doliny pod spodem. Co ciekawe najtrudniejsze dla mnie okazało się wyczerpanie w rejonie Buczynowych Turni, a nie trudności techniczne. Chyba jestem słaby wytrzymałościowo albo przesadziłem z długością szlaku. Szedłem i wracałem z Kuźnic. Oczywiście lekki stresik był ale dzięki takim chwilą człowiek czuje że żyje? Najtrudniejszy fragment w ogóle jaki na razie znalazłem to podczas zejścia z Koziej Przełęczy do Piątki żółtym. Według mnie b
  2 points
 3. Zwykle cieszymy się na ich widok (no, jest jeden wyjątek, którego nikomu nie życzę ?), sprawiają, że to, czego doświadczamy, wydaje się bardziej prawdziwe. Osobiście uwielbiam patrzeć na kaczki pływające po czystych tatrzańskich stawach czy kozice hasające po stromych zboczach. Ubolewam za to nad faktem, że część z tych naturalnych mieszkańców naszych pięknych gór jest bezmyślnie dokarmiana przez turystów w okolicach schronisk oraz nad faktem, że dawno nie widziałem świstaka ? tylko czasem słyszę gdzieś dziada...
  1 point
 4. Zachodnie Tatry Słowackie, wydają się tak zapomniane, albo robią wrażenie zapomnianych, a mają tak wiele do zaoferowania, poniżej zbiór zdjęć z tego pięknego zakątka na ziemi ? Ciągle widzę zdjęcia z naszych Tatr i znanych mi miejsc, może macie coś wartego uwagi w swoich szufladach by pokazać? Oczywiście z zachodnich Tatr Słowackich. Chętnie poznam nowe miejsca i zainspiruje się na kolejne wycieczki ?
  1 point
 5. super szlak wczoraj poszliśmy z Łomnicy do skalniatego plesa potem świstówka dalej zielone pleso następnie jagnięcy szczyt i powrotem na białą wodę trasa na 12 godzin polecam
  1 point
 6. Cześć. Tydzień temu tam byłem przy lekkim oblodzeniu i te łańcuchy pod przełęczą dość zbędne :P Szlak bardzo przyjemny, zaczynałem od Młynickiej, schodziłem furkotną. Wodospad Skok po solidnych opadach naprawdę super wygląda i robi wrażenie. Widokowo super, polecam wejść na Furkot (Oczywiście z przewodnikiem :D ), stamtąd widoki o niebo lepsze. Poniżej kilka zdjęć poglądowych. PS. Pozdrowionka dla młodych, którzy chyba pierwszy raz spotkali się z łańuchami w górach :) :) Mam nadzieje, że zeszliście bezpiecznie.
  1 point
 7. Gratki Aniu! ? Też miałam mały problem pod szczytem, a wcale nie jestem mała. Ale schodząc ze szczytu, ominęłam to miejsce. Poszłam obok, bez łańcuchów i uważam, że było łatwiej ?
  1 point
 8. Widoki są super z góry, zazdroszczę wschodu! Wyspa faktycznie potrafi namieszać z pogoda. Niby słonce, piękna pogoda, ale przejrzystość słaba, co dobrze widać z góry. (Zdjęcie) Dla tych co nie maja czasu na wejście na górę, zostawiam poniżej pare informacji, może będą dla kogoś przydatne.
  1 point
 9. Widoki z Chudej Przełączki. https://mynaszlaku.pl/szlak-z-dzieckiem-na-czerwone-wierchy-z-doliny-koscieliskiej/
  1 point
 10. Łańcuch nie naprawiony
  1 point
 11. Na wpół oswojony lisek spotkany w ubiegłym roku przy schronisku w "Piątce", kręcił się między stolikami bez większej obawy przed ludźmi ?
  1 point
 12. 1 point
 13. Również byłam 31 sierpnia ? tylko w przeciwnym kierunku. Na ten moment Szpiglasowy Wierch to dla mnie jeden z najpiękniejszych szczytów. Zakochałam sie ?
  1 point
 14. No i Skrajny Granat dziś został zdobyty. Oczywiście na szczycie skończyła się wycieczka OP i wróciliśmy tą samą drogą. Szlak nie sprawił nam problemów. Owszem dość długie podejście, faktycznie łatwo zboczyć że szlaku i sporo luźnego materiału skalnego, ale generalnie super. Świetne na sprawdzenie jak się reaguje na umiarkowaną ekspozycję.
  1 point
 15. Da się to szybko przejść, ale czy jest w tym frajda? Tak sobie dychniesz, pooglądasz widoczki. A tak gnając do przodu to według mnie nie ma sensu. Szybciej wrócisz do szumu samochodów ? Osobiście uważam, że najgorsza jest temperatura i wilgotne łańcuchy ;D
  1 point
 16. Piękny szlak? wchodziła sama. Przed szczytem poznałam dwóch sympatycznych panów ze Szwajcarii. Zchodziliśmy razem. Było super. ?
  1 point
 17. Świnica zdobyta ☺ Nie powiem, żeby było łatwo. Miałam chwilę zwątpienia, jak zobaczyłam dojście do "wrótek", już chciałam zawrócić, ale na szczęście pojawiła się pomocna dłoń i cel osiągnięty. Przy wchodzeniu cały czas myślałam jak zejdę, ale o dziwo zejście okazało się prostsze. Miałam też mały problem przy samym szczycie, jednak dla niższych osób ta półka może być wyzwaniem, ale znów pomocna dłoń i dałam radę ? Pozdrowienia dla Sławka ? Zdjęć z łańcuchów nie ma, zbyt byłam skupiona na wchodzeniu ?
  1 point
 18. Powodzenia! Daj znać jak było, ja się do Świnicy powoli przymierzam, czekam aż kumpel znajdzie chwilę, bo samemu nie chcę iść. Wejść, wejdę, z tym raczej nie będzie problemu, ale trzeba też zejść ?
  1 point
 19. Mam w planach na jutro Świnicę, choć nie powiem, trochę mam stracha ? Jeszcze mnie coś podkusiło i obejrzałam parę filmików z przejścia na YT? Po łańcuchach już chodziłam - zaliczyłam Zawrat, Kościelec, Szpiglasowy i Rysy (od Sl zejście do Pl), ale zawsze z kimś a jutro sama... Myślałam, że mnie dzisiejsze Krzyżne podniesie na duchu, ale tam w zasadzie trudności nie było. No nic najwyżej się wrócę bez zdobycia szczytu ?
  1 point
 20. Ja już tak mam, że nawet będąc w innych górach, jak się tylko da to szukam Tatr na horyzoncie. W sierpniu będąc na wycieczce rowerowej koło Czerwonego Klasztoru zahaczyliśmy o Sedlo Cerla i na szczęście pogoda widokowo dopisała.
  1 point
 21. wiolka kominek jest naprawdę łatwy, ja mam 160 cm i dałam radę bez żadnego problemu. I tez polecam przedłużenie trasy do skrajnego, dokładnie taką trasę zrobiłam sama w tym roku ? D5S-Kozi-Granaty i zejście żółtym ? W sumie to najgorszy jest ten kawałek żlebu kulczyńskiego, kominek to już sama przyjemność po tym ?
  1 point
 22. Siekierezadę! ? Dla mnie najładniejszym miejscem w Bieszczadach są... całe Bieszczady. Jako dzieciak miałem okazję spędzać tam wakacje z 8 lat z rzędu, a może i więcej. Ostatni raz byłem tam 2 lata temu w listopadzie, więc fajnie na nowo było poczuć dzikość tych miejsc, tym bardziej że wszystko było "martwe" - zero ruchu turystycznego, szlaki puste, dzikie. Na Rawkach złapała nas mega śnieżyca z silnym wiatrem, pamiętam że odczuwalna była wtedy chyba z -25C; następnego dnia w drodze do Puchatka inwersja, samo słońce od rana i piękne widoki łącznie z Tatrami na horyzoncie. Trzeciego d
  1 point
×
×
 • Create New...