Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Zośka napisał:

Najbardziej podoba mi się to że wszystkie zmiany zachodzące w bohaterach są pokazane, przedstawione w formie obrazów a nie opowiedziane i podane na talerzu

Mnie się wydaje,  że europejskie  kino wierzy w inteligencję  swoich widzów. Ceni tych, którzy będą film oglądać i którzy chcą zobaczyć opowieść która ich zaangażuje, pozwoli snuć swoje interpretacje i dziwić się, że film skręca w nieoczekiwaną stronę. Jeśli dodać do tego skandynawska małomówność to sumą jest dobry film. 

Ta zmiana  dla mnie jest dobrze pokazana na przykładzie scen seksu- pierwszej i drugiej. Nawet trudno to skomentować, po prostu patrzysz i wiesz i rozumiesz.

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 moderator napisał:

a to z pewnością. Nie jestem znawcą kina więc z polskiego kina to dobrze mi się kojarzy Zakościelny jako Zumbach w ,, Prawdziwej historii Dywizjonu 303,, był troszkę za stary ale zrobił co mógł aby wcielić się w tak bardzo barwną postać. A z kina światowego to bardzo fajnie widać przygotowanie do roli w kultowej ,,Kompanii Braci,, gdzie wzięto mniej znanych aktorów ,wysłano na miesiąc na poligon i osiągnięto fantastyczny poziom realizmu taktycznego. Szturm na baterię haubic w wykonaniu por.,Wintersa i jego ludzi to prostu podręcznik taktyki , oczywiście zdjęcia też dużo dały. Tu zresztą Damian Lewis jako Winters dał super popis. Natomiast mieszane uczucia budzi we mnie ,,Furia,, z Bradem Pitem , o ile sam Brad jakoś się broni w roli doświadczonego  frontowego podoficera to już realizm scenariusza jest całkiem od czapy.

Pamiętam, że nie jesteś fanem  ,,Furii". Mnie się dobrze oglądało ale ja na sprawach wojskowych się nie znam a tym bardziej na sprzecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wjesna napisał:

Ta zmiana  dla mnie jest dobrze pokazana na przykładzie scen seksu- pierwszej i drugiej. Nawet trudno to skomentować, po prostu patrzysz i wiesz i rozumiesz.

Nie jestem przeciwniczką scen seksu ale w wielu filmach niczego one nie wnoszą a tutaj to jest naturalne i nienachalne. Świetnie wpisują się w obraz przemiany bohatera. 

A jak Ci się podobały role kobiece ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem przyjemność obejrzeć film "Kos". I napisać o nim, że to film bardzo dobry, to jakby nic nie napisać. 

Nie dajcie się zmylić, że jest to kolejny, historyczny film, bo nie jest. To nie jest też film o Kościuszce, jakby mógłby wskazywać tytuł, ani o insurekcji. Ani kolejny bogoojczyźniany obraz o patriotyzmie. To raczej gorzki esej o naszej przeszłości. I tożsamości. 

Jeśli ktoś lubi kino Tarantino (ja się do tej grupy zaliczam) to będzie tym filmem zachwycony. Porównania do "Nienawistnej ósemki" są jak najbardziej zasadne. A sam początek filmu budzi naturalne skojarzenia z "Django". 

Film zrobił na mnie aż takie wrażenie, że poza pewną wtórnością praktycznie nie ma się do czego przyczepić. Błyskotliwe i inteligentne dialogi. Braciak i Więckiewicz w rolach życia. Świetna muzyka. 

Moja koleżanka, która zaprosiła mnie na seans, była równie wniebowzięta. Po napisach końcowych poszliśmy na kawę i wspólnie rozkminialiśmy fabułę 😉

Oczywiście jest to kino specyficzne, nie dla każdego. Ktoś, kto dostrzega jakąkolwiek głębię w tekstach piosenek disco polo z pewnością wyjdzie z seansu zawiedziony. 

@barbie609 moderator@wjesna @Zośka- myślę, że i Wy będziecie tym obrazem oczarowani. 

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym pozytywnym zaskoczeniem było to że to nie "Kościuszko pod Racławicami", Narodowy Bohater tylko człowiek z krwi i kości, trochę taki "szeryf" ale przede wszystkim rewolucjonista z podciętymi skrzydłami. Aktorstwo w tym filmie to naprawdę wysoki poziom a scenariusz i reżyseria zasługują według mnie na nagrodę. Trochę bałam się tego filmu ale niepotrzebnie. Dobre kino bez patosu ale skłaniające do zastanowienia się nad słowami Kosa " wy to chyba nie chcecie tych wojen wygrywać ?"

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mnich Admin napisał:

Wczoraj miałem przyjemność obejrzeć film "Kos". I napisać o nim, że to film bardzo dobry, to jakby nic nie napisać. 

właśnie wróciliśmy z kina i naprawdę jest tak jak napisał @Mnich Admin.Rewelacyjne aktorstwo , niby zawsze człowiek wiedział ,że Kościuszko był zawodowym żołnierzem ale tu to był typowy ,,pies wojny,, .Zawodowiec w każdym calu, super. Jeśli ktoś nie był naprawdę polecamy. Aha rzeczywiście widać inspirację stylem Tarantino.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2024 o 09:11, barbie609 moderator napisał:

Trochę się obawiam jakby to tak nowocześnie wyszło.Dużą siłą tego filmu jest obsada , jakoś nie widzę we współczesnych czasach takiego składu.Pomijając warsztat aktorski oni grali ,,siebie,, swoje czasy swoich rówieśników,swoje  bardzo skomplikowane życiorysy, .Karewicz , Niemczyk Łomnicki no wiem czy ktoś by się porwał na interpretację tych ról.

Też nie widzę sensu robienia nowej wersji. Można poprawić cyfrowo co się da - byle przy tym nie przerabiali formatu , bo część scen potem wygląda nieco groteskowo, jakieś wielkie głowy, obcięte ręce itp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mnich Admin napisał:

rozumiem, że oglądaliście "Kosa" ze swoimi lepszymi połówkami? 🙂 

Ja tak , i G też się podobało.

 

9 godzin temu, Jędrek napisał:

E tam, gdzieś czytałem że był kobietą 

no ale to musiałby być LGBT bo o ile pamiętam chciał porwać swoją laskę, jak się jej ojciec na ślub z chudopachołkiem po Szkole Rycerskiej nie chciał zgodzić.Niestety nie wyszło. A może i dobrze bo by się chłop ożenił zdziadział i zrobił by się wakat na etacie żołnierza wolności dwóch narodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...