Skocz do zawartości

Słowacja dla początkujących


Lavinka

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, wjesna napisał:

Nie jestem pewna czy oba szczyty w moim zasięgu ale przynajmniej mogę spróbować. 

Spokojnie. Od łysej jest bardzo daleko, ale większość drogi po płaskim. Na Polski grzebień jest 1 łańcuch i na Małą Wysoką też jeden, jednak oba zbędne ? Moim zdaniem najlepsze miejsce na podziwianie Gerlacha. Z małej wysokiej wygląda jak jakiś ogromny potwór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wjesna napisał:

doczytałam, że momentami szlak biegnie blisko urwiska, i to tych ekspozycji się obawiam.

Nie stwierdziłem tam dużej ekspozycji. Jedno miejsce, gdzie się przechodzi obok przepaści to łańcuch na podejściu na Małą Wysoką. Ciut gorzej jest przy podejściu na Polski Grzebień, ale od strony doliny Wielickiej. Tam występuje kilka klamer i łańcuchów w umiarkowanej ekspozycji. Zawsze możesz wrócić tą samą drogą :) Jak przeszłaś Bystrą Ławkę to spokojnie Mała Wysoka do zrobienia. Moim zdaniem jest łatwiejsza niż ławka. 

PS. Zdjęcia super! 

Edytowane przez Mateusz Z
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, wjesna napisał:

Myślę, gdzie następnym razem.

Jak napisała @Zośka Jagnięcy będzie całkiem spoko. Jeśli się boisz jeszcze lufy to może Kieżmarska Biała Woda - szlak żółty do Zielonego Jeziora, dalej nad Białe Jezioro szlakiem czerwonym i Przełęcz pod Kopą + Szeroka Przełęcz. Powrót niebieskim szlakiem. Jest tam mały parking, tak więc autem spokojnie można podjechać. Byłem tam tylko zimą, tak więc stawów nie widziałem, ale naprawdę trasa zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Te ściany Małego Kieżmara :D :D :D Tak poza tym to trasa bardzo spacerowa, łatwa bez żadnych trudności. Wysokości też jakoś nie ma, ale otoczenie jest zajebiste, polecam! 

Tak jeszcze mi przyszło do głowy, że warto pójść nad Wielickie Jezioro, zobaczyć Mokrą Wantę i Granaty Wielickie, zejść i przejść się spacerem Magistralą w Stronę Batyżowieckiego stawu i albo zejść do Wyżnich Hag, albo sporo dalej przez Osterwę do Szczyrbskiego i po auto podjechać elektriczką. 

Edytowane przez Mateusz Z
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mateusz Z napisał:

 i przejść się spacerem Magistralą w Stronę Batyżowieckiego stawu i albo zejść do Wyżnich Hag, albo sporo dalej przez Osterwę do Szczyrbskiego i po auto podjechać elektriczką. 

Że też ja zapomniałam o Magistrali. Masz rację że w tę stronę Magistrala jest super fajna i właściwie gdzie nie zejdziesz to elektriczką podjedziesz tam gdzie wchodziłeś?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan był ten

Dnia 17.08.2020 o 15:38, Mateusz Z napisał:

Kieżmarska Biała Woda - szlak żółty do Zielonego Jeziora, dalej nad Białe Jezioro szlakiem czerwonym i Przełęcz pod Kopą + Szeroka Przełęcz. Powrót niebieskim szlakiem.

ale wróciliśmy się jeszcze jadąc, bo się rozlało, Niby na prognozach  było, że potem na przestać, ale dopiero koło południa a to było dopiero przed piątą. Cóż, następnym razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Następny raz sie odbył przy pięknej pogodzie. Fajna, lekka trasa. Był spory ruch na trasie, bo odbywały się jakieś biegi i pełno było krewnych i znajomych @Luk_  Zachwyciła mnie Chata nad Zielonym Stawem i witający wszystkich piesek, nie wiem, co to za rasa. Mój pies byłby zachwycony gdyby mógł być głaskany przez tyle osób.

IMG_20200829_085243.jpg

IMG_20200829_085506.jpg

IMG_20200829_095318.jpg

  • Lubię to ! 4
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...