Skocz do zawartości

Ci co skaczą fruwają ........ i rosną


barbie609 moder

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, wjesna napisał:

Bez żab bardziej mi się podoba. 

U mnie w ogrodzie w takim wilgotnym zakątku żyje ropucha, już chyba ze trzy lata tam mieszka a na zimę schodzi do piwnicy. Ja się trochę brzydzę ale mój mąż jak zobaczy że wypuściła się za blisko wyjścia na drogę zakłada rękawice i przenosi ją do jej "domu". 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zośka napisał:

U mnie w ogrodzie w takim wilgotnym zakątku żyje ropucha, już chyba ze trzy lata tam mieszka a na zimę schodzi do piwnicy. Ja się trochę brzydzę ale mój mąż jak zobaczy że wypuściła się za blisko wyjścia na drogę zakłada rękawice i przenosi ją do jej "domu". 

Obrzydzają mnie żaby. Ropuchy wieki nie widziałam. Niedaleko mnie  dawniej były stawy   i w letnie wieczory niósł się ich rechot. Był w tym urok. Mnie się kojarzył  z bajką o Calineczce. Za to po deszczu, przejście drogą obok stawów było okropne,  wszędzie porozjeżdżane żaby. Teraz stawy zaniedbane a żaby zniknęły.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

Lubię te letnie wieczorne koncerty. U nas jest dużo żab. A rano budzi nas klangor żurawi.

W lasku, w którym mamy treningi jest mały stawek i właśnie teraz żabcie zasuwają do wody....zawału można dostać jak się chodzi z kijami....😆 

 

 

@Zośkapięknie musi być tam u Ciebie... 

20240316_195945.jpg

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaaga76 napisał:

W lasku, w którym mamy treningi jest mały stawek i właśnie teraz żabcie zasuwają do wody....zawału można dostać jak się chodzi z kijami....😆 

 

Następne są jaszczurki- ni stąd ni zowąd nagle okazuje się, że siedzi obok i grzeje się do słońca 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wjesna napisał:

@Zośka te żurawie... pozazdrościć.

Taaak😂 najbardziej w weekend kiedy chcesz odespać a tu o 6.00 pobudka😂. Ale nie narzekam bo są piękne. W ogóle to u mnie urodzaj na ptaki. Na podwórku rośnie orzech włoski i ma w nim dziuplę dzięcioł. W choinkach są kosy a na łące czajki. W lesie są jastrzębie i sowy, po polach chodzą bażanty a sarny pasą się prawie pod płotem.

  • Lubię to ! 2
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Zośka napisał:

W ogóle to u mnie urodzaj na ptaki. Na podwórku rośnie orzech włoski i ma w nim dziuplę dzięcioł. W choinkach są kosy a na łące czajki. W lesie są jastrzębie i sowy, po polach chodzą bażanty a sarny pasą się prawie pod płotem.

no to jeszcze wilki,rysie  i może Kudłata się przeprowadzi bo w Tatrach ciasno

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zośka napisał:

Taaak😂 najbardziej w weekend kiedy chcesz odespać a tu o 6.00 pobudka😂. Ale nie narzekam bo są piękne. W ogóle to u mnie urodzaj na ptaki. Na podwórku rośnie orzech włoski i ma w nim dziuplę dzięcioł. W choinkach są kosy a na łące czajki. W lesie są jastrzębie i sowy, po polach chodzą bażanty a sarny pasą się prawie pod płotem.

Wesolo u Ciebie Czajki chyba nigdy nie widziałam. U mnie najwięcej  wróbli.  W radiu mówili,  że wróbli nie ma, pewnie dlatego, że wszystkie są u mnie. 

Jastrzębie  są ładne, czasem kołują bo polują na kury, ale pokazuje im wtedy, że sąsiad ma więcej drobiu i ewentualnie żeby tam szczęścia  próbowały.

Edytowane przez wjesna
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zośka napisał:

wróble znikają ale u nas jest ich pełno, mogę oddać bo strasznie brudzą 

Mogę się zamienić za gołębie. Będą Ci gruuuchac i ...  no i to samo co wróble tylko bardziej  😉

Kosy są fajne,  lubią się z psem.  Piesek lezy i patrzy jak Kos mu jedzenie dziobie. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...