Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Q'bot napisał:

Też bym się rozłożył ze statywem i to uwiecznił - więc wcale się gapiom nie dziwię 

 

2 minuty temu, Q'bot napisał:

możesz mieć albo dobry kadr albo ściągnąć kogoś z linii ognia, co wybierasz?

coś mi się ciśnie na usta ale moderowi nie wypada ........

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

@jaaga76 tym co przeszkadzali powinni wlepiać mandaty.

Dokładnie. Szybciej bym się spodziewała, że ktoś podejdzie zapyta czy nie pomóc, a nie wyciągnie telefon i zrobi "live".... Nie ogarniam tej skali kretynizmu. To jest niesamowite, jak ludzie  tracą w takich sytuacjach instynkt samozachowawczy i bierze górę zwykłe, wstrętne, egocentryczne wścibstwo... Dokładnie to samo jest na drodze. wiecie jak dużo jest tzw. stłuczek/wypadków lustrzanych....

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Zośka napisał:

Ja też nie. 

Bardzo często spotykam się z sytuacjami w których ludzie stoją, gapią się, kręcą filmy telefonem i komentują ale nie pomogą. 

Niestety, to takie signum temporis. W czasach klikalności, pogoni za lajkami, coraz trudniej o zwykłą przyzwoitość. Ważniejsze od tego, ile książek przeczytałam, czy kiedy ostatnio byłem w teatrze jest to, czy mam konto na Tik Toku. Albo ile osób wyświetliło Instastory. 
 

Majowie mieli rację. Koniec świata jest bliski…😯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mnich Admin napisał:

 Ważniejsze od tego, ile książek przeczytałam, czy kiedy ostatnio byłem w teatrze jest to, czy mam konto na Tik Toku. 

@Mnich Admin a dla mnie najważniejsze jest w człowieku to czy ma jakąś pasję, czy chce coś zobaczyć, przeczytać, poznać, czegoś się dowiedzieć, nauczyć... Nie rozumiem takiej jałowej egzystencji - praca, obiad, telewizor, spanie i od nowa to samo. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zośka napisał:

@Mnich Admin a dla mnie najważniejsze jest w człowieku to czy ma jakąś pasję, czy chce coś zobaczyć, przeczytać, poznać, czegoś się dowiedzieć, nauczyć... Nie rozumiem takiej jałowej egzystencji - praca, obiad, telewizor, spanie i od nowa to samo. 

Prawda. Nie ma nic gorszego, jak stagnacja. Jak stanie w miejscu. Dlatego tak ważne jest, by nieustanie się rozwijać. Poszerzać horyzonty. I otaczać się ludźmi, którzy stymulują nas intelektualnie 🙂 

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zośka napisał:

telewizor

Kojarzę taki stary skecz KMN, z serii Wujek i Ciotka:

On czyta gazetę. 

Ona -  Marian, co ty tak ciągle czytasz?

On w odpowiedzi coś niewyraźnie mruczy pod nosem.

Ona po chwili z przerażeniem - Jezus Maria, telewizor się zepsuł?!

 

🤣

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mnich Admin napisał:

Nie obraź się, ale dla mnie to deczko hienowate. 
 

Serio, kiedy w tle rozgrywa się dramat, dramat człowieka, kiedy trwa wyścig z czasem, kiedy ratownicy walczą o czyjeś życie Ty bez mrugnięcia okiem cykałbyś fotki? 

Bez mrugnięcia zapewne nie, bo oczy wysychają, co szczególnie ważne gdy nosisz szkła kontaktowe, tak jak np. ja. 

Ale w sytuacji gdy jestem w bezpiecznym miejscu, nie przeszkadzam ratownikom, a oni nie potrzebują mojej pomocy w akcji, to owszem "cykałbym fotki". 

Zauważ że ratownicy też "cykają fotki" z akcji. 

A przy okazji - w sytuacjach gdy sam bawiłem się w ratownika, nigdy nie miałem głowy by "cyknąć fotkę". I teraz trochę tego żałuję. 

 

 

Reasumując - moim skromnym zdaniem trochę za bardzo przeżywacie 😎 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2024 o 12:22, barbie609 moderator napisał:

Mnie w takich sytuacjach ostatnimi czasy zastanawia jedno - zapewne każdy z nich ma smartfona z internetem. 

Sprawdzenie np. dokąd się idzie, jakie są warunki, jak się ubrać - to obecnie jest chwila. No ale po co... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2024 o 21:46, Mnich Admin napisał:

A tymczasem w Himalajach, w drodze na dach świata. 

fot. IG/himalayanquests

 

GEwutAIXMAA8JUo.jpeg

I niech cię człowieku w takiej sytuacji dopadnie rozwolnienie  🙃 🤣

Ja zresztą i tak się tam nie wybiorę, no chyba że klimat się na tyle ociepli że cały ten cholerny śnieg zniknie 😉

Poza tym nastałem się w kolejkach za schyłkowego Gierka i całego Jaruzela, więc gdzie mogę to ich unikam. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2024 o 09:59, Zakochana w górach napisał:

nawigacja podpowiadała tę drogę

W zeszłym roku przy jednym z powrotów z Zakopanego nawigacja dała znać że jest mega korek przed tunelem i pokierowała gdzieś w lewo przez wioski. Prawie wszyscy przyjezdni tam ruszyli - i tak jedziemy w kolumnie, jedziemy, jedziemy ... coraz wolniej. Droga coraz węższa, aż wreszcie taka że dwie osobówki ledwo się miną - i to tylko miejscami.  A z przeciwka przepycha się coraz więcej aut, takich dość ubłoconych. Okazało się że nawigacja wyprowadziła nas dosłownie i w przenośni ... w pole. Niektórzy nawet spróbowali pojechać dalej, ale potem i tak większość wracała. Zrobiło się zamieszanie. Jakoś udało mi się w miarę szybko zawrócić, ale posiadacze kombiaków i dużych suvów mieli nielichy problem. 

W efekcie i tak trafiliśmy wszyscy z powrotem w korek przed tunelem, tyle że godzinkę później.   😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...