Skocz do zawartości

Ania GL

Użytkownik
 • Postów

  12
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ania GL

 1. W końcu i ja dotarłam w Karkonosze ? Trochę nie umiałam się do tych gór "przyzwyczaić". Głównie dlatego, że tydzień wcześniej zrobiłam 100 km po Tatrach ? A tu wszystko takie inne: inne lasy, inne szlaki, inne szczyty, inne schroniska... inne inne, ale i tak piękne ? Jestem zauroczona widokami, pewnie również za sprawą pogody, bo na niebie nie było ani jednej chmurki. Na pewno jeszcze tu wrócę, bo planuje przejść od Szrenicy do Śnieżki ?
 2. Mało ludków może dlatego, że nie ma innej alternatywy zejścia. Choć czytałam gdzieś, że kiedyś można było przejść z Wrót na Szpiglasowy, i na słowacką stronę i tam nawet ścieżka jest jeszcze widoczna. Może @Tatromen coś o tym wie ?
 3. Też tam byłam w tym roku. Pooglądałam sobie mój przyszłorocznym cel z różnych stron ? Na Wrota też warto zajść. Może widoki są ograniczone, ale może być to okazja by pobyć ze sobą sam na sam na wysokościach, bo ludzi tam zbyt wiele nie ma ?
 4. Ania GL

  Świnica

  O, i nauczyłam się czegoś nowego ? Myślę, że to od strony Zawratu. Tak czy siak - nocą, na Świnicy brrr ?, ale szacun?, może też kiedyś spróbuję, w końcu trzeba sobie podnosić poprzeczkę. Póki co moje nocne doświadczenie to tylko Babia Góra, na wschód słońca, ale wtedy było jeszcze trochę śniegu, więc było w miarę jasno i bez klamr i łańcuchów ?
 5. Ania GL

  Świnica

  No nieźle... A w zasadzie źle ? Nie kojarzę miejsca gdzie były te dwie "drabinki"... Byłam aż tak spięta, ze je przeoczyłam? ?
 6. Ania GL

  Świnica

  Dzięki, dzięki jeszcze raz ☺ Niewątpliwie za takim efektem końcowym stoi: - pogoda, bo wczoraj było idealnie, słonecznie i nie za gorąco, - niezbyt duża ilość osób na szlaku, bo wyruszyłam dość wcześnie, koło 11 byłam na szczycie, - oraz atmosfera i wsparcie na trasie - za to uwielbiam góry ☺ A na załączonym zdjęciu paralotniarz na tle Świnicy. Nie wiem skąd on się tam wziął, ale będąc na szczycie, pojawiły się takie pomysły, że super by było w taki sposób znaleźć się na dole ?
 7. Ania GL

  Świnica

  Świnica zdobyta ☺ Nie powiem, żeby było łatwo. Miałam chwilę zwątpienia, jak zobaczyłam dojście do "wrótek", już chciałam zawrócić, ale na szczęście pojawiła się pomocna dłoń i cel osiągnięty. Przy wchodzeniu cały czas myślałam jak zejdę, ale o dziwo zejście okazało się prostsze. Miałam też mały problem przy samym szczycie, jednak dla niższych osób ta półka może być wyzwaniem, ale znów pomocna dłoń i dałam radę ? Pozdrowienia dla Sławka ? Zdjęć z łańcuchów nie ma, zbyt byłam skupiona na wchodzeniu ?
 8. Ania GL

  Świnica

  Dzieki za słowa wsparcia.? Teraz to już nie mam wyjścia, dam znać jak mi poszło ?
 9. Ania GL

  Świnica

  Haha? no cóż pomocną dłonią nie pogardzę, szczególnie na tym końcowym fragmencie co czytałam, że to niby niższe osoby mają gorzej. Ale może na miejscu się ktoś znajdzie ?
 10. Ania GL

  Świnica

  Mam w planach na jutro Świnicę, choć nie powiem, trochę mam stracha ? Jeszcze mnie coś podkusiło i obejrzałam parę filmików z przejścia na YT? Po łańcuchach już chodziłam - zaliczyłam Zawrat, Kościelec, Szpiglasowy i Rysy (od Sl zejście do Pl), ale zawsze z kimś a jutro sama... Myślałam, że mnie dzisiejsze Krzyżne podniesie na duchu, ale tam w zasadzie trudności nie było. No nic najwyżej się wrócę bez zdobycia szczytu ?
 11. Witajcie ? Ja będę od 7 do 14 (8-13 to moje dni "wyjściowe"). Mam w planach coś z Orlej (może tylko Krzyżne), Starobociański przez Ornak, myślę też o Mnichu, ale jeszcze nie ogarnęłam przewodnika. Jesli ktoś chce sie przyłączyć to zapraszam ? Kiedyś byłam Anią też z Częstochowy, ale teraz już od kilku lat Ania z Gliwc ?
 12. Ania GL

  Mnich

  Witajcie, Chciałabym w tym roku wybrać się na Mnicha. Macie może do polecenia jakiegoś dobrego przewodnika?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...