Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

Oglądaliście półfinał w siatkę? 

Zdążyłam na ostatni set.

19 godzin temu, Zośka napisał:

A z takich nie górskich ostatnio oglądałam "Glas Onion" i bardzo fajnie się oglądało.

O, też mi się w miarę podobał. Nie wiedziałam, że Craig ma komediowe zaciecie, fajnie wypadł. 

To ja oglądałam z ciekawszych rzeczy Emigantow.  Nawet bardziej niż ciekawych,  bo film jest bardzo dobrze zrobiony. Opowiada o nieznanej mi historii, że były takie czasy, gdy Skandynawowie a dokładnie Szwedzi klepali biedę i za szczęściem wyruszali do Ameryki. Trafiłam na niego przypadkiem, nie wiem, jak taka perełka przeszła bez echa. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zośka napisał:

Jak Ci się podobał to polecam "Na noże". To taka jakby pierwsza część i jest lepsza a Craig zagrał świetnie.

Widziałam. Podobał mi się i dlatego potem oglądnęłam Glass onion.

Za komediami nie przepadam, bo bywają kiepskie i żenujące ale leciała kiedyś w tv polska  "Teściowie " i nawet całkiem.ok była. Koniec kiepski  ale cały środek fajnie się oglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2023 o 20:36, Mnich Moderator napisał:

Jeśli ktoś interesuje się psychologią, filozofią życia, naturą człowieka bardzo polecam książkę "Człowiek w poszukiwaniu sensu" V. Frankla. To jedna z tych lektur, które dają moc i nadzieję. 

Ksiądz Kaczkowski często wspominal tę książkę i tak myślałam, że dobrze byłoby ją przeczytać 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś z książek ostatnio przeczytanych. ,,Wojna Iwana" miała być odbrązowieniem mitu radzieckiego żołnierza, odważnego  wojaka,gotowego za kraj oddać życie.  I taka była. Ostatni rozdział najtrudniejszy. O ile w jakiś sposób można zrozumieć okrucieństwo w walce,  o tyle nijak nie idzie przyjąć do wiadomości znęcania się nad dziećmi i kobietami. I ten Iwan pytany o wojnę chętnie opowiada jacy to nie byli niezwyciężeni, ale i przyznaje się do wielu  porażek, strachu, beznadziei.  Jednak pytany o to jak traktowali  berlinskie kobiety i dzieci nagle  tak jak.pozostali zapada na wygodną amnezję. 

 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wjesna napisał:

,,Wojna Iwana" miała być odbrązowieniem mitu

jeśli Cię interesują takie klimaty to polecam  Boris Gorbaczewski ,,Przez wojenną zawieruchę,, no i oczywiście James Jones ,,Cienka czerwona linia,, Herman Wouk ,, Bunt  na okręcie,,. A o naszych to taka ,,dziwna,, książka ,, Arnhem ciemne światło,,

a co  do wybiórczej pamięci weteranów to Otto Carius ,, Tygrysy w błocie,, front wschodni z punktu widzenia niemieckiego czołgisty.

Edytowane przez barbie609
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, barbie609 napisał:

jeśli Cię interesują takie klimaty to polecam  Boris Gorbaczewski ,,Przez wojenną zawieruchę,, no i oczywiście James Jones ,,Cienka czerwona linia,, Herman Wouk ,, Bunt  na okręcie,,. A o naszych to taka ,,dziwna,, książka ,, Arnhem ciemne światło,,

a co  do wybiórczej pamięci weteranów to Otto Carius ,, Tygrysy w błocie,, front wschodni z punktu widzenia niemieckiego czołgisty.

"Arnhem, ciemne światło" - dawno temu czytałem, ale pamiętam że miała moc ta pozycja 🙂

Czy dobrze kojarzę że jedną z postaci był niejaki Nieorder - piekielny kapral? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wjesna napisał:

To może coś z książek ostatnio przeczytanych. ,,Wojna Iwana" miała być odbrązowieniem mitu radzieckiego żołnierza, odważnego  wojaka,gotowego za kraj oddać życie.  I taka była. Ostatni rozdział najtrudniejszy. O ile w jakiś sposób można zrozumieć okrucieństwo w walce,  o tyle nijak nie idzie przyjąć do wiadomości znęcania się nad dziećmi i kobietami. I ten Iwan pytany o wojnę chętnie opowiada jacy to nie byli niezwyciężeni, ale i przyznaje się do wielu  porażek, strachu, beznadziei.  Jednak pytany o to jak traktowali  berlinskie kobiety i dzieci nagle  tak jak.pozostali zapada na wygodną amnezję. 

 

 

Ruski soldat w swej masie nie zmienił się od 1920, zresztą cały naród jak widać również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 napisał:

Herman Wouk ,,

Jego Wichry wojny czytałam. 

Bardziej niż techniczne aspekty wojny, taktyka, militarne zaplecze i jego przydatność interesował mnie sam czas wojny i jej przeżycie.  Czy jest możliwe po tych, co się  robiło i widziało i przeżyło wrócić do normalnego życia,  do myśli sprzed wojny. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jędrek napisał:

Ruski soldat w swej masie nie zmienił się od 1920, zresztą cały naród jak widać również. 

Tak. 

W którejś z książek była  opisana sytuacja  kobiety skazanej za jakieś bzdury na gułag. I córka pyta tej kobiety czy jest winna, bo jeśli nie  to ona nie wstąpi do komsomolu i nie zapomnij władzy krzywdy wyrządzonej  jej matce. I ta matka,  skazana niesłusznie mówi do swojej corki,  że tak, że jest winna. I tłumaczy to tym,że nie może tak być  że jej córka  nie bedzie w komsomole  i nie będzie władzy radzieckiej uznawać. 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...