Jump to content
Lavinka

Parkowanie tylko z e-biletem

Recommended Posts

Myślę, że temat ten jest na tyle gorący, że zasługuje na oddzielne miejsce na tym forum do dyskusji.
Jak już pewnie wiecie, chcąc zaparkować w rejonie Palenicy Białczańskiej należy wcześniej zakupić e-bilet. Czy jest to dobry pomysł? Moim zdaniem zdecydowanie nie.  Dlaczego?
Ponieważ osoby takie jak ja, które planują wyjazd z dnia na dzień, a plany te zmieniają się nieraz w ostatniej chwili (głównie ze względu na pogodę), a także osoby, które wybierają się w góry spontanicznie, zmieniają trasę jeszcze w trakcie jazdy na Podhale, nie mają możliwości zaparkować na Palenicy. Nie wiem na ile wcześniej należy dokonywać zakupu biletu, ale np. w tej chwili już na jutro miejsc nie ma- a to przecież środek tygodnia. Problem nie dotyczy tylko wyjść w rejony Morskiego Oka, ale również Doliny Pięciu Stawów. Dla mnie strata wydaje się ogromna. Ponadto wydaje mi się, że wciąż jest wiele osób, które nie korzystają z płatności elektronicznych, zwłaszcza wśród starszych osób, a które też przecież chcą wyjść w góry. Nie każdy śledzi informacje wydawane przez TPN- wiele osób może być zaskoczonych zaistniałą sytuacją. Moim zdaniem część biletów powinna móc być kupiona na miejscu.  A co Wy sądzicie na ten temat?

  • Like ! 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej. Moim zdaniem powinno być 50/50 (połowa e-bilet, połowa kto pierwszy ten lepszy) . Tak samo z noclegami w schroniskach. Niestety w tych chorych czasach zebranie jak najszybciej największej ilości pieniędzy jest najważniejsze, czego nie popieram. Też jeżdżę zazwyczaj tylko wtedy, kiedy jest prognozowana dobra pogoda. Zdarzało się z dnia na dzień podejmować decyzję o przyjeździe w Tatry. Z drugiej strony co jakiś czas jeżdżą busy, zaparkować można w mieście i dojechać. Z trzeciej strony warto wybrać się w Słowackie Tatry. Kawałek dalej, a z parkingami dużo mniejszy problem 

  • Like ! 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Zgadzam się z @Mateusz Z. 50/50 to dobra opcja. Jak jestem na urlopie to fajnie sobie zarezerwować i wiedzieć że miejsce czeka ale dla tych którzy jadą spontanicznie powinny być dostępne zwykłe bilety. Wiadomo że tych miejsc na parkingach jest za mało i można by pomyśleć o jakiejś rozbudowie parkingów ale pewnie jakieś przepisy na to nie pozwalają. Natomiast bardzo mi się podoba to że egzekwują wreszcie zakaz parkowania na poboczach bo po południu krew mnie zalewała jak miałam wyjechać z Palenicy i dojechać do ronda. Auta po obydwóch stronach ulicy, busy jeżdżące w jedną i drugą stronę i przeciskanie się między autami. A co do Słowacji to tam  faktycznie nigdy nie miałam problemu z parkowaniem.

Edited by Zośka
  • Like ! 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz po wakacjach dalej to wygląda tak samo?  Bo rozważamy wypad w przyszłą niedzielę i zastanawiam się co z tym fantem robić.

EDIT:  widzę, że wygląda tak samo, wie ktoś może czy na ten weekend poszły wszystkie miejsca i czy był problem żeby zarezerwować dzień wcześniej?

Edited by Gieferg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gieferg Portal Tatrzański podaje, że w ostatni weekend w Tatrach było więcej turystów niż 15 sierpnia czyli w szczycie sezonu. Na Palenicy również sprzedano więcej biletów wstępu do TPN. Wygląda na to, że na parkingu nie mogło być inaczej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to kiepsko. Bo o wyjeździe mielismy decydować dzień przed. W zeszłym roku przyjechaliśmy na Palenicę po 3 rano i nie było problemu..., do dupy z takimi usprawnieniami...

Edited by Gieferg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jakiejś grupie czytałam wczoraj, że można parkować bez rezerwacji, więc myślę, że najlepiej napisać zapytanie do TPNu 👍

  • Like ! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gieferg ale możesz zaparkować na Łysej Polanie po słowackiej stronie. W sobotę 29 sierpnia byliśmy o 4.30 i nie było żadnego problemu.

  • Like ! 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...