Skocz do zawartości

Pierwsze porządne buty


patroll22

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako że w połowie czerwca planuje ponad tygodniowy wyjazd w tatry chciałbym kupić nowe buty. Do tej pory używałem Regatta Holcombe Low, wktórych przeszedłem wręcz cale karkonosze i pare szlaków w tatrach typu giewont, szpiglas czy przejscie z 5 stawow do moka świstówką. Ogólnie odczuwam brak przyczepności w tych butach i nawet na sucho oraz mam problem z rozwiązującymi się sznurówkami. Planuje w tym roku szczyty takie jak kościelec, zawrat, kozi może świnica itp.

Na ten moment na oku mam Scarpa Mescalito oraz La sportiva tx4. Czy może dla osoby z moim stażem na takie szlaki lepszą opcją byłyby wyższe buty a może i kompletnie inne modele? Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, jaaga76 napisał:

Buty to bardzo indywidualna sprawa. Zamów sobie kilka do domu i wypróbuj, albo idz do sklepu i mierz.  

No niestety właśnie nie mam żadnego sklepu w okolicy aby przymierzyć albo zasięgnąć tam porady. Także to, że zamówie pare par to pewne ale szukam polecanych modeli poza tymi, które wymieniłem😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, patroll22 napisał:

wymieniłem

Te, które wymieniłeś są ok. Popatrz w wątek o butach, tam przewija się kilka modeli. Co to tego czy wysokie, czy niskie- to dylemat na miarę "Jaworzynkę vs. Boczań". Jeśli nie masz problemów ze stawami, kontuzji, itd. to powinny Tobie podejsciówki pasować. 

Najlepiej pomierzyć tak, czy inaczej. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patroll22 napisał:

Hej, jako że w połowie czerwca planuje ponad tygodniowy wyjazd w tatry chciałbym kupić nowe buty. Do tej pory używałem Regatta Holcombe Low, wktórych przeszedłem wręcz cale karkonosze i pare szlaków w tatrach typu giewont, szpiglas czy przejscie z 5 stawow do moka świstówką. Ogólnie odczuwam brak przyczepności w tych butach i nawet na sucho oraz mam problem z rozwiązującymi się sznurówkami. Planuje w tym roku szczyty takie jak kościelec, zawrat, kozi może świnica itp.

Na ten moment na oku mam Scarpa Mescalito oraz La sportiva tx4. Czy może dla osoby z moim stażem na takie szlaki lepszą opcją byłyby wyższe buty a może i kompletnie inne modele? Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

Oba modele to bardzo dobry wybór. Kup ten, który bardziej Ci podejdzie. Jeżeli planujesz wędrówki w cieplejszych miesiącach, to zdecydowanie polecałbym Ci krótkie obuwie. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patroll22 napisał:

Hej, jako że w połowie czerwca planuje ponad tygodniowy wyjazd w tatry chciałbym kupić nowe buty. Do tej pory używałem Regatta Holcombe Low, wktórych przeszedłem wręcz cale karkonosze i pare szlaków w tatrach typu giewont, szpiglas czy przejscie z 5 stawow do moka świstówką. Ogólnie odczuwam brak przyczepności w tych butach i nawet na sucho oraz mam problem z rozwiązującymi się sznurówkami. Planuje w tym roku szczyty takie jak kościelec, zawrat, kozi może świnica itp.

Na ten moment na oku mam Scarpa Mescalito oraz La sportiva tx4. Czy może dla osoby z moim stażem na takie szlaki lepszą opcją byłyby wyższe buty a może i kompletnie inne modele? Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

Tatry, Giewont, Morskie Oko .... itd piszemy z dużej litery

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patroll22 napisał:

La sportiva tx4

W tych butach przechodziłam trzy bardzo intensywne sezony w Tatrach po szlakach o różnym stopniu trudności. Jestem z nich bardzo zadowolona, oprócz innych zalet maja przede wszystkim świetną przyczepność. Sprawdzają się zwłaszcza na skalę. Ponieważ po kilku latach  częstego używania zwyczajnie się zużyły, w zeszłym roku kupiłam Scarpy Mescalito. I tu pojawią się problem. Scarpy buty niemal idealne,  przeszły ze mną Krywań,  Koprowy , Małą Wysoką i takie tam ale w sumie po kilkunastu dniach spędzonych na szlaku zaczęły się rozsypywać. Poszły oczywiście do reklamacji. Szkoda bo to naprawdę świetne buty ale nie kupiłabym ich już.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J@n napisał:

Tatry, Giewont, Morskie Oko .... itd piszemy z dużej litery

Zgadzam się. I nie to, żebym się czepiał, ale jeśli już tak dbamy o poprawną polszczyznę, to powinno być: dużą/wielką literą lub od dużej/wielkiej litery. Ot taki językowy drobiazg 😀😎

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 23.05.2024 o 15:01, pavlapavla napisał:

szukam dobrych butów w góry do 350 zł

Głównie wędrówki letnie, dużo chodzenia i dobrze by chroniły też kostkę

Macie jakieś sprawdzone buty, które są godne polecenia

Będę wdzięczna za pomoc

Merrel Moab 2. W tym budżecie nie znajdziesz niczego lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2024 o 15:01, pavlapavla napisał:

szukam dobrych butów w góry do 350

Ciężko będzie coś znaleźć bo wszystko ostatnio strasznie podrożało. Mogę Ci tylko doradzić przeglądanie stron sklepów wysyłkowych bo czasem są jakieś wyprzedaże końcówek serii albo kolorów mniej popularnych. Ale jeśli mogę dodać tak od siebie to ja wolę zainwestować w lepsze buty a cała reszta,ta może być budżetowa🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...