Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Zośka napisał:

na Nosalu się jeździło i pewnie będzie jeździć

Jako kibic narciarstwa alpejskiego z wieloletnim stażem uważam że reaktywacja trasy FIS na Nosalu to super pomysł. Ten stok jest świetnie położony, poza tym i tak praktycznie nie leży w Parku, lecz na samym skraju, schodząc przecież w kierunku miasta, a nie  w  głąb Tatr. 

Co do wycinki tego hektara czy dwóch hektarów drzew - ktoś kto tam bywa regularnie, wie że tych drzew i tak za kilka lat nie będzie, bo skasuje je kornik i kolejne halne. Tego procesu się w tym miejscu nie zatrzyma, po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jędrek napisał:

którzy by tam nie poszli za chińskiego boga, gdyby na końcu nie było do kupienia piwa i schaboszczaka

oj tam, oj tam... przecież oni idą podziwiać widoki 😉

Niestety schroniska, tak jak cała turystyka się komercjalizuje. Ja nie mam pomysłu na zamianę tego stanu rzeczy. Póki co gram w grę pt. rezerwuję nocleg z z rocznym wyprzedzeniem. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jędrek napisał:

Jako kibic narciarstwa alpejskiego z wieloletnim stażem uważam że reaktywacja trasy FIS na Nosalu to super pomysł. Ten stok jest świetnie położony, poza tym i tak praktycznie nie leży w Parku, lecz na samym skraju, schodząc przecież w kierunku miasta, a nie  w  głąb Tatr. 

W tym rzecz. Naprawdę jest kilka bardziej dla tatrzańskiej przyrody szkodliwych rzeczy.... 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaaga76 napisał:

przecież oni idą podziwiać widoki

Taaa... Parę razy zdarzyło mi się przez dłuższy czas obserwować takie "podziwianie" - 90% z tego typu ludzi nawet nie wie na co patrzą, nie interesuje to ich. Aby fotkę strzelić - najlepiej selfika na którym gór i tak prawie nie widać - i do baru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jędrek napisał:

Taaa... Parę razy zdarzyło mi się przez dłuższy czas obserwować takie "podziwianie" - 90% z tego typu ludzi nawet nie wie na co patrzą, nie interesuje to ich. Aby fotkę strzelić - najlepiej selfika na którym gór i tak prawie nie widać - i do baru. 

Zaliczone, odhaczone... 

Ja mam taką w sumie pozytywną obserwację, że jak sobie gdzieś tam siadamy, albo coś sobie pokazujemy, to często ktoś nas podsłuchuje i potem podaje dalej... czyli jest nadzieja (malutka) w narodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mnich Moderator napisał:

A tak już zupełnie na serio, to prawdą jest, że do Roztoki schodzą tylko ludzie, którzy wiedzą, że znajdą tam fajny klimat i skosztują niezłej kuchni. Większość turystów wybiera kierunek Morskie Oko.

Generalnie nie korzystam ze schronisk w ogóle, jeśli idę sam. W Roztoce nawet w środku nie byłem, przechodziłem tylko obok parę razy gdy w TPN remontowali asfalt i łaskawie zgodzili się by można było legalnie tamtędy iść z Palenicy i z powrotem. I to były chyba jedyne czasy gdy w Roztoce mieli naprawdę tłok 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Jędrek napisał:

Generalnie nie korzystam ze schronisk w ogóle, jeśli idę sam. W Roztoce nawet w środku nie byłem, przechodziłem tylko obok parę razy gdy w TPN remontowali asfalt i łaskawie zgodzili się by można było legalnie tamtędy iść z Palenicy i z powrotem. I to były chyba jedyne czasy gdy w Roztoce mieli naprawdę tłok 😁

Żałuj. Naprawdę przemiła obsługa, karmią wybornie. I czujesz się tam, jak gość, a nie jak intruz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jędrek napisał:

Wszystkie pomysły jakie mi się nasuwają w tej sprawie są raczej radykalne, więc nie będę o nich pisał.  😎

Tak sobie myślę, że ze znanych mi schronisk we wszystkich jest podobnie... Ich najemcy muszą zarobić na czynsze, remonty. To mega ciężka praca, która z romantyzmem nie ma nic wspólnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mnich Moderator napisał:

Żałuj. Naprawdę przemiła obsługa, karmią wybornie. I czujesz się tam, jak gość, a nie jak intruz. 

Wiem o tym, ale od początku mojego chodzenia w Tatry wyznaję zasadę samowystarczalności. Ale nie zawsze chodzę sam, więc wtedy zdarza mi się skorzystać ze schroniskowej oferty kulinarnej.

Z tym że Roztoka z mojego punktu widzenia jest położona w słabym miejscu. Jeśli idę w górę, to za wcześnie na jakiś popas, a jeśli w dół to za blisko parkingu żeby się zatrzymywać i rozsiadać. No i żeby tam zajść, trzeba stracić trochę czasu, a potem i tak wrócić w to samo miejsce. 

Edytowane przez Jędrek
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jaaga76 napisał:

Tak sobie myślę, że ze znanych mi schronisk we wszystkich jest podobnie... Ich najemcy muszą zarobić na czynsze, remonty. To mega ciężka praca, która z romantyzmem nie ma nic wspólnego. 

No i ok, ale dlaczego muszą to robić akurat w Tatrzańskim Parku Narodowym? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Jędrek napisał:

Wiem o tym, ale od początku mojego chodzenia w Tatry wyznaję zasadę samowystarczalności. Ale nie zawsze chodzę sam, więc wtedy zdarza mi się skorzystać ze schroniskowej oferty kulinarnej. Z tym żeeby tam dość Roztoka z mojego punktu widzenia jest położona w słabym miejscu. Jeśli idę w górę, to za wcześnie na jakiś popas, a jeśli w dół to za blisko parkingu żeby się zatrzymywać i rozsiadać. No i żeby tam zajść, trzeba stracić trochę czasu, a potem i tak wrócić w to samo miejsce. 

Rozumiem i szanuję. Ale jak kiedyś skrzyżują się nasze drogi na tatrzańskim szlaku z przyjemnością zaproszę Cię na borowikową 🙂 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Jędrek napisał:

Taka prywatna ciekawostka przy okazji - rok temu o tej porze miałem wrażenie że do czerwca jeszcze cała wieczność, a obecnie wydaje mi się że powinienem już chyba zacząć szykować rzeczy na urlop  🙃

Skąd taka refleksja, te dodatnie temperatury spowodowały zmianę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...