Jump to content

Recommended Posts

Dnia 26.05.2022 o 15:32, barbie609 napisał:

niestety już było na podejściu dużo ludzi a na Rusince to już w ogóle.

Zawsze mnie śmieszy to narzekanie na tłok, który sami przecież współtworzymy 😁

W domyśle "jak oni wszyscy śmią iść tam gdzie Ja/My? I w ogóle po co tu przyszli? Tylko przeszkadzają Prawdziwym Turystom"  🙃 

• Like ! 1
7 godzin temu, Jędrek napisał:

Zawsze mnie śmieszy to narzekanie na tłok, który sami przecież współtworzymy 😁

Czy ja wiem czy śmieszy..są ludzie którzy idą w góry żeby pobyć sam na sam z przyroda (ja do nich należe) i są tacy którym odpowiada klimat Biedronki w piątkowe popołudnie - ci idą w góry jak do kina..żeby sie dobrze bawić, najlepiej w towarzystwie. Ja nie oceniam tylko obserwuje.

Generalnie nie obchodzi mnie co ludzie śmieją a czego nie śmieją - wybór jest mój..nie musze chodzić w tłoku i staram sie tego nie robić. Nie chodze tam gdzie tłok (lub wtedy kiedy jest tłok), nauczyłem sie go unikać i wiem jak go omijać.

A że narzekają/narzekamy........Polska stoi narzekaniem przecież!!!! 😁

• Like ! 1
Posted (edited)
10 godzin temu, Jędrek napisał:

jak oni wszyscy śmią iść tam gdzie Ja/My? I w ogóle po co tu przyszli? Tylko przeszkadzają Prawdziwym Turystom" 

10 godzin temu, Jędrek napisał:

Zawsze mnie śmieszy to narzekanie na tłok,

akurat ja się tego spodziewałem i nie mam nic przeciwko ludziom na szlaku , turyści z którymi podchodziłem to raczej tacy urlopowi , ale byli fajni , zainteresowani miejscem i fajnie się gadało. Czy mi przeszkadzają? , na pewno denerwuje mnie śmiecenie , głośne zachowanie , chlanie piwska na ławeczkach , dzieci hodowane a nie wychowywane ,  panie zostawiające wszędzie chusteczki  itd . Jeśli Tobie to nie przeszkadza to ok a mnie przeszkadza i opisując wycieczkę tego typu informacje będę podawał.

Edited by barbie609
  • Like ! 4
13 godzin temu, Jędrek napisał:

Zawsze mnie śmieszy to narzekanie na tłok

Je też tłoku w górach nienawidzę ale nie chodzi o ilość ludzi tylko o poziom (a raczej jego brak) zachowania. Większość z nich zachowuje się po prostu nieodpowiednio (eufemizm) do miejsca. Krzyczą, śmiecą, palą papierosy, piją alkohol i przeklinają jakby byli w knajpie a nie na szlaku. Chodzę po górach już wiele lat i zauważam coraz więcej przejawów zwykłego chamstwa, szczególnie w Tatrach. 

• Like ! 4

Kochani, ja to wszystko rozumiem. Ale co poradzę że śmieszy mnie narzekanie na tłok w sytuacji gdy ten tłok współtworzą sami narzekający. 

Nie pisałem nic o zachowaniu takim czy innym, które mnie przecież również drażni, czyli śmieceniu, hałasowaniu itp - bo to jest raczej oczywiste.

🙂