Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie na TVP Historia leci pierwsza część Mistrza i Małgorzaty, w reżyserii Macieja Wojtyszki.

Kręcone "po taniości", jak wideo, w 1988 roku nie mieli łatwo z budżetem na coś takiego - a naprawdę świetne. Obsada, gra aktorska - palce lizać. 

Jedyny minus to nienajwyższa, mówiąc oględnie, jakość obrazu. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jędrek napisał:

Właśnie na TVP Historia leci pierwsza część Mistrza i Małgorzaty, w reżyserii Macieja Wojtyszki.

Kręcone "po taniości", jak wideo, w 1988 roku nie mieli łatwo z budżetem na coś takiego - a naprawdę świetne. Obsada, gra aktorska - palce lizać. 

Jedyny minus to nienajwyższa, mówiąc oględnie, jakość obrazu. 

Genialna adaptacja jednej z najważniejszych książek mojego życia 👌

Holoubek w roli Wolanda i Zapasiewicz jako Piłat z wiecznym bólem głowy - mistrzostwo. 

Szkoda, że już nie robią takich filmów...

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mnich Admin napisał:

Wierz mi, że kiedyś byłem z kimś w tym samym miejscu. I ten ktoś odgadł tylko jedno nazwisko. 

Nie mierz innych swoją miarą, Jędruś. Choć, miast miarą, lepiej napisać wiedzą 🙂 

A jaką mam mierzyć, panie szanowny?  To żadna wiedza. Mnie po prostu dziwi że ktoś dorosły, w miarę ogarnięty, mógłby tak charakterystycznych postaci nie znać. To tak jakby Francuzom pokazać fotki Belmondo, De Funesa, Bardotki czy Delona i kazać zgadywać kto zacz 🙃

Owszem, to nie są współcześni bohaterowie, ale należą do kanonu, który znać po prostu trzeba. 

 

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 1996, jestem wówczas studentem polonistyki. W mediach gruchnęła wieść, że Szymborska dostała literackiego Nobla. Jadę autobusem na zajęcia. I słyszę taki dialog dwóch starszych Pań.

- A słyszałaś, że Wisłocka Nobla dostała? 

- Tak, tak, nawet mam w biblioteczce tomik jej poezji...

Także wiesz, szanowny Panie @Jędrek, z tą wiedzą i świadomością, niby dojrzałych ludzi, to bywa różnie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrobiłem to sobie. Kuku na własną prośbę. Obejrzałem najnowszą "Akademię Pana Kleksa", która z literackim pierwowzorem wspólny ma tylko tytuł. Nie będę się rozpisywał, bo nie ma o czym. Koszmarne dialogi, płaskie postacie, chaotyczny montaż. Netflixowa poprawność polityczna. Nawet miłe towarzystwo nie osłodziło mi tego, co czułem po seansie. 

Zdecydowanie nie moja bajka. 2/10. 

  • Przykro mi 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mnich Admin napisał:

z literackim pierwowzorem wspólny ma tylko tytuł.

a to ichnia klasyka

12 minut temu, Mnich Admin napisał:

Netflixowa poprawność polityczna.

a to też klasyka , nie wiem co tu wymyślili i nie zamierzam się dowiadywać/w ogóle nie lubię tej historii/ ale w Panu Samochodziku z jednego harcerza zrobili harcerkę i to w męskim mundurze. W starej ekranizacji przynajmniej była fajna muza.

  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2024 o 22:54, Jędrek napisał:

A jaką mam mierzyć, panie szanowny?  To żadna wiedza. Mnie po prostu dziwi że ktoś dorosły, w miarę ogarnięty, mógłby tak charakterystycznych postaci nie znać. To tak jakby Francuzom pokazać fotki Belmondo, De Funesa, Bardotki czy Delona i kazać zgadywać kto zacz 🙃

Owszem, to nie są współcześni bohaterowie, ale należą do kanonu, który znać po prostu trzeba. 

 

Ostatnio koleżanka z pracy (lat 25) nie wiedziała kto to Tina Turner. Także tego....😉

  • Wow 1
  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fibi napisał:

Ostatnio koleżanka z pracy (lat 25) nie wiedziała kto to Tina Turner. Także tego....😉

Ostatnio ze zgrozą i niedowierzaniem odkryłam że nowy pracownik w mojej firmie (lat 26) nie wie kto to jest Clint Eastwood 😲. No wiele rzeczy jestem w stanie znieść na spokojnie ale nie obejrzeć niczego z Brudnym Harrym ??? Dyskwalifikacja już na starcie😉

Edytowane przez Zośka
  • Wow 1
  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

Ostatnio ze zgrozą i niedowierzaniem odkryłam że nowy pracownik w mojej firmie (lat 26) nie wie kto to jest Clint Eastwood 😲. No wiele rzeczy jestem w stanie znieść na spokojnie ale nie obejrzeć niczego z Brudnym Harrym ??? Dyskwalifikacja już na starcie😉

W sumie to przykro to czytać. No ale dożyliśmy takich czasów. Pokolenia Kenów i Barbie.  
 

Brudnego Harrego oczywiście uwielbiam. Choć wg mnie najlepszy film z Clintem to Gran Torino. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zośka napisał:

nowy pracownik w mojej firmie (lat 26) nie wie kto to jest Clint Eastwood

ja bym rozważył dalszą współpracę. 🫤

Po koniec mojej służby piastowałem stołek kierownika Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego , co za tym idzie wszyscy nowo przyjęci trafiali do mnie. Na pierwszej odprawie po szkole kiedy byli już pełnoprawnymi policjantami zadawałem im jedno pytanie : Czy są gotowi stać na straży porządku prawnego odnowionej demokratycznej  Rzeczypospolitej Polskiej i wiecie co? Z każdym następnym wcieleniem prawidłową odpowiedź znało coraz mniej z nich😟. Teraz już pewnie nikt nie zna.

4 godziny temu, Mnich Admin napisał:

Choć wg mnie najlepszy film z Clintem to Gran Torino. 

a może  ,,Bez przebaczenia,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...