Skocz do zawartości

Buty dla kobiety


mount2go

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze w temacie podeszw: ja zwracam uwagę z czego jest wykonana: jak z poliuretanu to słabo (mój mąż to tworzywo nazywa gównolitem :D) to one nawet jak będą leżeć kilka lat nieużywane to podeszwa rozpadnie się że starości. Dlatego raczej szukam podeszw na piance Eva 🙂

1 godzinę temu, Mnich Admin napisał:

@MarcinWu, pewne i sprawdzone marki obuwia górskiego to według mnie: La Sportiva, Scarpa, Meindl, Aku, Asolo, Montura, Salomon, Garmont. Ale z uporem maniaka będę namawiał nie do czytania naszych rekomendacji, tylko zamówienia w necie kilku par i przymiarki w domu. 

Tylko że na zamówienie kilku par trzeba mieć wolnych kilka tysi 😉 a potem cały cyrk że zwrotem, dla mnie przerażający. W moim mieście nie ma stacjonarnych sklepów turystycznych, ale z reguły będąc w Zakopanem dwa razy w roku, jeden dzień poświęcamy na Krupówki i tam mierzymy, potem ewentualnie zamawiamy online jeśli coś nam przypasuje.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fibi napisał:

Jeszcze w temacie podeszw: ja zwracam uwagę z czego jest wykonana: jak z poliuretanu to słabo (mój mąż to tworzywo nazywa gównolitem :D) to one nawet jak będą leżeć kilka lat nieużywane to podeszwa rozpadnie się że starości. Dlatego raczej szukam podeszw na piance Eva 🙂

Tylko że na zamówienie kilku par trzeba mieć wolnych kilka tysi 😉 a potem cały cyrk że zwrotem, dla mnie przerażający. W moim mieście nie ma stacjonarnych sklepów turystycznych, ale z reguły będąc w Zakopanem dwa razy w roku, jeden dzień poświęcamy na Krupówki i tam mierzymy, potem ewentualnie zamawiamy online jeśli coś nam przypasuje.

Niby tak, ale to tylko chwilowe zamrożenie gotówki 🙂 A zwroty są teraz banalnie proste, do wielu renomowanych sklepów można odesłać za free. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mnich Admin napisał:

Niby tak, ale to tylko chwilowe zamrożenie gotówki 🙂 A zwroty są teraz banalnie proste, do wielu renomowanych sklepów można odesłać za free. 

Ale trzeba iść do paczkomatu jak pada 🤣

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mnich Admin napisał:

Niby tak, ale to tylko chwilowe zamrożenie gotówki 🙂 A zwroty są teraz banalnie proste, do wielu renomowanych sklepów można odesłać za free. 

W niektórych sklepach jest opcja płatności do/za 30 dni i darmowy zwrot. (No ale oczywiście nie ma wszystkich interesujących modeli.)Więc można to zrobić bez kasy. Stacjonarny sklep najbliżej mam w Zakopanem około 50km albo Kraków 80km od domu. Niby tragedii nie ma ale zebrać się to już gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤔

52 minuty temu, Mnich Admin napisał:

Sebusia zawsze możesz wysłać

to już się łapie

Art.  207.  [Znęcanie się]
§  1. 
Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§  1a. 
Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§  2. 
Jeżeli czyn określony w § 1 lub 1a połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Fibi napisał:

W moim mieście nie ma stacjonarnych sklepów turystycznych

W moim coś tam jest ale wybór taki sobie. Jak chcę kupić buty to poświęcam jeden dzień, jadę do Katowic albo Bielska ( ode mnie to 160 km) i wchodzę do 10 sklepów. Przymierzam, oglądam ,dopytuję sprzedawców i wracam a potem zamawiam w necie te które wybrałam. Czasem to nawet 200 złotych różnicy między sklepem stacjonarnym. Ale tak naprawdę to nie ma żadnej gwarancji że buty będą ok. Montury przymierzałam w sklepie i było w porządku a przy drugim czy trzecim użyciu jednak stwierdziłam że to nie do końca to czego oczekiwałam. Mają jednak wielki plus - przyczepność. 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, barbie609 moderator napisał:

🤔

to już się łapie

Art.  207.  [Znęcanie się]
§  1. 
Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§  1a. 

Dobrze że mój mąż tego nie wie😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zośka napisał:

W moim coś tam jest ale wybór taki sobie. Jak chcę kupić buty to poświęcam jeden dzień, jadę do Katowic albo Bielska ( ode mnie to 160 km) i wchodzę do 10 sklepów. Przymierzam, oglądam ,dopytuję sprzedawców i wracam a potem zamawiam w necie te które wybrałam. Czasem to nawet 200 złotych różnicy między sklepem stacjonarnym. Ale tak naprawdę to nie ma żadnej gwarancji że buty będą ok. Montury przymierzałam w sklepie i było w porządku a przy drugim czy trzecim użyciu jednak stwierdziłam że to nie do końca to czego oczekiwałam. Mają jednak wielki plus - przyczepność. 

@Zośka- a co Ci w tych Monturach nie leży? Nigdy ich nie miałem,. ale słyszałem o nich masę pochlebnych opinii. Nawet przez chwilę rozważałem ich zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zośkaw sumie masz rację, trzeba przejść tak z 15 km chociaż po szlaku żeby dobrze przetestować buty. Moje scarpy świętej pamięci niby solidnie przymierzałam w sklepie i wszystko było ok, a dopiero po 5-6 godzinach marszu stopy zaczynały mi odpadać z bólu 🤷

  • Lubię to ! 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fibi ja też tak miałam, "podeszwy" mnie bolały🙄

@Mnich Admin nie jest mi komfortowo z tym zintegrowanym językiem, Może w niskich jest inaczej.

Mój mąż od 15 lat kupuje tylko jedną markę. Przeszedł w nich wszystkie szlaki i "pozaszlaki" w Tatrach i wszystkich innych górach. Czasem nie zdejmował ich przez dwa dni. Nawet jak wyjeżdżał służbowo to nie brał butów służbowych tylko swoje i nigdy złego słowa nie powiedział. Aż kiedyś postanowił spróbować innej marki i jak przyjechał to już ich nie miał. Na moje pytanie odpowiedział że wrzucił je do pierwszego napotkanego kosza na śmieci. Po prostu jak ktoś sobie dopasuje do swojej stopy jakąś markę i czuje się w niej komfortowo to nie ma sensu zmieniać. Ja też kilka razy próbowałam zmienić i nic z tego nie wyszło.

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2024 o 13:06, Zośka napisał:

poświęcam jeden dzień, jadę do Katowic

Ale w Stalinogrodzie kojarzę aż całe trzy sklepy turystyczne, z czego w jednym hula wiatr na półkach... Nie ma sensu tu nawet przybywać 🤷‍♂️

 

 

Dnia 3.02.2024 o 14:24, Zośka napisał:

Po prostu jak ktoś sobie dopasuje do swojej stopy jakąś markę i czuje się w niej komfortowo to nie ma sensu zmieniać. Ja też kilka razy próbowałam zmienić i nic z tego nie wyszło.

Ja wyznaję zasadę, iż mając wybór stawiam na "Crazy new shit" zamiast "The same old shit".

Ale tylko wizualnie mogę ocenić wygodę przed zakupem - bo przymierzać mi się nie zdarza...

 

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2024 o 13:06, Zośka napisał:

W moim coś tam jest ale wybór taki sobie. Jak chcę kupić buty to poświęcam jeden dzień, jadę do Katowic albo Bielska ( ode mnie to 160 km) i wchodzę do 10 sklepów. Przymierzam, oglądam ,dopytuję sprzedawców i wracam a potem zamawiam w necie te które wybrałam. Czasem to nawet 200 złotych różnicy między sklepem stacjonarnym. Ale tak naprawdę to nie ma żadnej gwarancji że buty będą ok. Montury przymierzałam w sklepie i było w porządku a przy drugim czy trzecim użyciu jednak stwierdziłam że to nie do końca to czego oczekiwałam. Mają jednak wielki plus - przyczepność. 

A  nie jest Ci zwyczajnie głupio,że korzystasz z dogodnosci sklepu stacjonarnego, z tego, że możesz poprzymierzać, dopytać,  że ktoś poświęca Ci swój czas, szuka dla Ciebie  butów,  rozpakuje,    spakuje, o każdym.modelu coś opowie a Ty bogatsza  w tę wiedzę  i wybrawszy  buty, które Ci spasowaly wychodzisz i zamawiasz przez internet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wjesna napisał:

A  nie jest Ci zwyczajnie głupio,że korzystasz z dogodnosci sklepu stacjonarnego, z tego, że możesz poprzymierzać, dopytać,  że ktoś poświęca Ci swój czas, szuka dla Ciebie  butów,  rozpakuje,    spakuje, o każdym.modelu coś opowie a Ty bogatsza  w tę wiedzę  i wybrawszy  buty, które Ci spasowaly wychodzisz i zamawiasz przez internet? 

Nie bo nigdy nie jadę z zamiarem kupienia. Czekam na posezonowe obniżki. A w sklepie stacjonarnym jeszcze nie udało mi się znależć tego czego szukam. Albo nie ma rozmiarów albo koloru. Gdybym miała sklep stacjonarny blisko to bym kupowała ale nie jadę 150 km po to żeby wrócić z czymkolwiek. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 moderator napisał:

tam mało? To u nas w NT są cztery plus dwa razy w tygodniu stragan Hanzla na jarmarku

Ano mało...

Kiedyś było w centrum kilka drobnych sklepików z wybranymi brandami. Teraz ostał się tuttu, 8a na obrzeżach wioski i Summit. Kuniec. 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaopatrzenie na sezon letni już jest. Taki prezent od męża na urodziny. Jeszcze nie testowałam w terenie ale pierwsze wrażenie baaardzo dobre. Są leciutkie, podeszwa z tyłu twarda ale przód miękki i świetnie leżą na mojej stopie. Wchodziłam i schodziłam po schodach żeby sprawdzić jak trzymają stopę i jest super. Mam wąską stopę ale nie przesuwa się i nic nie uwiera, nie przeszkadza i prawie ich nie czuć. Teraz tylko poczekać do lata...😂

20240313_174903.jpg

20240313_174853.jpg

20240313_174817.jpg

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...