Jump to content

Gęsia Szyja


Recommended Posts

Szczyt w Tatrach wysokich o wysokości 1489 m.n.p.m. Bardzo łatwo dostępny, (schody od Rusinowej Polany) a zarazem wyjątkowy, skąd zobaczymy piękne panoramy Tatr i nie tylko (masyw Babiej Góry). Wycieczka dla każdego, niemęcząca. Poniżej kilka zdjęć ze szczytu z ostatniej wyprawy. 

gęsia 1.jpg

gęsia 2.jpg

gęsia 3.jpg

 • Like ! 6
Link to post
Share on other sites

Jakaś nieprzyjazna dla mnie ta Gęsia ? albo mgła albo deszcz albo za ślisko, żeby pchać się wyżej...dopiero całkiem niedawno zobaczyłem coś z góry, mimo, że byłem chyba 4 raz, ale też nie do końca bo już się ciemno robiło ? 

Ale trasa na rozruch w sam raz ? 

 

Rusinowa1.JPG

Rusinowa3.JPG

Rusinowa.jpg

Rusinowa1.jpg

Gęsia1.JPG

Gęsia2.jpg

 • Like ! 5
Link to post
Share on other sites

Przechodziłam przez Gęsią Szyję idąc na Halę Gąsienicową zielonym szlakiem. Szczyt sam w sobie nie zrobił na mnie wrażenia, natomiast panorama z niego urzekłaby niemal każdego. Na próżno próbowałam wtedy rozpoznać, który szczyt jest którym (chodziłam wtedy bez mapy :<). Pogoda akurat udała mi się wyśmienita ? Natomiast szlak prowadzący do Hali wspominam źle, bo było strasznie mokro (była to późna jesień), no i widoki po drodze takie sobie ?

 • Like ! 3
Link to post
Share on other sites
 • 4 weeks later...

Pięknie tam i jakie widoki...

Szłam pewnego letniego dnia na gęsią, było strasznie gorąco i miałam dość ale widoki wynagrodziły spocone czoło. Zdjęć niestety nie mam .... przepadły wraz z innymi ważnymi tatrzańskimi po tym jak dałam dziecku telefon...?

 • Like ! 1
Link to post
Share on other sites
47 minut temu, vatra napisał:

Nie martw się @Anuś Powtórzysz wszystko jeszcze raz i będą nowe zdjęcia!??

Taki mam zamiar, chce zacząć zimową przygodę z Tatrami i tak myślałam żeby zacząć od tego szczytu a potem zobaczymy gdzie mnie poniesie ?

 • Like ! 2
Link to post
Share on other sites
 • 5 months later...

Ja najbardziej lubię Gęsią Szyję wczesną wiosną o poranku. Staram się wychodzić tak wcześnie, żeby podczas drogi "na" i  na Rusinowej było jak najmniej ludków. Wtedy spokojnie mogę sobie zaglądać z daleka w głąb mojej ulubionej Białej Wody (wiem to już prawie zboczenie) i podziwiać panoramę ( w drodze powrotnej nie przeszkadzają mi nawet niedzielne tłumy - ja jestem już "po" ) ?

DSC_2333f.jpg

 • Like ! 6
Link to post
Share on other sites

Rusinowa i Gęsia prezentują się nadzwyczajnie. Byłam tam dość dawno i był to jeden z moich pierwszych tatrzańskich szlaków;-) Szlak bez żadnych utrudnień do Rusinowej Polany, dalej trudnością są schody aż do szczytu;-)

20180720_150503.jpg

20180720_153935.jpg

20180720_165515.jpg

 • Like ! 3
Link to post
Share on other sites

To też dorzucę coś od siebie ? Na Gęsiej Szyi byłem tylko zimą (latem szkoda mi dnia na tak mało "tatrzański" szczyt). Plusem Rusinowej czy Gęsiej (jak to już wyżej padło) są obłędne wręcz widoki, bo trasa sama w sobie jest raczej z tych nudniejszych ? Panorama jest niepowtarzalna, więc dla niej warto zawitać ? No i sama Rusinowo ma też swój urok. Jakbym mieszkał gdzieś pod Tatrami to z chęcią bym zrobił piknik lub grilla na Rusinowej ? A tak apropo... Można rozpalić grilla na terenie TPN? Oczywiście jesli wszystko się przyniesie, nie zostawi się śladów po sobie, śmieci itp. Kuchenki turystyczne ludzie noszą więc w sumie czemu nie grill ? a taka karkóweczka z widokiem na Lodowy... ???

IMG_20200103_132210.jpg

IMG_20200506_141602.jpg

 • Like ! 3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...