Jump to content

Buty w niskie góry


Recommended Posts

Dzień dobry.

Szukam butów do chodzenia codziennie w zimę oraz do chodzenia po górach.

Góry raczej będą jakieś niskie oraz mało wymagające jak góry stołowe ale zależy mi na wygodzie a mało się znam na tym.

Zastanawiają mnie buty od firmy caterpillar ponieważ dwóch moich kolegów ma i bardzo polecają co o nich sądzicie?

Zastanawiam się nad tymi 3 modelami:

1. https://www.eobuwie.com.pl/trekkingi-caterpillar-supersede-p719133-czarny.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_PL_GMC_MAIN_MP&is_retargeting=true&pid=google&af_sub1=cpc&c=_PL_GMC_MAIN_MP&gclid=CjwKCAjwm8WZBhBUEiwA178UnBt_E3W6BFaUYH0EPjt8onQF2x79cq3GY8Jz4iAIhQqXNgK5dFhfKBoC3pcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

2. https://www.eobuwie.com.pl/trapery-caterpillar-striver-bump-st-s3-p724913-black.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_PL_GMC_MAIN_MP&is_retargeting=true&pid=google&af_sub1=cpc&c=_PL_GMC_MAIN_MP&gclid=CjwKCAjwm8WZBhBUEiwA178UnFMsw9SZJ2gQAHCMlFDDWwq15DY8JYNpnOKGDaqtYzP4WGiwJe9lORoCwFQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

3. https://www.eobuwie.com.pl/trapery-caterpillar-stickshift-p712705-sundance.html?snrai_campaign=acQIbt76sJLK&snrai_id=89878af7-79a7-4b63-974b-655995e86919

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

@Zośka nie szukam butów w jakieś wysokie góry czy trudne szlaki, bardziej stawiam na wygodę, jak jestem w górach to chodzę według mnie dość łatwymi szlakami, na razie chodziłem po górach stołowych(szczeliniec wielki, śnieżnik itd.) i po Beskidach Zachodnich(babia góra) i nie czułem potrzeby jakiś specyficznych butów tylko raczej żeby podeszwa była antypoślizgowa i but był za kostkę.

Link to post
Share on other sites

Ja mam caterpilary,takie jak nr 3 tylko trochę inne.  Chodzę w nich z psem po wertepach,  po lasach,  nawet i w Tatrach w  nich byłam, to takie moje rezerwowe. Tak, że da się, tylko wadę mają taką, że przemakają dość szybko.  I że jak uderzę w palce to czuje to uderzenie. I podeszwa trochę miękka jsk dla mnie. To może jednak kup inne:)

 

  • Haha 3
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, barbie609 napisał:

 

Nasi znajomi teraz testują Columbie

 

Z kolumbii nosze takie specyficzne klapko-sandały, będzie już ze 20 lat….znaczy sie 4-5 para. Nawet po małych górkach w nich pomykałem na Teneryfie onegdaj ale na Teide sie w nich nie odważyłem. Bardzo udany model.

Link to post
Share on other sites
Dnia 26.09.2022 o 15:54, radszer napisał:

 

Szukam butów do chodzenia codziennie w zimę oraz do chodzenia po górach.

Chodzenie w butach "górskich" na co dzień nie ma moim zdaniem większego sensu, tylko zniszczysz podeszwy i ogólnie zużyjesz buty "do wyższych celów" ⛰️ przeznaczone. Jeśli trafisz model który przypasuje ci w górach, należy go zachować tylko do tego, a nawet szybko zakupić drugą parę, bo producenci mają teraz durny moim zdaniem zwyczaj częstego udoskonalania tego co było dobre. 

No chyba że trafi się nieudany model, to można go dobić na nizinach, zanim się wyrzuci.

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites
Dnia 29.09.2022 o 21:37, Zośka napisał:

Nie wiem dlaczego producenci myślą że kwiatek, różowe wykończenie albo pstrokate sznurówki pasują kobietom?

Bo maja mnie ma myśli:)

Mam buty np. w motyle, w kwiatki,  wiązane na kokardy, z kolorowymi przeszyciami a teraz kupiłam błyszczące z doszywanymi kwiatkami.  Tylko wszystko to nie w góry.  ?

 

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Należy pamiętać, że ta marka obuwia specjalizuje się w obuwiu roboczym. Każdy model na oryginalnej stronie producenta ma opis do czego jest przeznaczony. Budowa, leśnictwo, platformy wiertnicze, warsztat itd. itp co nie oznacza, że nie nadają się do innego używania. Miałem kiedyś Malamuty i były świetne. Chodziłem w nich po Beskidach. Nawet zimą na oślej łączce mogłem bez problemu podbiegać ciągnąc dziecko na sankach. Na skałki jakiekolwiek podeszwa jest za miękka. Na co dzień i chłodna porę roku są świetne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...