Skocz do zawartości

Ciężki plecak


barbie609 moder

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
8 godzin temu, barbie609 napisał:

https://militaria.pl/p/latarka-czolowa-nitecore-nu11-150-lumenow-2210534

jakoś do tego ładowania przez USB to jestem średnio przekonany. Oczywiście można nosić power bank , ale chyba poręczniej baterie.

Tym bardziej że dobra czołówka na 3 małe paluszki porządnej firmy to jest kilka godzin światła, do tego 3 zapasowe i cała noc. Na Tatry wystarczy. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, barbie609 napisał:

w nawiązaniu do ręcznika madame buterfly a ogólnie jako przeciwaga dla taktyczności

https://militaria.pl/p/butelka-mizu-m8-hawaiian-print-750-ml-soft-pink-2211708

Do takich butelek nigdy się nie przekonam, zwykłe plastikowe jednorazówki są najpraktyczniejsze, najlżejsze, doskonale się recyclingują and last, but not least - nie trzeba ich myć. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jędrek napisał:

zwykłe plastikowe jednorazówki są najpraktyczniejsze,

kiedy noszę zapas dla 2-ch osób zabieram jednorazówkę , kiedy ten zapas może być mniejszy noszę stalówkę keczua. W odniesieniu do jednorazówek ma jedną zaletę , można w niej wodę uzdatnić przez gotowanie.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q'bot napisał:

Dlategóż warto mieść klasyczną, szklaną butelkę (najlepiej kilka) którymi się tę głowę podeprze :classic_wink:

Skoro tak lubisz, to przecież nic mi do tego. 

Gdybym już musiał pić piwo w górach to brałbym jednak puszki, zamiast targać szkło w te i wewte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.11.2023 o 12:04, barbie609 napisał:

nowoczesna wersja starych poczciwych BGS-ów

https://militaria.pl/p/bokserki-saxx-droptemp-hot-shot-boxer-brief-fly-watermelon-black-2239968

za tą cenę to powinny się jeszcze same prać.

"Bokserki termoaktywne SAXX Droptemp Hot Shot Boxer Brief Fly wykonane z nowoczesnych materiałów, dzięki którym mają właściwości chłodzące, doskonale odprowadzają wilgoć i bardzo szybko schną. Wykończenie antybakteryjne gwarantuje komfort i świeżość w długiej podróży, podczas pieszych wycieczek czy wypraw survivalowych.

Model ten został wykonany z 9 elastycznych paneli (Three-D Fit), które opinają główne grupy mięśni, dzięki czemu bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała i nie przesuwają się pod ubraniem. Umieszczenie płaskich szwów na zewnątrz gwarantuje wysoki komfort użytkowania i chroni przed podrażnieniami skóry.

Rewolucyjna konstrukcja BallPark Pouch, dzięki wewnętrznej kieszeni, maksymalizuje wygodę w najbardziej wrażliwych miejscach i chroni je przed otarciami.

Szeroka, elastyczna i miękka guma doskonale utrzymuje bokserki na właściwej pozycji bez względu na intensywność ruchu."

 

Mam wrażenie że moje bambusowe gatki posiadają chyba wszystkie powyższe zalety.  Nie mają co prawda rewolucyjnej konstrukcji BallParkPouch (cokolwiek to znaczy) i nie składają się z 9 paneli Three D Fit, za to kosztowały cirka ebałt 6-8 zł sztuka - kupowałem różne u kilku sprzedawców.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2023 o 08:22, barbie609 napisał:

gwizdek gwiżdże

Gdy pierwszy raz "na poważnie" przyjechałem w Tatry, zasugerowany Nyką (jak długo można wołać o pomoc, łatwiej gwizdać), chciałem kupić gwizdek. I na całych Krupówkach nie dostałem. Poszedłem więc w góry bez gwizdka.

I do dziś go nie mam. .

Pytanie czy teraz ludzie w Tatrach, słysząc gwizdek, wiedzieliby że to ktoś wzywa pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...