Jump to content
MonteLaguna

Najpiękniejsza przełęcz w Tatrach Polskich

Najpiękniejsza przełęcz w Tarach Polskich  

15 members have voted

1. 1. Która przełęcz w Polskich Tatrach jest najpiękniejsza

• Zawrat
      5
    • Kozia Przełęcz
      0
    • Krzyżne
      6
    • Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem
      4

Recommended Posts

Często w opisach różnych szlaków spotykam się z określeniem "szlak ten prowadzi na najpiękniejszą przełęcz w Tatrach Polskich" Problem w tym, że zdanie to pojawia się przy opisach rożnych przełęczy. Jak dotychczas znalazłem je przy opisie szlaków na:

- Zawrat

- Kozią Przełęcz

- Krzyżne

Osobiście uważam, że widoki są piękniejsze z Zawratu niż z Koziej(na Krzyżnem nie byłem). Kozia Przełęcz jest natomiast pociągająca w swojej surowości.

Czy ktoś wie może która przełęcz jest tak naprawdę najpiękniejsza. Mnie osobiście najbardziej urzekła Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

• Like ! 2

Guest

Z tych które wymieniłeś mnie najbardziej podoba się Zawrat . Chyba dlatego że to była moja pierwsza przełęcz która sprawiła mi taką frajdę przy wejściu a może dlatego że tam zaczyna się Orla Perć którą uwielbiam!!!

Z wymienionych tutaj - Zawrat. Z innych Szpiglasowa. Na Przełęczy pod Chłopkiem nie byłam jeszcze, wiec się nie wypowiem 🙂

A z Koziej to niewiele widać w sumie. Ale jest bardzo ciekawa. 

Edited by Anula
  • Like ! 3

4 minuty temu, Anula napisał:

Z wymienionych tutaj - Zawrat. Z innych Szpiglasowa. Na Przełęczy pod Chłopkiem nie byłam jeszcze, wiec się nie wypowiem 🙂

A z Koziej to niewiele widać w sumie. Ale jest bardzo ciekawa. 

Popieram,  Szpiglasowa! 

• Like ! 2

Byłem tylko na dwóch z czterech wymienionych, więc ciężko zagłosować. Z odwiedzonych najbardziej lubię Szpiglasową i pod Kopą Kondracką. Ta druga może nie najpiękniejsza ze względu na widoki, ale wystarczy podejść trochę wyżej, na Kopę Kondracką, albo w stronę Kasprowego, żeby zobaczyć genialne panoramy 🙂 No i jest to najwyższa do tej pory przełęcz, którą zdobyłem w warunkach zimowych, razem z Kopą 🙂 szału może nie ma, ale na start, gdzie ja mało zimowy jestem, niech wystarczy 🙂 

P.S. Ten temat powinien być gdzieś w dyskusji o szlakach a nie na uboczu forum 🙂 

Edited by staroń
  • Like ! 3

Guest

Moje pierwsze wejście na Zawrat i zejście do Piątki. To był czerwiec!

P1350734.JPG

P1350735.JPG

Guest
3 minuty temu, Adrian napisał:

Chłopek 😍

Też go lubię ale zawsze jak schodzę to nogi jak z waty 😉

_DSC3414.JPG

2 godziny temu, Agnieszka GP napisał:

Też go lubię ale zawsze jak schodzę to nogi jak z waty 😉

_DSC3414.JPG

Ja to w ogóle nie lubię schodzić bo kolana bolą, najlepiej było by wyjść a na dół zjechać 😂

• Haha 2

Dnia 12.09.2019 o 19:03, MonteLaguna napisał:

Często w opisach różnych szlaków spotykam się z określeniem "szlak ten prowadzi na najpiękniejszą przełęcz w Tatrach Polskich" Problem w tym, że zdanie to pojawia się przy opisach rożnych przełęczy. Jak dotychczas znalazłem je przy opisie szlaków na:

- Zawrat

- Kozią Przełęcz

- Krzyżne

Osobiście uważam, że widoki są piękniejsze z Zawratu niż z Koziej(na Krzyżnem nie byłem). Kozia Przełęcz jest natomiast pociągająca w swojej surowości.

Czy ktoś wie może która przełęcz jest tak naprawdę najpiękniejsza. Mnie osobiście najbardziej urzekła Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

I masz rację bo przełęcz pod Chłopkiem jest najpiękniejsza 😍

• Like ! 2

Wszystkie te przełęcze uwielbiam, za wspomnienia, które na myśl o nich, przychodzą mi do głowy 💕 Ale mam sentyment do "Chłopka", gdzie po raz pierwszy moje ręce "musnęły skały, wspinając się" na Kazalnicę 😍👍

• Like ! 5

Dnia 19.09.2019 o 18:57, Adrian napisał:

bo przełęcz pod Chłopkiem jest najpiękniejsza 😍

ee tam - to tylko w połowie Polskie Tatry

Dla mnie najpiękniejsza jest Przysłóp Miętusi

• Like ! 1

Tomanowa.  Nikt nie wymienia, bo może nie jest tak spektakularna i rzadko odwiedzana, teraz zamknieta, ale widoki na obie strony bardzo plastyczne. Mogłem godzinami leżeć w ciszy i gapić się na ogrom doliny Cichej.

• Like ! 2

Trudno tak wybrać jedną.Każda jest piękna na swój sposób.Jedna jest wyjątkowa wiosną,zaś druga zimą,jedna o wschodzie a inna o zachodzie słońca.Ja mam fajne wspomnienia z Przełęczą Krzyżne i Chłopkiem😉.20191026_171427.thumb.jpg.e912f121732f51cb7393ff2af1625350.jpg

DSC04840.JPG

• Like ! 4