Jump to content

Recommended Posts

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przez ostatnie 3 dni wjeżdżałem na Słowacje autem - Smokowiec i Szczyrbskie jezioro przejazd  przez Jurgów.  Na przejsciu ustawiony kontener dla słowackiej policji rano wjazd około 6 nie bylo nikogo,

Zmienił się też na szczęście formularz rejestracyjny.  Jest uproszczony i bez absurdów! ?? https://korona.gov.sk/en/ehranica/

Rejestrowalem sie kazdego dnia ale system zachowywał ciąglość od pierwszego dnia wjazdu na Słowacje czyli od 19.06  - przedłużał o kolejne dni rozmawialem rowniez z miejscowymi - oni sie nie rejestruj

Posted Images

Zazwyczaj na Łysą Polanę radiowóz podjeżdża o 7:00, na Słowacji nie spotkałem straży granicznej, mijałem policję w Smokowcu, nie zatrzymali, bez kontroli. W górach i w schroniskach nikt tego nie sprawdza, a byłem w Bilikowej, Rainerowej, Zamkowskiego, Teryho, Chata pod Rysami i Zbójnickiej. 

• Thanks 2

Czytałem jeszcze, że od paru dni niezaszczepieni nie przenocują w schroniskach na Słowacji.

Ja nie miałem żadnych kontroli na Łysej ani w Chochołowie, natomiast mój brat i znajomi mieli często w Jurgowie. Ale ja wyjeżdżałem jeszcze po ciemku kiedy policja spała jeszcze...:)

My też raczej przed świtem będziemy wyruszać na szlaki, więc jest nadzieja, że jakoś się prześlizgnę. Najgorszy jest ten piątek, bo granicę przekraczamy o takiej godzinie, gdzie mogą jeszcze stać.
A swoją drogą to w wielu krajach status ozdrowieńca jest traktowany na równi ze szczepieniem, a Słowacja się wyłamała i utrudnia życie ?

Edited by sickboy777

Wjeżdżałem dziś  przez Jurgów około 7.30 stał pusty radiowóz slowackiej policji, budki nadal ustawione , okna pozaslaniane. Na trasie również  brak zainteresowania z ich strony - patrol w Tatrzańskiej Łomnicy.

• Like ! 1
  • 2 weeks later...