Jump to content

Marek1977

Member
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To dobre pytanie. Wydaje mi się, że to dobry kompromis cenowy zarówno raków jak i butów przystosowanych do tych raków. Może od początku... Obuwie do kilku wypadów jednodniowych zimą podczas urlopu na 3 Króli czy ferii zimowych. Śnieżka, Babia Góra, Kasprowy może Grześ, Rakoń, Wołowiec. Takie proste trasy więc uznałem, że zakup butów typu La Sportiva Nepal które są chyba pod automatyczne raki byłby przerostem formy nad treścią zarówno sprzętowo jak i finansowo. Widziałem sporo modeli pod półautomatyczne raki które można kupić już w cenie ok 750-850 zł a i same półautomaty są w rozsądnych p
 2. Jak w temacie. Kto używa i ma sprawdzoną markę i model takiego buta. Na rynku jest masę takich jak La Sportiva Trango, Salewa Rapace czy MTN mid, Scarpa Zodiac czy Marmolada, Mammut, Garmount no jest tyle marek i modeli że można oszaleć. Jak ktoś używa i ma sprawdzony model to proszę o podanie i kilka słów swoich wrażeń i spostrzeżeń z użytkowania.
 3. Podejrzewam, że jak się rodziłem to po górach w kierpcach się jeszcze chodziło 😉 Oczywiście z subiektywnym odczuciem się nie dyskutuje. Czujesz się komfortowo i bezpiecznie w wysokich to chodzisz w wysokich koniec i kropka. Nie ma co na siłę nikogo przekonywać do niskich. Chciałbym jeszcze zauważyć jedną rzecz. Producenci i sprzedawcy od jakiegoś czasu aby sprzedać produkt wytwarzają sztuczne potrzeby. Uważam osobiście, że w przynajmniej połowie przypadków sprzęt w góry łącznie z obuwiem jest przerostem formy nad treścią. Znajomy jeździ raz w roku w lipcu w Beskidy i sprzedawca go na
 4. Niby tak ale moim zdaniem chodzić w wysokich tylko dla 500 metrów ubitego śniegu a 8 km po suchym, płaskim szlaku to przerosty formy nad treścią. Zwłaszcza gdy ktoś chodzi od maja do końca września.
 5. Ktoś używa może tego modelu? Ciężko znaleźć opinię o tej latarce a na YT jest tylko prezentacja producenta z jakichś targów. https://www.decathlon.pl/p/mp/ledlenser/latarka-czolowa-solidline-sh6r-designed-by-ledlenser-600lm/_/R-p-24fbb24b-308e-46e9-a631-131241e287a8?mc=24fbb24b-308e-46e9-a631-131241e287a8_c1
 6. LS Tx4. Ale Mescalito to też kultowy model bardzo chwalony przez użytkowników. Podeszwa w LS na skały, wilgotne lepsza.
 7. Kolega dosłownie tydzień temu kupił Salewy Crow, faktycznie, potwierdził, na zejściu z Giewontu ślizgał się choć pogoda na długi weekend była wymarzona, no nieco wilgotne skały i tu pojawił się problem. Osobiście zastanawiałem się nad modelem Rapace ale podobno ta sama sytuacja. Ktoś potwierdzi? Są opinie, że La Sportiva Mid Tx4 gtx radzi sobie bardzo dobrze na wilgotnych kamieniach ale ten model nie nadaje sie pod raki.
 8. Nie zgodzę się z ta opinią. Membrana w niskich butach jest tak samo niezbędna jak w wysokich. Majówka i Śnieżka. Pow 1200m już wszystko w śniegu to to raz. Wrzesień Giewont cały w śniegu i Kasprowy to samo. Błoto, deszcz, potoki itd nawet mokra trawa o poranku. Jeśli to jedyne buty w góry to koniecznie z membraną. Poniżej fotka z 20 września br. Giewont z Kuźnicy. Bez membrany bagno w butach. W lato zakładam cienkie skarpetki, stopa minimalnie się poci.
 9. Należy pamiętać, że ta marka obuwia specjalizuje się w obuwiu roboczym. Każdy model na oryginalnej stronie producenta ma opis do czego jest przeznaczony. Budowa, leśnictwo, platformy wiertnicze, warsztat itd. itp co nie oznacza, że nie nadają się do innego używania. Miałem kiedyś Malamuty i były świetne. Chodziłem w nich po Beskidach. Nawet zimą na oślej łączce mogłem bez problemu podbiegać ciągnąc dziecko na sankach. Na skałki jakiekolwiek podeszwa jest za miękka. Na co dzień i chłodna porę roku są świetne.
 10. Jeden pies, bierz które lepiej na nodze czujesz. W Salewach TOPR śmiga w tym właśnie modelu. Aczkolwiek oba te modele są przystosowane pod raki więc raczej na zimę chyba bo na wiosna, lato i wczesna jesień coś lżejszego Salewa Wildfire lub Scarpa Mescalito albo mój faworyt La Sportiva Tx4, choć mam też Salewy mtn2 gtx i pomimo, że twarde to sobie chwalę. Fajny system usztywniania kostki mają (metalowa linka)
×
×
 • Create New...