Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/15/2019 in all areas

 1. Dolina Pięciu Stawów z troszkę innej perspektywy.
  3 points
 2. Zima w Karkonoszach 2018.Podejście pod Śnieżkę.
  2 points
 3. No i Skrajny Granat dziś został zdobyty. Oczywiście na szczycie skończyła się wycieczka OP i wróciliśmy tą samą drogą. Szlak nie sprawił nam problemów. Owszem dość długie podejście, faktycznie łatwo zboczyć że szlaku i sporo luźnego materiału skalnego, ale generalnie super. Świetne na sprawdzenie jak się reaguje na umiarkowaną ekspozycję.
  2 points
 4. Zejście z Bystrej przez Błyszcz.
  2 points
 5. No to może mój ulubiony tatrzański staw. Podpadnę zapewne miłośnikom Morskiego Oka, ale jak dla mnie ( miłośnika miejsc odludnych ) - najpiękniejszy jest Zielony Kaczy. Do kompletu na drugiej stareńkiej fotce wypływający z Kaczej Doliny Hviezdoslavov vodopad.
  2 points
 6. Cześć. Tak sobie pomyślałam, żeby zrobić tutaj wątek o meteorologii. Czyli przewidywanie pogody, na podstawie rodzajów chmur, obserwacji zjawisk przyrodniczych. Od 20 paru lat żegluję, i zawsze mi to pomagało. W górach też parę razy uratowało mi to 4 litery. Co wy na to??? W załączeniu zdjęcie z doliny Małej Łąki. Z górskim pozdrowieniem. Marta.
  1 point
 7. Właśnie przekroczyliśmy liczbę 1000 zarejestrowanych Użytkowników na Forum! Z tej okazji mała niespodzianka dla Was w postaci możliwości darmowego pobrania e-booka edukacyjnego "Panoramy Tatrzańskie. Doliny, Polany, Podtatrze" ? (możliwość pobrania tylko dla zalogowanych) Miłej "nauki"! Panoramy Tatrzańskie.pdf
  1 point
 8. Pico del Teide – szczyt wulkaniczny, stratowulkan, położony na Wyspach Kanaryjskich na Teneryfie (3718 m n.p.m.), w Parku Narodowym Teide. Jest najwyższym szczytem Hiszpanii i najwyższym szczytem na jakiejkolwiek wyspie atlantyckiej. Jest to wulkan czynny, a przez całą długość jego zbocza ciągną się zastygłe strumienie formacji skalnych, lawy bazaltowej, pumeksowej i obsydianowej. Moim marzeniem było zobaczenie wschodu słońca na Pico del Teide. Od trzeciego dnia pobytu na Teneryfie widzialność na wyspie pogorszyła się i miałam obawy, czy cokolwiek z Teide będzie widać. Wschód słońca b
  1 point
 9. Piękny szlak na Czerwone Wierchy z Doliny Kościeliskiej przez Przysłop Miętusi i Kobylarzowy Żleb - łańcuchy. Dalej przejście przez Małołączniak, Krzesanicę na Ciemniak. U góry wszystko zasłoniły chmury, ale przy podejściu i zejściu piękne widoki. 16 kilometrów, około 1400 metrów podejścia i ponad 10 godzin w trasie. Wrześniowe Tatry są piękne. Opis szlaku na blogu.
  1 point
 10. @zuziaresz wykonałam kilka telefonów i zdecydowałam się na Domek u Gąsieniców 1. Najlepiej cenowo wyszło przy takiej lokalizacji - bardzo blisko dworca :) Mam nadzieję, że będzie ok. Tylko osobno łazienka i kuchnia, a nie wiem jakie masz potrzeby ☺️
  1 point
 11. Dzięki, dzięki jeszcze raz ☺ Niewątpliwie za takim efektem końcowym stoi: - pogoda, bo wczoraj było idealnie, słonecznie i nie za gorąco, - niezbyt duża ilość osób na szlaku, bo wyruszyłam dość wcześnie, koło 11 byłam na szczycie, - oraz atmosfera i wsparcie na trasie - za to uwielbiam góry ☺ A na załączonym zdjęciu paralotniarz na tle Świnicy. Nie wiem skąd on się tam wziął, ale będąc na szczycie, pojawiły się takie pomysły, że super by było w taki sposób znaleźć się na dole ?
  1 point
 12. Świnica zdobyta ☺ Nie powiem, żeby było łatwo. Miałam chwilę zwątpienia, jak zobaczyłam dojście do "wrótek", już chciałam zawrócić, ale na szczęście pojawiła się pomocna dłoń i cel osiągnięty. Przy wchodzeniu cały czas myślałam jak zejdę, ale o dziwo zejście okazało się prostsze. Miałam też mały problem przy samym szczycie, jednak dla niższych osób ta półka może być wyzwaniem, ale znów pomocna dłoń i dałam radę ? Pozdrowienia dla Sławka ? Zdjęć z łańcuchów nie ma, zbyt byłam skupiona na wchodzeniu ?
  1 point
 13. Z Furkota na Krywań, 10.09.2019
  1 point
 14. "Upolowany" w piątce około 10 metrów od szlaków, liczył turystów ?
  1 point
 15. Skoro tak to pomorduję Was jeszcze jednym odległym i prawie zapomnianym miejscem, do którego chciałbym wrócić ( tym razem wodospad bardzo kiepskiej jakości, bo daleko od ścieżki i na dodatek przy pochmurnej pogodzie). " W ciemnosmreczyńskich skał zwaliska, Gdzie pawiookie drzemią stawy, ".......J.Kasprowicz
  1 point
 16. @Tatromen dziękuję, postoję ? Śmiejcie się śmiejcie ? dla mnie to prawdziwa trauma była. Nie mam problemu z wysokością, ekspozycja etc a tam rozegrała się tragedia. Nie idę i koniec. To tak a propos tego, że sami siebie do końca nie znamy. A w górach to już w ogóle.
  1 point
 17. o to tak jak ja! ona rzeczywiście nie jest straszna, tam nie ma przepaści o czym też wiedziałam wcześniej. Tylko czułam, że muszę zrobić taki krok doskakujący na drugą stronę (a szłam od Skrajnego do Zadniego więc tu miałam 'pod górkę') i bałam się stracenia równowagi, więc to mnie zablokowało. Nawet nie mogę sobie powiedzieć, że 'może kiedyś', bo nogi mi już nie urosną ?
  1 point
 18. 1 point
 19. Zdjęcie ani nie świeże ani nie nastawione na konkurs, ale dziś wygrało w moim osobistym rankingu, jak przeglądałem zdjęcia z aparatu ? Okolice Zielonego Stawu Gąsienicowego, maj 2018 r.
  1 point
 20. Dobra, wrzucam tutaj to co wrzucałem na grupę jako zamknięcie wątku i na ten moment byłoby chyba na tyle*. Polecam takie inicjatywy tylko najważniejsze, żeby nie zrobić sobie przy nich krzywdy. *choć to nie jest moje ostatnie słowo. " Tatromaniacy, mamy to! Z nieocenioną pomocą Agaty, wczoraj zrobiliśmy porządek na odcinku Kuźnice - Czarny Staw Gąsiennicowy. Moim zdaniem jak na akcje z wlasnego pomysłu, z własnego salda urlopowego i przy uzyciu wyłącznie swoich narzedzi, wyszło całkiem poprawnie dlatego przynajmniej długością opisu podejdziemy pod mistrzowskie wpisy Pana Ju
  1 point
 21. Ostatni wschód słońca 2014 roku na Połoninie Wetlińskiej (Bieszczady) Nikon D7100, 18-105, 24mm https://500px.com/photo/95864729/Sunshine-in-the-morning-by-Krystian-Bigos?ctx_page=1&from=user&user_id=5357908
  1 point
 22. 1 point
 23. Widok na Czarny Staw pod Rysami i Morskie Oko z Doliny za Mnichem.
  1 point
 24. może warto założyć dział "do pobranie", gdzie można będzie udostępniać materiały związane z górami?? ?
  1 point
 25. Wyruszenie na szlak wcześnie rano nawet na początku lipca gwarantuje pustki na trasie i prawie pewne spotkanie z mieszkankami Tatr.
  1 point
 26. Nawet nie wiecie jak się cieszę, że pojawiają się tu takie wartościowe treści! Dzięki temu to Forum już spełnia swoje założenia (chciałem, by było dużo merytoryki).
  1 point
 27. I moja ulubiona chmurka, chociaż zwiastuje zmianę pogody na gorszą, Cirrus. Wygląda jak mazniecia pędzlem po niebie. Jeżeli je zaobserwujemy to za jeden, max dwa dni nadejdzie front. I przysłowie ludowe : cirrus na niebie, pogoda się zj.. Epsuje. ?
  1 point
×
×
 • Create New...