Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/16/2019 in all areas

 1. Mieszkam na przesmyku między dwoma Beskidami Śląskim i Małym, oczywiście żywiecki tez mi jest bliski ale te dwa mam na co dzień :P a i tak za każdym razem odkrywam coś nowego - a tu że oba pasma mają swoje "tatrzańskie" Kościelce, a to że po obu stronach Magurki są Rogacze (może stąd ich nazwa) a tu że na pierwszej górze Beskidu Małego (Łysa Góra) są dwie mogiły utrzymywane jako nagrobki i nikt o nich nic nie wie (a jednak ktoś się nimi opiekuje), a tu że jedna z pierwszych gór Beskidu Śląskiego (Palenica) posiada ślady osady z 500 r.p.n.e . Ciekawostek i rzeczy których by się chciało zobaczyć
  2 points
 2. Jak wiadomo dla ludzi nie będących w temacie, na Tatry składają się Kasprowy Wierch, Giewont, Rysy i Morskie Oko :) Morskie Oko odwiedziłem po raz pierwszy przy okazji pierwszej wizyty w Tatrach trzy lata temu. Również wtedy wjechaliśmy na Kasprowy (niespełna 5-latki nie chciałem zniechęcać do gór ciągnąc ją na prawie-dwutysięcznik - weszła rok później ;)). Sam napaliłem się oczywiście na Giewont, który zaliczyłem rok później. A gdy już to zrobiłem co stało się celem priorytetowym? Oczywiście Rysy. Bo, jak wiadomo, Tatry składają się z Kasprowego, Giewontu i... :) Plan był taki, by zalic
  1 point
 3. Bingo!!! Twoja kolej. Nawiasem mówiąc Wielka Koszysta. ?
  1 point
 4. To co, Waksmundzki i Koszysta? :)
  1 point
 5. Pośredni Wołoszyn i Skrajny Wołoszyn?
  1 point
 6. Byłem we wrześniu. Rzeczywiście szlak na przełęcz po Chłopkiem nie jest tak straszny jak jego opisy. Może końcówka trochę przyprawia o zawrót głowy. Za to już wejście z przełęczy na MSC było trochę bardziej wymagające a szczególnie schodzenie z powrotem na przełęcz.
  1 point
 7. Uwielbiam Beskidy, tę ich dzikość i łagodność zarazem, ale one mnie nie lubią - ile razy tam jestem, zawsze leje przez ponad połowę wyjazdu. Tam zaliczyłam moją największą burzę i najgorszą mgłę w górach, a błota i gliny z okolic Pilska do dziś całkiem z butów nie zmyłam. Ale i tak tam wrócę!
  1 point
 8. A ja byłem tydzień temu 8 grudnia ?. Startowaliśmy z Palenicy Białczańskiej,a dalej Morskie Oko i Szpiglas.W połowie trasy pogoda się niestety pogorszyła i nie było widoków ze szczytu.
  1 point
 9. Daje w przypadku ukończenia kursu wspinaczki skałkowej zgodnego z PZA, bo bez tego teoretycznie nie możesz pójść na kurs taternicki. Piszę teoretycznie, bo jeśli masz odpowiednie umiejętności i praktykę we wspinaniu, to możesz i tak próbować się wbić bez papieru, kwestia dogadania się z instruktorem.
  1 point
 10. Dolina 5 stawów 12 października 2019 goz. 13sta. Wszystkie zdjęcia są cudowne nie wiadomo które wybrać ?
  1 point
 11. Ciężko jeździ się z większym plecakiem - zwłaszcza po nierównościach ? Ale od wieeeelu, wieeeeeeelu lat mam plan wypożyczenia sobie kiedyś zimą fatbike'a, wniesienie go na którychś ze szczytów i zjazd na przełaj głową w śniegu, kołami do góry ? A skoro każdy dał już swoje zdjęcie, to i ja dam:
  1 point
 12. Dzie tam, za cienki jestem na takie wyzwania. :D Zdjęcie ze szlaku.
  0 points
×
×
 • Create New...