Skocz do zawartości

CZARNY SZCZYT


peter1

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, peter1 napisał:

@J@n dzięki za pomysły! Nie używam generalnie hostingów ale mogę zacząć. Ze zdjęć które zamieściłeś otwiera się tylko 'te z kijkami'. Sprawdzałem na telefonie, tablecie i laptopie. Wszędzie tylko te jedno w tej chwili. Reszty nie widać. Czymś się różni od innych?

to całkiem zgłupiałem bo wczoraj mi się otwierało a dzisiaj już nie

a zobacz tutaj czy link do galerii kochamnarty.pl się otwiera jako zdjęcie (po kliknięciu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2024 o 12:02, barbie609 moder napisał:

usuwać najstarsze zdjęcia

Sorry, ale to jakiś bezsens. Uwaga ogólna oczywiście, nie do ciebie, moderze.

Forum to jest całość, a nie tylko to co nowe. 

Adminie - do roboty. Na pewno można to zmienić. 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jędrek napisał:

Sorry, ale to jakiś bezsens. Uwaga ogólna oczywiście, nie do ciebie, moderze.

Forum to jest całość, a nie tylko to co nowe. 

Adminie - do roboty. Na pewno można to zmienić. 

Odpowiem sam sobie (a co, nie można? 😋 ) - najprostsze rozwiązanie jakie mi się nasuwa to zakładanie kolejnego profilu przy kończącym się limicie na zdjęcia. Czyli np. teksty piszemy na starym "Jędrek", a fotki do nich dokładamy za pomocą nowego "Jędrek cośtamcośtam".

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jędrek napisał:

a fotki do nich dokładamy za pomocą nowego "Jędrek cośtamcośtam".

regulamin zabrania takich manewrów w punkcie 4-tym

 

Zabrania się tworzenia więcej niż jednego konta z jednego adresu IP. W przypadku wykrycia korzystania z dwóch kont przypisanych do jednego adresu IP, Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia tychże i poinformowania o tym fakcie innych Użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jędrek napisał:

A ten regulamin to Zeus narzucił? W czym problem żeby dostosować regulamin do potrzeb forumowego ludu?

przecież jest na skrypcie możliwość zwiększenia ilości zamieszczonych zdjęć

każdy ADMINISTRATOR ma takie uprawnienia

@Mnich Admin jaki to dla Ciebie problem ?

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2024 o 15:08, barbie609 moder napisał:

@peter1niestety nie działa , sugeruję jednak korzystanie z funkcjonalności forum , oczywiście po odchudzeniu zdjęcia. Tak chyba będzie lepiej.

Już rozmawialiśmy, że odchudzenie zdjęcia nic nie da bo mam limit wykorzystany do końca(zostało 171kb). 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2024 o 22:38, Jędrek napisał:

Odpowiem sam sobie (a co, nie można? 😋 ) - najprostsze rozwiązanie jakie mi się nasuwa to zakładanie kolejnego profilu przy kończącym się limicie na zdjęcia. Czyli np. teksty piszemy na starym "Jędrek", a fotki do nich dokładamy za pomocą nowego "Jędrek cośtamcośtam".

Nawet o tym myślałem bo mam problem ze starym hasłem. Ale na razie popróbuję z hostingami. No chyba że coś moderator/admin wymyśli...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, barbie609 moder napisał:

a ja pisałem  że niestety musisz usunąć stare fotki

Zgadza się, pamiętam i rozumiem. 🙂 

Ale co innego jest odchudzanie a co innego usuwanie. 

Nie zamierzam niczego usuwać. Nie po to zamieszczałem przez lata tyle wypraw by to kasować. Niech służy ludziom. 

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja z poziomu swoich uprawnień nic nie mogę zrobić. Nie jestem w stanie zwiększyć limitu załączników. Napiszę do Krzyśka @tatromaniak, żeby skontaktował się ze swoim informatykiem. Forum znajduje się na zewnętrznym, komercyjnym serwerze i myślę, że właśnie tu leży pies pogrzebany - właściciel serwera powinien zwiększyć limit. Tym bardziej, że mój limit też na wyczerpaniu, zostało mi tylko 30 mb. 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze taki najprostszy sposób

Trzeba dopisać do PUNKTU 4 Regulaminu:

"Zabrania się tworzenia więcej niż jednego konta z jednego adresu IP. W przypadku wykrycia korzystania z dwóch kont przypisanych do jednego adresu IP, Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia tychże i poinformowania o tym fakcie innych Użytkowników. "

(W szczególnych wypadkach Administrator Forum może zezwolić na utworzenie dodatkowego konta z tego samego IP)

Wyobraźcie sobie na przykład że cała rodzina chce pisać na forum i każdy pod innym nickiem

Edytowane przez J@n
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2024 o 11:08, peter1 napisał:

Nie zamierzam niczego usuwać. Nie po to zamieszczałem przez lata tyle wypraw by to kasować. Niech służy ludziom.

Brawo, dokładnie o to mi chodzi. 👍

Kiedyś dość dużo pisałem na forum tatry inspiration. Ono, jak wiele innych, padło ofiarą fejsa itp.  Ale wciąż jest w sieci, zawiera np. mnóstwo różnych ciekawych relacji - tylko co z tego, jeśli zdjęcia tam były wrzucane przez ludzi za pomocą np. imageshacka - i po prostu zniknęły. A na co komu forum o górach bez zdjęć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

488 MB to niewiele zważywszy na to że w grę wchodzi grafika. Wynika to pewnie z tego że jest ograniczona przestrzeń dyskowa.  Zakładając 1000 użytkowników robi się prawie 0,5 TB.  Z tego co wiem maksymalne pojemności oferowane przez dostawców usług hostingowych to 2TB.  Jednym z rozwiązań choć tymczasowym jest ograniczenie pojemności np jednego załącznika do powiedzmy 300 KB. Nie rozwiąże to problemu długoterminowo i nie spowoduje że osoby które wyczerpały swój limit będą mogły umieszczać fotki.  Zakaz zakładania więcej niż jednego konta z tego samego adresu IP też nie jest dobrym rozwiązaniem. Ma to na celu ograniczyć liczbę zakładanych kont ponieważ do każdego konta rezerwowana jest przestrzeń dyskowa minimum 488 MB.  Rozwiązanie z limitem kont z tego samego IP jest nietrafione z tego powodu który przedstawił @J@n oraz dlatego że zdecydowana większość użytkowników Internetu nie posiada stałego adresu IP.  Przy braku stałego adresu IP adres ten zmienia się cyklicznie (częstotliwość zmian jest uzależniona od operatora). Może być taka sytuacja, że adres który posiada aktualnie użytkownik A w innym czasie może być przypisany do użytkownika B.  Z drugiej strony trzeba jakoś ograniczyć powstawanie kont śmieciowych.  Jednym z rozwiązań wydaje się być wprowadzenie symbolicznych opłat okresowych np rocznych 20 zł. Pewnie ten pomysł nie spodoba się wszystkim, myślę jednak że fascynatom gór nie będzie to przeszkadzało. Można wtedy zapytać o zwiększenie przestrzeni dyskowej u dostawcy za dodatkową opłatą choć i to może okazać się niewystarczające.  Można stworzyć własny serwer, własne łącze choć wymaga to większego nakładu pracy i zaangażowania oraz kosztów.  Myślę że 20 tys rocznie mogło by wystarczyć co przy 1000 użytkownikach i niewielkiej opłacie rocznej miało by sens.  Wtedy można stworzyć znacznie większą przestrzeń dyskową którą można rozbudowywać wg potrzeb.  To takie moje przemyślenia, wybór rozwiązania oczywiście należy do właściciela portalu.   

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, J@n napisał:

Zapomnij,

przerabialiśmy ten temat na forum kochamnarty.pl ,

przy ok 5000 użytkowników tylko 5 zadeklarowało chęć wsparcia forum.

Zresztą Tatromaniak ma już sporo osób wspierających

https://tatromaniak.pl/sponsorzy/

W takim razie trzeba szukać innych rozwiązań. Trochę szkoda że społeczeństwo nie zgadza się na drobną opłatę rzędu 2 zł miesięcznie, w końcu wszelkiego rodzaju portale i fora takie jak to są dla ludzi.  Taka dziwna postawa nic od siebie - taki konsumpcjonizm.  

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pablo P napisał:

W takim razie trzeba szukać innych rozwiązań. Trochę szkoda że społeczeństwo nie zgadza się na drobną opłatę rzędu 2 zł miesięcznie, w końcu wszelkiego rodzaju portale i fora takie jak to są dla ludzi.  Taka dziwna postawa nic od siebie - taki konsumpcjonizm.  

Nawet miałem jednego użytkownika co sugerował że to forum powinno mu płacić za to że dzieli się swoją fachową wiedzą

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, barbie609 moder napisał:

wiesz mnie wystarczyło w zasadzie na 3 lata , tylko jeden warunek , zdjęcia trzeba ,,odchudzać,, Co do opłat to dla mnie nie problem.

Zgadzam się, jeden ze sposobów to odchudzanie zdjęć, ale to nie rozwiązuje problemu tylko przesuwa go w czasie. Dla mnie  opłata tez nie jest problemem. Gdyby były choćby symboliczne opłaty 20 zł rocznie wtedy byli by tu użytkownicy którym zależy. Można by też ewentualnie wprowadzić większe limity dla osób które dokonują cyklicznych opłat, w końcu przestrzeń dyskowa kosztuje. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, barbie609 moder napisał:

wiesz mnie wystarczyło w zasadzie na 3 lata , tylko jeden warunek , zdjęcia trzeba ,,odchudzać,, Co do opłat to dla mnie nie problem.

można też czasami się zastanowić czy jest sens wklejania prawie identycznych zdjęć tej samej góry z tego samego miejsca w tej samej relacji

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...