Skocz do zawartości

Jaki plecak ~30l do hikingu


Olekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nie mogę się zdecydować. Chciałbym zastąpić Folcraz 30 Air (1150 gram; zdjęcie). Wymagania:

  • około 30l
  • sztywne plecy, dobra wentylacja
  • nieutwardzony pas biodrowy lub jego brak/demontowalny
  • do 300 zł
  • w miarę lekki (bez bidonu)
  • powinien mieć też troki (na zimowe Tatry)

Myślałem o:

  • BERGSON Namsen 30L, ale tam wentylacja pleców jest chyba słaba (potwierdzi ktoś?)
  • RG Camp Active 30l podobno jest dużo mniejszy, niz "tytułowe" 30l (tak piszą w opiniach na Allegro). Wie ktoś, jaka jest rzeczywista pojemność wersji 40l?
  • Decathlon-owy Quechua MH500 30l (następca Folcraz 30 Air) jest dość ciężki (1,3 kg w rozmiarze L)
Edytowane przez Olekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Olekk zmienił(a) tytuł na Jaki plecak ~30l do hikingu
21 godzin temu, Olekk napisał:

Witajcie,

Nie mogę się zdecydować. Chciałbym zastąpić Folcraz 30 Air (1150 gram; zdjęcie). Wymagania:

  • około 30l
  • sztywne plecy, dobra wentylacja
  • nieutwardzony pas biodrowy lub jego brak
  • do 300 zł
  • w miarę lekki (bez bidonu)
  • powinien mieć też troki (na zimowe Tatry)

Myślałem o:

  • BERGSON Namsen 30L, ale tam wentylacja pleców jest chyba słaba (potwierdzi ktoś?)
  • RG Camp Active 30l podobno jest dużo mniejszy, niz "tytułowe" 30l (tak piszą w opiniach na Allegro). Wie ktoś, jaka jest rzeczywista pojemność wersji 40l?
  • Decathlon-owy Quechua MH500 30l (następca Folcraz 30 Air) jest dość ciężki (1,3 kg w rozmiarze L)

Nie znam żadnego z nich. Ze swojej strony mogę Ci polecić coś ze stajni Deutera albo Gregory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnich ModeratorWidzę, że u Deutera to samo - niby 30l a faktycznie 24l:

Plecak turystyczny Deuter Ac Lite 30 l niebieski - 3420821-1374-0 - 14360257390 - Allegro.pl

Ktoś wie może, z czego jest zrobiony system nośny Gregory Nano 30? Jest tam pianka albo stelarz? Gregory Arrio 30 ma siateczkę i aluminiowy panel. Oba plecaki nie mają chyba żadnych troków (?).

Edytowane przez Olekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olekkwidzę,że w ten sposób  nie kupisz a jak kupisz to nie będziesz zadowolony. Idź do sklepu pomacaj , zajrzyj do środka ,przypasuj do pleców i wtedy kupuj. Ja np. swojego Haglofsa kupiłem w sklepie , jest zwykłym prostym workiem z grubego nylonu , nie ma bajerów ,wymyślnej wentylacji pleców itp. Kupiłem bo jak pomacałem to mi spasował i tyle. Noszę już chyba ponad 5 lat i jestem zadowolony.

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Olekk napisał:

@Mnich ModeratorWidzę, że u Deutera to samo - niby 30l a faktycznie 24l:

Plecak turystyczny Deuter Ac Lite 30 l niebieski - 3420821-1374-0 - 14360257390 - Allegro.pl

Ktoś wie może, z czego jest zrobiony system nośny Gregory Nano 30? Jest tam pianka albo stelarz? Gregory Arrio 30 ma siateczkę i aluminiowy panel. Oba plecaki nie mają chyba żadnych troków (?).

Butów i plecaka w ciemno nie kupuj. @barbie609mądrze prawi, każdy ma inną budowę, inne plecy. Dla mnie najwygodniejszy jest Deuter. Ale kiedy poszedłem z @Zakochana w górachpomóc wybrać jej plecak Deuter w ogóle jej nie leżał. Gregory też nie. I zdecydowała się na Lowe Alpine. Także jeśli coś będzie komfortowe dla nas, niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie.

Jeśli ma być tanio i dobrze - Decathlon.

Jeśli ma być bardzo dobrze, komfortowo i na lata - Deuter, Gregory, Lowe Alpine albo Osprey. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mnich Moderator napisał:

Butów i plecaka w ciemno nie kupuj. @barbie609mądrze prawi, każdy ma inną budowę, inne plecy. Dla mnie najwygodniejszy jest Deuter. Ale kiedy poszedłem z @Zakochana w górachpomóc wybrać jej plecak Deuter w ogóle jej nie leżał. Gregory też nie. I zdecydowała się na Lowe Alpine. Także jeśli coś będzie komfortowe dla nas, niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie.

Jeśli ma być tanio i dobrze - Decathlon.

Jeśli ma być bardzo dobrze, komfortowo i na lata - Deuter, Gregory, Lowe Alpine albo Osprey. 

Potwierdzam powyższe. Lowe Alpine tak mi przypasował, że kupiłam później jeszcze jeden tej marki, tylko mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego Decathlon-owego o którym napisałeś. Rozpisywał się nie będę, bo w internecie pełno jest o nim informacji, ponadto tak jak przedmówcy napisali i tak powinieneś przymierzyć plecak przed podjęciem wyboru.
Gdybyś jednak miał jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowiec w podłodze jest przymocowany za pomocą gumki, fabrycznie nie jest odczepialny ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby przeciąć tą gumkę.
Pas biodrowy zdecydowanie nie jest odczepialny.
Poza wyjęciem pokrowca nie widzę żadnego sensownego sposobu na zredukowanie wagi.
Teoretycznie można by wyjąć stelaż ale to raczej zmniejszy wygodę plecaka i nie jest warte zaoszczędzonej wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2023 o 09:07, Olekk napisał:

Ktoś wie może, z czego jest zrobiony system nośny Gregory Nano 30? J

https://8a.pl/plecak-turystyczny-gregory-jade-28-damski-ethereal-grey nie jest to nano ale chyba podobny, mam ten plecak trzeci sezon i jak dla mnie jest naprawdę super. System nośny sprawdza się bardzo dobrze, mogę sporo do niego wpakować, zrobić wymagający szlak i jeszcze żywa wracam do domu 😉

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Olekk napisał:

Czegoś nie rozumiem. Znalazłem że mój Folcraz 30 Air ma w sumie mniej więcej takie same wymiary w cm, jak RG Camp Active 40. Producenci podają te wymiary arbitralnie, czy to naprawdę są ścisłe wartości?

Kolego, wszyscy Ci piszą, że dobór plecaka to kwestia bardzo indywidualna, każdy ma inną budowę ciała, inne preferencje. Podjedź do najbliższego sklepu, poprzymierzaj różne modele, na pewno coś wybierzesz. A jeśli nie masz takiej możliwości, zamów ze 3 modele przez internet. W każdym tego typu sklepie masz minimum 14 dni na zwrot. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 10/15/2023 at 5:44 PM, Paweł256 said:

Ja używam tego Decathlon-owego o którym napisałeś. Rozpisywał się nie będę, bo w internecie pełno jest o nim informacji, ponadto tak jak przedmówcy napisali i tak powinieneś przymierzyć plecak przed podjęciem wyboru.
Gdybyś jednak miał jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem.

Zamówiłem go ale zwróciłem bo za ciężki. Finalnie mam Deuter Speed Lite 30 Azure - bardzo polecam, o wiele lepszy niż te co my mamy/mieliśmy.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...