Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/23/2020 in all areas

 1. Szłam w czerwcu z piątki zejście do Morskiego, po drodze jeszcze Wrota Chałubińskiego odwiedziłam ? Trasa widokowo cudna, widok na piątkę zapiera dech ? Widoczek ze szczytu Szpiglasowego również fenomenalny. Pogodę miałam dość kaprysną, zapowiadało się na deszcz ale na szczęście ani kropla nie spadła, ale raz na jakiś czas chmury zakrywały widoki .... Szlak dość prosty, tuż pod przełęczą szpiglasową od Pięciu Stawow wspinamy się za pomocą łańcuchów, nie ma tam jednak żadnych trudności, każdy turysta powinien sobie tam poradzić.
  4 points
 2. Szczyt kopy to akurat trawa i kamienie, więc nadawałby się wyłącznie do panoram (tudzież biwakowania w bezwietrzne noce) - robiłem coś z okolic Kopskego Sedla. Widok na Jarząbka ?
  2 points
 3. Jak Ty mnie, @Q'bot zaimponowałeś! Podobne jest do larwy przecież? Btw. do Kopy to też podobne nie jest- zbyt wąskie i podłużne ?
  2 points
 4. Byłem i to dwa razy ? W życiu bym tego do robaka nie porównał, a zwie się to tak jak wszystko w okolicy, czyli Bielska Kopa ?
  2 points
 5. Dowiesz się, tutaj są ludzie co to Tatry znają jak swoją kieszeń. Ja natomiast się uczę ich cały czas z ogromną przyjemnością ?
  2 points
 6. Również przeszedłem ten szlak od Palenicy zaczynając, a kończąc w Mok'u z wariantem odwiedzenia Wrót po drodze . W tym roku może się się wybiorę idąc ze Szpiglasowego granią do Wrót Chałubińskiego ? ?
  2 points
 7. Ja to potem widziałam jeszcze 2 razy- raz na wycieczce na Przełęcz pod Kopą, i potem jak się błąkaliśmy w okolicach Zielonego Stawu Kieżmarskiego. To mnie prześladuje i muszę wiedzieć co to jest ?
  2 points
 8. @Fibi nie mam pojęcia, że też takie maleństwo zauważyłaś ?? Ale może się dowiemy ...
  2 points
 9. Pamiętam z wycieczki kolejkowej na Łomnicę, że bardzo zafascynowała mnie ta mała górka przypominająca robaka (w Tatrach Bielskich, ale wtedy to nawet nie wiedziałam chyba, że są Tatry Bielskie?‍♀️). Ktoś wie jak to się nazywa? Albo czy w ogóle ma jakąś nazwę?
  2 points
 10. Łomnica zdobyta kolejką ?? Widoki powalają na kolana ? Może kiedyś uda się wdrapać ?
  2 points
 11. Jedna z najbardziej widokowych tras zaraz po Czerwonych Wierchach po polskiej stronie.? Szkoda, że nie udało się zejść do piątki przez brak raczków.?
  2 points
 12. @Anuś życzę Ci udanego weekendu i super górskich przeżyć!
  1 point
 13. Jestem obecnie w Zakopanem ? jak narazie nie widać tutaj wzmożonego ruchu.... Jak będzie jutro i w sobotę... zobaczymy ? W niedzielę wyjeżdżam więc mam nadzieje szaleństwa nie odczuć na skórze ?
  1 point
 14. Tak, Qbot na pewno był tam po ciemku! ?
  1 point
 15. Chyba jadę jutro się przejść na Wołowiec przez Grzesia. Zapowiadają super pogodę ?
  1 point
 16. Na moim ostatnim zdjęciu po prawej stronie to takie małe
  1 point
 17. @Fibi A masz jakąś fotkę tego "robaka" ? bo nie wiem o którą górkę chodzi ?
  1 point
 18. W zeszłym roku w czerwcu doszłam trochę powyżej Łomnickiej przełęczy, więc małymi kroczkami może kiedyś się uda ? Chcieliśmy wjechać kolejką na szczyt, ale bilety były wyprzedane a pozatym tak wiało, że kolejkę co chwila wyłączano więc trzeba bylo się zdać na nóżki i tutaj trafnie sprawdza się przysłowie "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło " ??
  1 point
 19. Wszystkim gorąco polecam trening interwałowy ? na kilka tygodni przed Tatrami będzie w sam raz żeby poprawić kondycję, zawsze sobie robie takie 2 miesięczne mocniejsze wybieganie przed dłużym wyjazdem w góry a przed samym zmniejszam intensywnośc żeby " zeszło" z nóg i potem w górach zawsze się czuję jakbym odżył ? Nigdy tego nie lubiłem będąc jeszcze w SMS ale zawsze po takich dłuższych treningach była ta forma
  1 point
 20. Anno super zdjęcia i ciągnie mnie w Tatry jeszcze bardziej??.
  1 point
 21. ja tu tylko sprzątam ?
  1 point
 22. Popieram rękami i nogami. Moja skrzynka jest pełna zgłoszeń.
  1 point
 23. Schronisko PTTK nad Morskim Okiem (1395 m n.p.m.) - Dolina za Mnichem (szlak żółty). Do Morskiego Oka dojście, ewentualny dojazd konikami. Czas przejścia: 1 godz. 15 min., suma podejść 390 m - tyle mapowo, u mnie wyszło dłużej. Licząca niecałe 2 kilometry długości, wciśnięta pomiędzy Mnichem, Cubryną, Szpiglasowym Wierchem, Szpiglasową Przełęczą i Miedziane, jest bardzo dobrze znana taternikom, atakującym Mnicha. Jest odgałęzieniem Doliny Rybiego Potoku w Tatrach Wysokich. Znajdują się tutaj Staw Staszica (zwany inaczej Stawkiem Staszica) oraz Zadni Stawek Mnichowy, najwyżej po
  1 point
 24. Też tam byłam w tym roku. Pooglądałam sobie mój przyszłorocznym cel z różnych stron ? Na Wrota też warto zajść. Może widoki są ograniczone, ale może być to okazja by pobyć ze sobą sam na sam na wysokościach, bo ludzi tam zbyt wiele nie ma ?
  1 point
 25. @Agnieszka GP Miałam okazję tam być w 2017 roku ? Gdzieś w oddali w pewnym momencie zaczęło być słychać grzmoty i szybko uciekaliśmy, ale okazało się, że burza przeszła obok, a nam została piękna tęcza ?
  1 point
 26. Zdobyłam kolejką?
  1 point
×
×
 • Create New...