Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/29/2021 in Posts

 1. Witam. Z przerwami na jedzenie, zdjęcia, podziwianie widoków dałbym te 9,5-10 godzin nigdzie się nie spiesząc. Sam marsz 7 h.
  2 points
 2. W dniu dzisiejszym Wiesiek wyskoczył na Szpiglasowy celem upolowania paru pierzastych -są już w wątku ,,Ci co Skaczą.......,, Tutaj kilka panoram , które właśnie mi podesłał
  2 points
 3. Wiesiek samotnie wyskoczył dzisiaj na Szpiglasowy Wierch i oczywiście upolował kilku pierzastych : Orzechówka Siwerniak Czeczotka Płochacz Halny
  2 points
 4. Witam, Planuję na sobotę wyjazd w Tatry. Będzie to moja pierwsza wycieczka po tych górach. Zaplanowałem sobie trasę przez Czerwone Wierchy jak poniżej. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jaki może być rzeczywisty czas przejścia w porównaniu do tego szacowanego przez aplikację. Pytam, ponieważ nie mam doświadczenia w chodzeniu po górach. Mówimy o wysportowanej osobie w wieku 32 lat z dobrą kondycją.
  1 point
 5. Zmieścisz się w 7 godzin.No chyba,że będziesz się delektował widokami popijając kawkę i cykając fotki ☕??
  1 point
 6. Wiesz co @Karol Kliński, z tym Giewontem to jest tak...to nie jest mój wymarzony szczyt i wcale mi się nie chce tam iść, ale mam chyba jakieś takie poczucie, że "raz w życiu trzeba"- tzn. to jest coś w stylu "turystycznego obowiązku", bardziej na zasadzie Nie chcem, ale muszem? Także, rozumiem, że się nie wybierasz ponownie.
  1 point
 7. A bo wiesz , bo nie wiem czy pamiętasz, że to przecież Ciebie dręczyłam o informacje o Bieszczadzkim worku. ? Stację Łupków zostawiłam na następny raz. Chciałam jeszcze na Krzemieniec ale pełny parking odstraszył i byl Dwernik Kamień- taka fajna miejscówka,niezapelniona ludźmi, z widokami na połoniny. Czytałam o tej Chacie Socjologa. Nie wiem czy to dla mnie nie za duży hardcor, w sensie spędzenia tam kilku nocy.
  1 point
 8. Podzielam Twoje odczucia. Jest w tym miejscu coś więcej niż góry i doliny.
  1 point
 9. @Krzysiek Zd chyba te 60 procent to lekka przesada, no chyba że liczysz bez odpoczynków i prawie biegiem ? Tak na spokojnie to myślę, że 8,5-9h trzeba liczyć.
  1 point
 10. @marcel089 to zależy czy będziesz się bardzo śpieszył czy niekoniecznie ?? Ale tak realnie to około 60% czasu wyliczonego przez apkę ?
  1 point
 11. Coraz bardziej lubię te twoje opisy wycieczek, no i poczucie humoru. Takie specyficzne, a jednak mi pasuje ? Co do Giewontu, to raczej drugiego wejścia nie planuję - chyba, żeby trzeba było robić za "pomocną dłoń" na łańcuchach, wtedy można to rozważyć ?
  1 point
 12. @Fibi super relacja i piękne fotki ?? no i wycieczka na sam koniec całkiem przyjemna mam na myśli oczywiście .... Zawrat - Świnicę ?? (Twoja traska też bardzo fajna ?) A sama przełęcz jest po prostu super! Bardzo to miejsce ostatnio polubiłem, z Beskidem to już gorzej tam zwykle tłumy prawie jak na Kasprowym. Gdzieś ostatnio słyszałem ?, że ten stary szlak na Zawory jest nawet do przejścia, podobno jest trochę trudności głównie orientacyjnych ale ścieżka dosyć wygodna. Tylko jak piszesz to poza szlak wiec nie do końca jest legalny ?
  1 point
 13. @wjesna Ekstra, czytając miałem wrażenie, jakbym przed chwilą stamtąd wrócił. Tym bardziej, że większość opisanych przez Ciebie miejsc udało mi się odwiedzić. No i też lubię KSU ? Z fajnych miejsc polecam jeszcze Chatę Socjologa na Otrycie, niesamowicie klimatyczne miejsce.
  1 point
 14. W Beskidzie Żywieckim już czuć jesień. Taką kolorową i słoneczną, zachęcającą do wycieczek?. Na przykład na Wielką Raczę.
  1 point
 15. @wjesna ależ piękna wycieczka i równie pięknie i ciekawie opisana. Jeszcze kilka lat temu bywałam w Bieszczadach bardzo często i o różnych porach roku. Zazwyczaj były to szlaki górskie ale nie tylko. Za każdym razem ta ziemia budziła we mnie podziw nie tylko urokiem krajobrazu, dziką przyrodą ale też historią, kulturą i takim niepowtarzalnym klimatem, który wynika z połączenia tych wszystkich elementów. Dlatego myślę że tylko w taki całościowy sposób można poznawać Bieszczady. Brawo ?
  1 point
 16. I nadszedł ten dzień gdy wybraliśmy się do źródeł Sanu. Najważniejsza wycieczka całego wyjazdu. Jedziemy do Bukowca okropna drogą, gdy kończy się podziurawiony asfalt zaczynają się szutrowe wyboje. Wystające kamienie, wybrzuszenia- niektóre większe zaznaczone są farbą- wszystko to, co czyni przejazd trudnym i bardzo powolnym. Gdy widzę parking oddycham z ulgą, że udało się dojechać. Na miejscu jest kilka samochodów. Ruszamy z nieistniejącego Bukowca do nieistniejącej Beniowej,po prawej mając widok na Halicz, po lewej widać granice i biegnące za nią tory kolejowe. Mij
  1 point
×
×
 • Create New...